61 lit donderdag 28 januari 2010 Eigenaar Werner de Coene en bedrijfsleidster Cindy Beumer. den we geen geschikte andere plek vinden." De opening van een filiaal in Ter- neuzen is een schot in de roos ge bleken, zoals ook de verkoop via internet. Werners vrouw Linda kwam vijf, zes jaar geleden met het idee, via een Sassenaar die bij Worldonline had gewerkt. „Ik zag er eerst niks in", kijkt Werner te rug. „Wie koopt er nu bijvoor beeld feestkleding via internet? Je moet die spullen toch zien, voe len, passen." Cindy: „Ik zie het nog voor me, dat we de eerste doos dichtplakten." De verkoop via internet loopt nu als een trein en heeft Het Feestbeest 'beroemd' gemaakt. Via de website ontdekten televisie zenders (SBS6, RTL4) Het Feest beest. Betere reclame kon Werner zich niet wensen. In Hart in Actie met toen nog Wendy van Dijk en Terneuzen en aan de Westkade in Sas van Gent, open tot het zotten- feest losbarst. „Als het zover is, zijn we helemaal 'out'", weet Wer ner de Coene nu al. Hij is de eige naar en oprichter van Het Feest beest waar inmiddels twintig men sen hun boterham verdienen. Werner had dat in zijn stoutste dromen niet kunnen bedenken, toen hij alweer zestien jaar gele den een videotheek begon in Sas van Gent. Hij deed er ook wat feestartikelen bij. Dat bleek zo'n succes in Betekoppenstad - Sas op z'n carnavals - dat de videotheek op den duur op het tweede plan kwam. Hij legt zich sinds 2005 he lemaal toe op Het Feestbeest. En hij opende ook, 5 november 2005, een vestiging in Terneuzen. „Het pand in Sas was te klein gewor den", vertelt zijn steun en toever laat Cindy Beumer, „en in Sas kon door Harmen van der Werf In Het Feestbeest aan de Axelsestraat in Terneuzen is het woensdagochtend vroeg al druk, druk, druk. Een Engelssprekende man uit Brussel heeft negentig Madon na-hoeden besteld. Vijfenveertig zilverkleurige, vijfenveertig ro de. Cindy Beumer komt er vier tekort. Ze belt het magazijn van Het Feestbeest aan de Polenweg in Terneuzen. En jawel, daar lig gen er nog. Gelukkig. De Brusse laar is ook weer geholpen. „Dat is onze kracht", zegt Cindy, „de service." Met nog maar anderhalve week te gaan tot carnaval is het aanpoten geblazen voor de medewerkers van Het Feestbeest. Alle dagen van de week zijn de twee filialen, in Kamperland Zeeuws Planetarium Kamperland - dagelijks wisselende voorstellingen www.zeeuwsplanetarium.nl of 0113 - 376302 Middelburg Nationale Gedichtendag 2010. Vier dichters, Wim Hofman, André van der Veeke, Jan J.B. Kuipers en Thom Schrijer treden samen op in de voorstel ling Mannen van Papier met als thema 'Waarom schrijven wij?'. Zeeuwse Bibliotheek, 16.00 uur. VRIJDAG 29 JANUARI Oostkapelle Nieuwjaarsreceptie Jeugdraad Veere. Kantoor Stichting Welzijn Veere, School straat 4, 19.00-21.00 uur Middelburg Dansen op de grootste rockhits uit de koffers van DJ Pim tijdens de Rocknight. Met hits van U2, Led Zeppelin, Thin Liz zy, The Rolling Stones en vele anderen! Café 't Schuttershof, 23.00 uur *Voor het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen houdt dr. A. Sluijs een lezing over 'Fossiele broeikaskli maten: hoe goed zijn onze voorspellin gen?' Zeeuwse Bibliotheek, 16.45-18.45 uur Renesse Presentatie Een jaar natuur in Zeeland door Wim Phaff. Ecoscope op het transfe rium. Aanvang 19.45 uur. Sirjansland Benefietavond voor de ijsbaan in het Vere nigingsgebouw. Vanaf 19 uur. Zierikzee Presentatie Schouws dichterscollectief over 'Over de grens'. Hema, Appelmarkt, vanaf 12.30 uur. ^Prijsuitreiking gedichtenwedstrijd scholie ren Pontes. Bibliotheek De Stolpe, 11.15 uur. Herdenking overledenen van het hospice in de Lutherse kerk aan het Gat van West-Noordwesten. Van 14 tot 16 uur. Kamperland *De jaarlijkse winterwandeling van de ge zamenlijke kerken op Noord-Beveland heeft als gespreksonderwerp voor onder weg dit keer 'de koninklijke weg', naar aanleiding van de verjaardag van koningin Beatrix, zondag 31 januari. De wandeling vangt aan om 14.00 uur bij de zorgboerdrij Catharina Maria Hof aan de Jacobadijk 10 in Kamperland. De tien kilometer lange wandeling ein digt in De Ark om 16.30 uur, met een avondgebed met organist Henk Bons. Bruinisse Ladies Night in De Pul met dj Rafya. Van af 20.00 uur. Goes Zeelandhallen, Snuffelmarkt, 9.00-17.00 uur. Overslag Kwekerij Ferdinandushof houdt zaterdag 30 en zondag 31 januari de jaarlijkse Hel- leborusdagen. Helleborus is een heel vroeg bloeiende tuinplant die ieder jaar meer bloemen geeft. Het publiek treft op de kwekerij verschillende soorten kerstro zen aan met de nadruk op Helleborus orientalis hybriden. Er zijn naast enkel- bloemigen ook zeldzame dubbelbloemi- ge variëteiten te zien. Rode Sluisweg 13, zaterdag 10.00 tot 17.00 uur, zondag van 13.00 tot 17.00 uur Terneuzen In het zaaltje aan de Edvard Grieghof 113 in de wijk Oudelandse Hoeve wordt een gratis toegankelijke vogelbeurs gehou den. Edvard Grieghof 113, 9.30-12.00 uur Vlissingen Walcheren Mozaïek Dag, een multicultu rele middag met zang, een modeshow, hapjes en een informatiemarkt. Zorgcentrum Ter Reede, Vredehoflaan 370, 12.00 - 17.00 uur. Zonnemaire Wandelexcursie Littekens van de Ramp door Staatsbosbeheer. Vertrekpunt Wa tersnoodmuseum aan de Weg van de Bui tenlandse Pers. Om 13.30 uur. ZONDAG 31 JANUARI Goes Zeelandhallen, Snuffelmarkt, 10.00-17,00 uur. Het Leger des Heils houdt een praise- avond waaraan meewerken de djembé- groep Beautiful Noise en Praise Worshipkoor Confidence. Ravelijn de Groene Jager 72, aanvang 16.30 uur Overslag Kwekerij Ferdinandushof houdt zaterdag 30 en zondag 31 januari de jaarlijkse Hel- leborusdagen. Helleborus is een heel vroeg bloeiende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24