zeelan 19 Gemeente wil toch rotonde Rooseveltlaan nieuwe bestemming Een tekeningenfabriek van Rosa en kaalgeknipte meesters voor Haïti ZOA De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! donderdag 28 januari 2010 w Tweede verdieping Dienstruimten. Gesloten voor publiek. Restauratie-atelier Periscoop. Waarmee omgeving kan worden bekeken. Grote ramen geven mooi uitzicht. Torenkamer F? Trappenhuis I Vertreckkamer. Kaartenkamer, gewijd aan de ontstaansge schiedenis van Schouwen-Duiveland. Weeskamer. 18e-eeuws studiekabinet met natuurkun dige curiositeiten en instrumenten. Vergetelkamer. Vol voorwerpen in kasten, koffers, kisten en vaten. Spullen die 'vergeten' zijn, achtergelaten op de zolder van het oude stadhuis. Ook voor ontvangsten en recepties geschikt, Raadzaal. Projecties vertellen het verhaal van het stadhuis en zijn bestuurders. Rolant Quist illustraties Donald Janssen Ontwerpers door Theo Giele vigheid. In de ruimte naast de vleeshal gaapt het gat voor de liftschacht. Waar ooit de archief- kluizen stonden is nu een forse open ruimte. Dit wordt een depot. In de vierschaar - straks de hoofd ingang van het vernieuwde mu seum - is het laveren tussen de bouwmaterialen door. Via allerlei gangen en trappetjes gaat het naar de zolder boven de toekomstige tentoonstellingszaal in de linker vleugel. Daar blijkt de sporenkap met de verticale ronde balken nog deels origineel. „Hier komen de technische installaties voor de ten toonstellingsruimte hieronder", legt Priester uit. De tentoonstel lingsruimte wordt volledig gekli- matiseerd, in tegenstelling tot bij voorbeeld de schutterszaal. De kli maatinstallatie wordt compleet ver nieuwd. „Deze hier is hoognodig aan vervanging toe", wijst Priester naar ingewikkeld uitziende machi nerie in de krochten van het stad huis. Het stadhuismuseum wordt tij dens de restauratie uitgerust met de nieuwste technische appara tuur. Met respect voor het ge bouw. „Het is de bedoeling dat de techniek zo goed als onzichtbaar wordt voor de bezoekers." Het nieuwe museum wordt een modern museum. Een lift maakt het toegankelijk voor rolstoelge bruikers. In de planning staat ook een museumwinkel en een ont vangstruimte voor scholen en an dere groepen. Er komt een mu seumcafé met buitenterras en een speelhoek voor kinderen. Priester is er zich terdege van be wust dat de klus een bijzonder in grijpende en kostbare is. „Het colle ge heeft gekozen voor een com pleet museum. En ik denk dat als je jezelf afficheert als een monu- mentenstad je dat ook gewoon ver plicht bent." De gemeente hoopt de renovatie eind 2010 af te kunnen ronden. i d- r" door Maurits Sep VLISSINGEN - Drie meesters van de Vlissingse School Vereniging (VSV) verliezen vrijdag al hun haar. Ten bate van een actie van hun leerlingen voor Haïti laten ze zich kaal knippen. Om 11.00 uur gaat de schaar in hun haar voor Haïti. De leerlingen doen allerlei klusjes om geld in te zamelen. Om ze daar bij te stimuleren hebben hun leer krachten beloofd dat voor elke 230 euro één van de meesters ge knipt mag worden. Het podium in de hal van de school wordt daar voor tijdelijk omgetoverd in een kapperszaak. Tot nu toe is al 850 euro binnen - genoeg dus voor drie docenten. Rosa Kaijen - 7 jaar oud - uit Kou- dekerke heeft in haar eentje ook al vele honderden euro's verdiend met haar tekeningenfabriek. Ze verkoopt al een week lang tekenin gen die ze zelf maakt. De tekenin gen kosten ten minste één euro per stuk, maar sommige kopers bieden wel 50 of 100 euro, laat haat vader weten. Ze heeft al zeker vijftig tekeningen verkocht. Tamara, Larissa, Jordie en Marnick Harthoorn uit Serooskerke heb ben 94,50 euro ingezameld door cakejes, appelflappen en frikandel- MIDDELBURG - De T-splitsing Presi dent Rooseveltlaan-Generaal Hake- will Smithlaan in Middelburg wordt waarschijnlijk toch vervan gen door een rotonde. Wethouder Frank Streng ver wacht dat de rotonde kan worden betaald uit de pot voor de aanleg van de Middelburgse wegen die aansluiten op de nieuwe N57. Be woners van de wijk Klarenbeek dringen aan op de aanleg van de rotonde. De Rooseveltlaan wordt na open stelling van de N57 een van de toe gangswegen tot het noordelijk deel van de stad en daarmee een stuk drukker. De Hakewill Smit laan is de doorgaande route door Klarenbeek. Aan de weg liggen ook een aantal basisscholen, dicht bij de T-splitsing met de Roosevelt laan. Deze week verwacht de gemeente een offerte van de wegenbouwer. De verwachting is dat de rotonde binnen het beschikbare budget kan worden aangelegd. „En anders zullen we de raad om extra budget vragen", aldus Streng. Voor de ro tonde zal wel een stukje openbaar groen moeten worden opgeofferd. Binnenkort begint de gemeente met het doortrekken van de Roose veltlaan naar de rotonde in het tra cé van de N57. Deze aansluiting komt net ten noorden van sport park Veersepoort. Vanaf deze ro tonde richting de A58/ Nieuw- en Sint Joosland krijgt de N57 het ka rakter van een autosnelweg met tweemaal twee rijstroken, richting Vrouwenpolder is het een snelweg met voor elke rijrichting één rijstrook. Volgens Streng wil het college meer tijd nemen om een voorstel te formuleren over het parkeren in het oostelijk deel van de stad. Het college wil wat meer tijd nemen om alle cijfers om de dossiers ver wachte verkeersstromen, fietsen en parkeren in elkaar te schuiven. „Bovendien wenst het college eerst nog te overleggen met de be woners en andere belanghebben den", aldus Streng. De dossiers worden daarom pas op zijn vroegst in mei aan de - nieuwe - gemeenteraad voorgelegd. lenbroodjes te bakken en verko pen. Christelijke basisschool De Schute in Biggekerke is ook in beweging gekomen voor Haïti. Letterlijk, want de honderd leerlingen heb ben een sponsorloop gehouden in het dorp. Ze hebben 2850 euro bij elkaar gerend. De inzamelingsactie die inwoners van Meliskerke afgelopen zaterdag hebben gehouden op het pleintje in de Jan Vaderstraat in hun dorp, leverde bijna net zo veel op. Met de verkoop van eten en allerlei spulletjes hebben ze ruim 2500 eu ro weten binnen te halen voor de giro 555 ten bate van Haïti. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord -Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCMTB.ïNGE.NZOROi www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39