glad ijs met shop Tu2 Een koninklijke oranj everenigmg uit en voor het volk Ontwerp drijvend eiland wint D ad 23 met mes op tafel en slaande deuren' REIZEN 'Ik geloof niet dat iedereen dat goed heeft begrepen' Colofon www.wooneco.nl WOONE Koninginnedag in Zeeland Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. m r U Ron Barbé, oud-burgemeester van Terneuzen Tekst: Wout Bareman, Emile Caion, Raymond de Frel en Marcel Modde Fotografie: Peter Nicolai en Chris Platteeuw donderdag 28 januari 2010 Informatiedag op 30 januari van 11.00 -14.00 uur Locatie: Rabo Woonshop, Lange Viele 49 te Middelburg Wooneco is een ontwikkeling van Woonburg en Marsaki Meer informatie: M2 Makelaars T 0118 44 22 oo makelaar door Maurits Sep MIDDELBURG - Nee nee nee, Louis Vaes is niet te verleiden om nu al iets te zeggen over de festiviteiten op Koninginnedag in Middelburg. Dat blijft allemaal nog geheim, be nadrukt de voorzitter van de Mid delburgse oranjevereniging. Uit het volk voor het volk luidt de naam van de oranjevereniging. Vijf bestuursleden telt Uit het volk voor het volk nu, maar geen dona teurs of leden meer. „Vroeger had den we wel veel donateurs, maar dat is gegroeid tot nul. De reden? De echte oranjegezinde mensen zijn verdwenen." Zelf is Vaes ondanks twaalf jaar voorzitterschap ook geen 'monar chist in hart en nieren'. „Ik vind het interessant en leuk, maar ik vaart, in afwachting van definitie ve nieuwbouw verderop in de straat. Was de shop in De Rijn vaart nog maar 45 vierkante meter groot, in de tijdelijke huisvesting was dat al 100 en in de definitieve nieuwbouw 150 vierkante meter. Miami begon klein, maar breidde later ook uit. Raadsleden van toen houden nog steeds vol dat de veel besproken overeenkomst van maart 2000 over die verhuizing van Check point, tussen de gemeente en Wil- lemsen, hen door de strot werd ge duwd. Maar Barbé vindt dat on zin. „Het contract is in volle open heid met de gemeenteraad gecom municeerd. De realisatie van het gebouw is tot stand gekomen op basis van een horecavergunning. Pas later volgde logischerwijs de gedoogbeschikking. Dat kan ook niet anders, volgens de wet. Maar natuurlijk was vanaf het begin dui delijk dat die beschikking zou wor den afgegeven." Huisadvocaat René de Groot van de gemeente noemt de overeen komst, 'een zwaarbevochten con tract, opgesteld in nauw overleg met zaakwaarnemer André van Himme van Checkpoint'. Volgens ambtenaren was er sprake van 'kei harde onderhandelingen, met het mes op tafel en slaande deuren'. De Groot: „De raad had eerder al besloten tot de bouw van een thea ter, deels op de plaats van de shop van Willemsen. De rechten, die hij volgens de onteigeningswet had, zijn gehonoreerd. Het pand was geschat op ruim twee ton en dat heeft hij ook gekregen plus een vergoeding voor allerlei scha deposten, die nu eenmaal ook wet telijk zijn vastgelegd." De uitbater van Checkpoint, de firma Willem- sen-Pijfferoen (vrouw van Med- die) kreeg 480.000 gulden onteige- ningsschade met de verzekering dat voor de nieuwe locatie 'alle be nodigde vergunningen en/of vrij stellingen zullen worden ver leend'. De Groot verzekert nu dat er geen sprake was van een wurg contract voor de gemeente. „Er wa ren wel degelijk ontbindende voor waarden ingebouwd." Barbé nu: „Was de nieuwbouw door toe doen van de gemeente niet doorge gaan, dan had dat ons driemaal de jaaromzet van Checkpoint gekost. Volgens de wet had dat zelfs zéven keer de jaaromzet moeten zijn. Maar toen het nieuwe Checkpoint er eenmaal stond, viel die dreiging weg. Ik geloof niet dat iedereen dat goed heeft begrepen." door Sanne Schelfaut MIDDELBURG - Richard van de Vel de uit Poortvliet heeft gisteren de eerste prijs gewonnen met zijn ontwerp van een drijvend eiland. De vierdejaars student watermana gement aan de Delta Academy, on derdeel van de HZ, en zijn groep presenteerde in het provinciehuis in Middelburg een van de zes ont werpen die studenten van de Ho geschool Zeeland maakten. Met het beroemde Palm Island in Dubai als voorbeeld, gingen 23 stu denten een half jaar geleden aan de slag met de opdracht om een ei land voor de Zeeuwse kust te ont werpen dat aantrekkelijk is om te exploiteren en dat tegelijkertijd een impuls geeft aan de economie en recreatie in Zeeland. Arno Boomers is namens Molecaten, een recreatiebedrijf dat diverse va kantieparken bezit, de opdrachtge ver. Die overigens niet als oranjevereni ging is opgericht, maar als vereni ging om vanuit het volk medebur gers vaderlandsliefde bij te breng en, vertelt Vaes. „We zijn in juni 1865 opgericht, toen bestonden er nog geen oranjeverenigingen." De vereniging viert dit jaar het 145-jarig bestaan. In 1965 kreeg ze het predikaat 'koninklijk'. „Ik ge loof niet dat we daar iets tastbaars van hebben", peinst Vaes. „Mis schien ligt er nog iets in ons ar chief, of heeft een oud-bestuurslid thuis nog iets." kijk echt niet alles over het ko ningshuis op tv. Ik loop de konin gin niet achterna. Ik heb haar een paar keer gezien in Middelburg, maar nooit persoonlijk ontmoet." Daarom kijkt hij best gespannen uit naar 30 april, als hij de konin gin zal ontmoeten. „Ik vind het ook een hele eer dat ze ons heeft uitgekozen om haar verjaardag mee te vieren." Binnen een paar weken opent de vereniging een eigen website: www.uithetvolkvoorhetvolk.nl. Richard van de Velde probeerde de jury gisteren te overtuigen met een drijvend eiland. „Het eiland bestaat uit verschillende pontons, waarop de gebouwen staan en waarop kan worden gerecreëerd. Het eiland is zelfvoorzienend op het gebied van water en energie. Drijven onder de Zeeuwse zon, wat wil je nog meer?" De jury was overtuigd van het drijvende ei land, want de groep van Van de Velde won de eerste prijs. ZWEDEN, Fredriksberg Vakantiepark Safsen Resort 11 dagen o.b.v. logies Reisnummer: SWEZ51-16 O*) Vertrek 12 jul.t/m 22 aug., p.p. v.a.«r mL (o.b.v. max. bezetting van 6 personen) EX €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! ITALIË, Italiaanse Rivièra Vakantiepark Colombo 8 dagen o.b.v. logies Reisnummer: ITES55-09 p Vertrek in juli, p.p. vanaf I Z J (o.b.v. max. bezetting van 5 personen) €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! Staatsloterij www.oad.nl Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. Ga naar uw ANVR-reisbureau of een filiaal van: t» I VakantieXperts Burgemeester Jan Lonink met zijn collega's van Hulst, Evergem en Zelzate in 2007 op werkbezoek in Checkpoint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43