201 zeeland UITVERKOOP 50% UIMING Verlies geluidsopnamen leidt tot lagere straf Slijterij dicht na misstap Geld en sieraden gestolen in Arnemuiden Film wederopbouw uit 1940 opgedoken Optreden Ampire in jarige Oude Smidse José Verschuure in finale Vakkanjers Lezing over de vroege auto's van Amerika GIGANTISCHE KORTINGEN TOT bijleveld mannenmode Loskraan terug op de kaai www.lavooymode.nl donderdag 28 januari 2010 Op 20 januari 2010 is ten laste van E. Mouwen, voorheen wonende te Halsteren aan de Vlierbes 16, thans zijnde zonder bekende woon- of ver blijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal bete kend door N.A. Polderman, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op een aan hem in eigendom toebehorende motorboot met trailer. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen W ARNEMUIDEN - Inbrekers sloegen dinsdag tussen 20.00 uur en mid dernacht hun slag in een woning- in de Clasinastraat in Arnemui den. Nadat ze tevergeefs hadden geprobeerd een deur te forceren, wat flinke schade opleverde, werd een ruit vernield. Er werden enke le kasten doorzocht en er werden meer dan duizend euro en siera den gestolen. De politie hoopt dat getuigen 0900-8844 bellen. WESTDORPE - Een oud-Westdor- penaar (24) is deze week in hoger beroep veroordeeld tot een lagere celstraf, omdat de politie Zeeland een fout heeft gemaakt. Het Haag se gerechtshof legde hem vier jaar celstraf op, waarvan de helft voor waardelijk. Hij kreeg in augustus 2008 voor de Middelburgse recht bank nog een onvoorwaardelijke celstraf van drie jaar. De geluidsopnamen van het ver hoor van een pleegzusje dat hij zou hebben verkracht, zijn verlo ren gegaan. De man is vrijgespro ken van deze verkrachting. Hij is wel veroordeeld voor verkrachting van een ander pleegzusje en on tucht met nog twee andere pleeg- zusjes. Advocate J. Kouijzer had in hoger beroep om de opnamen gevraagd, want haar cliënt ontkende het meisje te hebben verkracht. Hij er kende de andere aantijgingen wel. Kouijzer vond de ontkenning van haar cliënt op dat éne punt daar om extra geloofwaardig. Eigenlijk had de advocate de aan- geefster zelf op zitting of bij de rechter-commissaris willen horen. Dat mocht niet van het hof uit me deleven met het slachtoffer. In ho ger beroep bleek twee weken gele den dat de politie de verhooropna- men kwijt was. MELISKERKE - Slijterij Boone in Me- liskerke moet drie maanden dicht wegens verkoop van sterke drank aan minderjarigen. B en W van Veere hebben per 1 februari de ver gunning ingetrokken. Volgens de gemeente was het de tweede over treding. De slijterij was in augus tus vorig jaar al eens gewaar schuwd. Op 15 januari ging het be; drijf opnieuw in de fout. De poli tie constateerde dat zwak-alcoholi- sche drank was verkocht aan een 15-jarige. De gemeente probeert het overmatig alcoholgebruik door jeugdigen terug te dringen, en noemt de handelswijze van de slij terij 'volstrekt onacceptabel'. Volgens wethouder Melse is geen sprake van een heksenjacht, maar van oplettendheid van de politie. De maatregel is mede bedoeld als 'duidelijk signaal' naar andere ho reca- en slijterijbedrijven dat ver koop van alcohol aan minderjari gen niet wordt getolereerd. MIDDELBURG - De negentiende-eeuwse Middelburgse loskraan staat sinds gisteren weer op zijn oude ver trouwde plaats bij het tankstation op de Rotterdamse- kaai. De kraan dateert uit 1861. Las- en constrcutiebedrijf Van Belzen heeft de restauratie van het gietijzeren ge vaarte uitgevoerd. Naast de kraan is ook de fundering en het draaimechanisme hersteld. Voor de restauratie had de gemeente 85.000 euro uitgetrokken. foto Ruben O reef MIDDELBURG Het Zeeuws Archief heeft een film uit 1940 van de wederopbouw in Middelburg gekregen. De film is gemaakt door J.C. van den Bout. Zijn kleinzoon Frits van den Broek heeft ze naar het archief gebracht. Volgens archivaris Peter Sijnke is het uniek materiaal. „Je ziet de bouw van noodwinkels en de eerste wederopbouw. Daar wa ren wel foto's van bekend, maar geen bewegend beeld." KOUDEKERKE Eetcafé de Oude Smidse aan het Dorpsplein in Koudekerke bestaat dit jaar tien jaar. Het café organi seert daarom een reeks concerten. Die vinden plaats op iedere laatste zaterdag van de maand. Komende zaterdag, 30 januari, treedt de rockband Ampire op. De band begint om 22.00 uur met zijn optreden. De toegang tot het con cert is gratis. www.ampire.tk OOSTDIJK José Verschuure (20) uit Oostdijk strijdt volgende week op de RDM-campus in Rotterdam voor een gouden medaille in de finale van de Vakkanjerwedstrijden voor techniektalenten. Verschuure, leer ling van het ROC Zeeland, komt uit in het wedstrijdvak CAD-teke- nen. De opdrachten staan in het te ken van duurzame energie. Deelne mers maken onder meer onderde len voor een windmolen. GOES Han Dagevos verzorgt maandag 8 februari een lezing over de Ameri kaanse auto's van 1900-1930 in het Historisch Museum de Bevelanden te Goes. Dagevos, ruim 25 jaar direc teur van een Goes' autobedrijf, gaat ook in op de geschiedenis van de Goese autobranche. De lezing duurt van 10.15 tot 12.45 uur. Nieuwe Burg 12 4331 AH Middelburg T (0118) 613 481 pJf&tNjmilfoil iwooy PLEIN 1940 NR.20 MIDDELBURG T 0118-612508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40