Zeeland PZCI Middengebied vraagt om harde hand Oad Luchtje Botsing auto's Aanhouding na slaan van man almanak WALCHEREN 18 en 19 21 Tegeitekening deDRVKKERY Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. REIZEN Susan Smit Stadhuis Zierikzee gestript in aanloop nieuwe bestemming Noodplan landgoed Oostkapelle moet verkoop stimuleren 17 Donderdag 28 januari 2010 Tip? walcheren@pzc.nl Consequente toepassing van ordemaatregelen is nodig om het vertrouwen van de bewoners van het Vlissingse Middengebied terug te winnen. Burgemeester Wim Dijk stra overweegt een sa menscholingsverbod in combinatie met preven tief fouilleren in te stellen voor de len van het Middengebied. Hij wacht nog de analyse af over de door Emile Calon schietpartij van afgelopen weekein de en besluit vervolgens of deze in grijpende maatregelen nodig zijn. Ze zijn ingrijpend omdat mensen dan niet meer onbekommerd daar kunnen lopen en een praatje'ma- ken. Even samen op straat met z'n vieren de resultaten van de laatste wedstrijd tussen Fortis en Swift be spreken is dan al een overtreding, want er wordt samengeschoold. De politie kan die vier korfbalfans dan aanhouden en zelfs mee naar het bureau nemen. Preventief fouilleren gaat nog ver der. De politie mag dan, na afkon diging van die maatregel, iedereen fouilleren zonder dat er een gerich te verdenking tegen een dergelijk iemand bestaat. Feitelijk wordt iedereen dan be schouwd als een potentiële crimi neel. Je moet dan maar accepteren dat agenten je lichaam betasten en de inhoud van je zakken controle ren, op zoek naar wapens. Nog niet zo lang geleden was zo'n maatregel ondenkbaar, want die was niet opgenomen in de wet. Voor 2002 mocht namelijk alleen op vliegvelden preventief worden gefouilleerd. Dijkstra overweegt die beide maat regelen in te voeren omdat bij her haling is gebleken dat er nogal wat vuurwapens in Vlissingen in om loop zijn en ook worden gebruikt. Hij verwacht dat door die maatre- gelen daar iets aan gedaan kan wor den. De burgemeester stelde vorig jaar ook een samenscholingsverbod in voor delen van Vlissingen. Nader hand erkende hij dat dat vooral was bedoeld om iedereen wakker te schudden, om iedereen ervan te doordringen dat het niet goed ging met de leefbaarheid. Er werd toen ook maar heel mondjesmaat opge treden tegen samenscholingen waardoor het verbod toch vooral overkwam als een cosmetische maatregel. Als de burgemeester nu weer be sluit één of beide ordemaatregelen in te voeren moet hij er deze keer op toezien dat ze echt worden uit gevoerd. Met nog eens een cosme tische actie wint hij het vertrou wen van de inwoners van het Mid dengebied niet terug. MIDDELBURG - Bij een aanrijding op de Middelburgse Walcherse- weg raakten woensdagochtend drie personenauto's beschadigd. Een 24-jarige automobiliste remde af, een achter haar rijdende 37-jari- ge ook, maar de derde bestuurster (25) had dit te laat in de gaten en veroorzaakte de kettingbotsing. MIDDELBURG - Furkan Arpaci (groep 3/4 Bever- burch, links) en Parel Bun (groep 4 Cederhof) la ten hun tekening zien die straks op meer dan honderd trottoirtegels wordt afgedrukt. Die te gels geven in de Middelburgse Stromenwijk in to taal vijf kilometer aan 'veilig lint' aan, de routes waarlangs kinderen zo veilig mogelijk hun weg naar school, de speeltuin of een trapveldje kun nen vinden. Aan de groepen 3 en 4 van de basis scholen was gevraagd een ontwerp te maken voor de tegels. Wethouder Frank Streng maakte gisteren de winnaars bekend. In het kader van de veilige linten wordt dit jaar in het verlengde van de Baarsjestraat ook nog een brug over de Vlis singse Watergang gebouwd. foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T0118 886 886 MIDDELBURG - In de Roozenburg- laan in Middelburg werd dinsdag omstreeks 21.00 uur een 25-jarige Middelburger aangehouden. Dat gebeurde volgens de politie we gens mishandeling van een 20-jari- ge plaatsgenoot. De man had even daarvoor in Bui- tenhove de 20-jarige herhaaldelijk met een ploertendoder geslagen. Tip? redactie@pzc.nl Het slachtoffer rende weg in de richting van de Roozenburglaan waar hij er, met behulp van een vriend, in slaagde zijn aanvaller te ontwapenen en hem vast te hou den tot de politie hem over kon nemen. Door het afweren van de slagen liep de 20-jarige Middelbur ger letsel op aan zijn arm. De 25-ja- rige man is in verzekering gesteld. Die twee politiemensen waren niet de beroerdsten toen ze in het duister een fietser zonder licht aanhielden. Het draadje van de dynamo was los en dat was zo verholpen. En het bon boekje bleef in de borstzak. Met een joviale slinger aan het voor wiel constateerde een van de dien ders dat het euvel was verholpen. Na het draaien aan het wiel bemerkte hij evenwel iets kleverigs aan zijn hand. Er viel maar één conclusie te trekken: de fietser zonder licht had zojuist door de hondenpoep gereden. Alle reden om zo snel mogelijk naar het politiebureau te gaan voor een grondige handenwasbeurt. De poli tieman met het luchtje droeg zijn lot sportief „Zal ik rijden?" opperde hij, terwijl hij aanstalten maakte achter het stuur plaats te nemen. Zijn colle ga reageerde gebeten: „Als je dat maar uit je hoofd laat." Vraag naar de voor al'-*, waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. www.oad.nl vrijdag 29 jan. 16.00 uur over haar nieuwe boek Vloed zie www.susansmit.nl zaterdag 30 jan. 15.00-16.30 uur Coverband 'JPS' boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37