meer Ellewoutsdijkjes zeeland 13 qpruimjng 'Effect staalslakken nooit onderzocht' SNERT- WEEKEND in Veere commentaar Zeeuwse Ride for the Roses Ongenoegen A.S. WEEKEND Zorg om brandweer met heel veel keus lange vorststraat - goes .iwfe;ïis-,o: Zie advertentie in P.Z.C. van morgen donderdag 28 januari 2010 GOES - De Delta Toertocht Zee land heeft toestemming gekregen om zijn naam te veranderen in Delta Ride for the Roses (Zee land). Deze toertocht wordt dit jaar op zaterdag 12 juni gereden. De tocht komt voort uit de Ride for the Roses die in 2008 in Goes startte. Vorig jaar namen 4000 fiet sers deel aan de toertocht. Dit jaar, Zeeuws jaar van de fiets, wordt op meer deelnemers gerekend. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De hele Zeeuwse Delta ligt er vol mee, maar er is nog nooit in de praktijk onder zocht wat het effect is van staal slakken op de onderwaternatuur. Toch gebruikt Rijkswaterstaat de slakken voor de versterking van dijkvakken bij de Oosterschelde. „De dijken waren niet stabiel, dus zijn we aan de gang gegaan", zei Daniël de Kramer van Rijkswater staat gisteren tijdens een informa tiemiddag. Die middag werd ge houden naar aanleiding van de protesten tegen de stort van staal slakken van natuurbeschermers en vissers. Zij zijn bang dat het onder waterleven blijvend wordt aange tast. Rijkswaterstaat kan die zorg niet wegnemen door de laag staal slakken op een aantal stukken te bedekken met natuursteen. Rijks waterstaat wees erop dat de vervui ling die - voor zover bekend - ont staat voldoet aan de geldende nor men. En voor een Nationaal Park als de Oosterschelde gelden geen strengere eisen dan voor andere ge bieden. Daarom is de vergunning ook verleend, zei een ambtenaar van de provincie Zeeland, die de vergunning afgaf. „Het gaat erom dat de onderwaternatuur in Neder land beschermd zou moeten zijn", zei een medewerker van de ge meente Schouwen-Duiveland. „De vergunning is beoordeeld op basis van huidige wetgeving. En die is misschien wel niet toerei kend." Kan Nederland wat le ren van het onderwijs in België? Ja, zeggen de inwoners van Zee land. Nee, zegt het onderwij zend personeel. Ook over de vraag of kleine scholen in dor pen in stand gehouden moeten worden bestaat verschil van in zicht. Dat bleek gisteravond tij dens het onderwijsdebat in Vlissingen. Deze tegenstelling roept de vraag op of deskundigen niet beter uit moeten leggen waar om bepaalde keuzes worden ge maakt. Dat kleine scholen erg kwetsbaar zijn, bijvoorbeeld. En dat er een te zware wissel wordt getrokken op het perso neel. Maar misschien is het nog belangrijker dat de deskundi gen niet alleen keuzes toelich ten, maar dat ze ook luisteren. Nu constateert de onderwijssec tor wel erg gemakkelijk dat Bel gië in trek is dankzij de efficiën te buitenschoolse opvang. Voor veel ouders zal de doorslag ge ven dat er op scholen 'bij de Bels' duidelijke grenzen wor den gesteld. Als je van mening bent dat normen en waarden eroderen, is dat een belangrijk punt. Dat symptoom van slui merend ongenoegen mag niet genegeerd worden. DEN HAAG - De Kamer wil zeker weten dat er straks nog genoeg brandweermannen uitrukken naar een brand en dat zij er ook op tijd zijn. De 25 veiligheidsregio's krij gen de vrijheid om zelf te bekijken hoe snel zij uitrukken en met hoe veel mensen. Maar in de Kamer be staat de vrees dat gemeenten dit aangrijpen om te bezuinigen. Zo'n tachtig mensen woonden gisteren het onderwijsdebat bij in het RPCZ-gebouw in Vlissingen. Wim Veen, hoogleraar educatie en technologie aan de TU Delft: „België en Nederland kunnen van el kaar leren. Nederland is verder met onderwijsvernieuwing, maar wij kun nen iets van België opsteken over het concept 7-tot-7-school." Godfried Blaeke, directeur Sande- school, Open Basis, Kloosterzande: „De cito-toets wordt misbruikt om scholen te beoordelen. Wij richten daar nu met verontruste directeu ren en leerkrachten een pressie groep tegen op: Inspectie Anders." Nelly van de Velde, schooldirec teur in Ritthem en Oost-Souburg: „Wij zijn overgegaan van de cito op het schooleindonderzoek. Dat is een bredere test, die ook minder stress geeft. Maar het is, net zoals elke toets, een momentopname." foto's Ruben Oreel Ingeborg Willaert, leerkracht van de basisschool Heikant: „Ik heb zelf kinderen op school in België gehad. Ja, ze zijn braver. Als de meester kijkt! Nederlands onder wijs is meer gericht op zelfstandig heid, initiatief en samenwerking."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3