Zeeland PZC Lagere celstraf oud-Westdorpenaar □a déDRVKKERY Derby in teken van Haïti ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 HOGER BEROEP Vrijspraak van één verkrachting door verlies geluidsopnamen verhoor pleegzusje Zwemjuf Rowena kan deze waterratten niets meer leren Susan Smit REIZEN Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Donderdag 28 januari 2010 Golf als volkssport in Lamswaarde blijkt een schot in de roos 17 Plattelanders bouwen een brug in het Ledeltheater Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Jan Jaap Broekhuijsen WESTDORPE - Een oud-Westdor penaar (24) is deze week in hoger beroep veroordeeld tot een lagere celstraf, omdat de politie Zeeland een fout heeft gemaakt. Het Haag se gerechtshof legde hem vier jaar celstraf op, waarvan de helft voor waardelijk. Hij kreeg in augustus 2008 voor de Middelburgse recht bank nog een onvoorwaardelijke celstraf van drie jaar. De geluidsopnamen van het ver hoor van een pleegzusje dat hij zou hebben verkracht, zijn verlo ren gegaan. De man is vrijgespro ken van deze verkrachting. Hij is wel veroordeeld voor verkrachting van een ander pleegzusje en on tucht met nog twee andere pleeg- zusjes. Advocate J. Kouijzer had in hoger beroep om de opnamen gevraagd, want haar cliënt ontkende het meisje te hebben verkracht. Hij er kende de andere aantijgingen wel. Kouijzer vond de ontkenning van haar cliënt op dat éne punt daar om extra geloofwaardig. Eigenlijk had de advocate de aan- geefster zelf op zitting of bij de rechter-commissaris willen horen. Dat mocht niet van het hof uit me deleven met het slachtoffer. In ho ger beroep bleek twee weken gele den dat de politie de verhooropna- men kwijt was. De advocate vroeg daarop vrijspraak voor de éne ver krachting. Ook het hof oordeelde deze week dat het proces-verbaal van het verhoor niet meer kan meetellen. Schrale troost voor het slachtoffer is dat zij meer smarten geld kreeg toegewezen. De veroor deelde moet haar vanwege de on tucht 3.000 euro betalen in plaats van de in Middelburg opgelegde 2.000 euro. De slachtoffers is groot leed aange daan, vond het hof ook. De meis jes waren in het pleeggezin ge plaatst ter bevordering van hun welzijn. Het omgekeerde gebeur de. Extra schrijnend was dat één meisje het misbruik meldde bij Jeugdzorg, maar vergeefs. Een moe der van één van de meisjes stuur de ooit ook een e-mail naar Jeugd zorg. Een reactie bleef uit. De zaak kwam pas aan het rollen, toen één van de meisjes werd verdacht van een mishandeling en zij bij de poli tie tijdens het verhoor terloops iets zei over het misbruik. HULST - „Met pijn in het hart neem ik af scheid van deze drie kanjers!" Zwemjuf Rowe na Witkamp heeft Mike Hamelink (10) uit Clinge en Thom Elegeert (13) en Remco de Bruijn (13) uit Hulst drie jaar zwemles gege ven. In die drie jaar behaalden de drie water ratten alle zwemdiploma's die er maar te ha len zijn; van A, B en C en de drie snorkeldiplo ma's tot drie zwemvaardigheidsbrevetten en drie graden van reddend zwemmen. „Ge woon, omdat we zwemmen leuk vinden", al dus Thom. Zoveel diploma's in zo'n korte tijd halen, is een hele prestatie en komt volgens Witkamp niet vaak voor. Gisteren behaalden de jongens in het bad van Reynaertland in Hulst hun derde diploma van reddend zwem men, hun aller-, aller-, allerlaatste zwemdiplo ma. Zwemjuf Witkamp kreeg van de jongens cadeautjes en zelfgebakken appeltaart. Ze wil len nu graag op duikles. foto Peter Nicolai Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Martijn de Koning vrijdag29 jan. i6.oouur over haar nieuwe boek Vloed zie www.susansmit.nl zaterdag 30 jan. 15.00-16.30 uur Coverband 'JPS' boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl KOEWACHT - De voetbalderby tus sen Koewacht en Steen krijgt ko mende zondag een broederlijk tint je. Ondernemers uit beide plaat sen sponsoren gul prijzen voor een grootschalige loterij, opgezet door Patricia Rijk. De inwoonster van Koewacht, ge boren en getogen in Sint Jansteen, verkoopt bij elke thuiswedstrijd sa men met haar dochters loten ten bate van de jeugdvoetballers van haar club. Dit keer gaat de op brengst naar de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Dat geldt ook voor de entreeprijzen van de altijd drukbezochte streekderby. Rijk bezoekt deze week zoveel mo gelijk bedrijven in beide plaatsen. Het leverde onder meer al een di nerbon, een hogedrukreiniger en een gezinsabonnement voor het zwembad in Koewacht op. Wie ook een bijdrage wil leveren, kan bellen naar 0114-361762 of mai len naar tuurken@zeelandnet.nl. i Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op £2^ www.oad.nl/staatsloterij. www.oad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59