selectie podium Bill Wyman Benefietconcert Compagnie Bischoff donderdag 28 januari 2010 «|P COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Bill Wyman, bassist en grondleg ger van The Rolling Stones is, na zijn succes van vorig jaar, nog eens terug in Zeeland. Hij treedt weer op met zijn 9-koppi- ge all-star band The Rhythm Kings en zet daarmee vele klas siekers neer. Donderdag 28 januari, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Amir Vahidi is een van de vele artiesten die meewerken aan het benefietconcert voor Haïti op initiatief van Stichting Jari- kin uit De Lier. Het concert biedt optredens van onder meer Jeroen van der Boom, De Hei- noos, Nuff Said, Fragment, The Old Firm en Surrender. Vrijdag 29 januari, Zeelandhallen, Goes, 19.00 uur. Vocaal ensemble Compagnie Bischoff voert vijf zangers rond een tafel op, chique aangekleed, maar halfdronken. De sfeer van het feest wordt allengs grimmi ger in de muziektheaterproduc tie HMS Oriana, een lofzang op Elizabeth I. Vrijdag 29 januari, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. door Rolf Bosboom DONDERDAG 28 JANUARI Middelburg Die Lustige Witwe, operette van Franz Le- har uitgevoerd door de Nationale Opera Timisoara. Stadsschouwburg, 20 uur De Zeeuwse dichters/schrijvers Wim Hofman, Jan J. B. Kuipers, Thom Schrijer en André van der Veeke treden tijdens de landelijke Gedichtendag voor de tweede keer op als de Mannen van Papier. Met op treden van gitarist Albert de Vos. Zeeuwse Bibliotheek, 16.00 uur. Terneuzen - vervallen Dorus met Karei de Rooij (Mini) en Peter de Jong (Maxi) gaat niet door. Scheldetheater 20.00 uur. Vlissingen Hadj is het slot van de cyclus 'Pax Islami- ca' van acteur Sabri Saad El Hamus, artis tiek leider van Qe Nieuw Amsterdam. Dit vijfde deel is geënt op de vijfde zuil van de islam: de Hadj, de bedevaart naar Mek ka. Arsenaaltheater, 20.15 uur. VRIJDAG 29 JANUARI Goes De musical 'Dorus' met Karei de Rooij (Mini) en Peter de Jong (Maxi) is komen te vervallen. Theater de Mythe, 20 uur. Ovezande Metalavond lezer op iezer met de bands Assassinated, Crimson Black en Incarnate. Jongerencentrum De Klomp, 20.30 uur. Wilhelminadorp Shag, whiskey en botox staat op het po dium. Het Loze Vissertje, 21.00 uur. Middelburg Vocaal Ensemble Compagnie Bischoff zingt Engelse madrigalen uit de tijd van Elisabeth I in het programma The Trium- phes of Oriana. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Krause verzorgt een optreden met pom pende electro, zware gitaren en een vj-show. Major Hostage (Goesenaar Jim my de Jonge) maakt electro-pop met als grote voorbeeld Kraftwerk. Dj Dierlijk staat achter de draaitafel. De Spot, 21 uur. Nieuw- en Sint Joosland Jos de Jonge met Do-mus. Kleinkunst. De Wegwijzer, 20.30 uur. Renesse In de tweede voorronde van RegioRuis staan de bands Zaniac (popband met en kele muzikanten uit Schouwen-Duive- land), de Schouwse band Semiazas, Sweet Document (pop en folk) en de Walcherse formatie Dan Musk. Custom Made, (finalist van vorig jaar) treedt op tij dens het juryberaad. De Stulp, 20.00 uur. Rilland Toneelgezelschap De Reilanders brengt de klucht 'De flat van Jet' van Haye van der Heyden. Dorpshuis, 20.00 uur. Terneuzen Lenette van Dongen staat op het podium als Nikè, godin van de overwinning. Scheldetheater, 20.00 uur. Zierikzee Uitvoering pianopraktijk De Interval. MFC, 19.30 uur. ZATERDAG 30 JANUARI Goes De musical 'Dorus' met Karei de Rooij (Mini) en Peter de Jong (Maxi) is komen te vervallen. Theater de Mythe, 20 uur De metalband Stream of Passion met zangeres/violiste Marcela Bovio staat op het podium. In het voorprogramma de lo kale formatie La Ventura, die zojuist haar nieuwe EP Breaking The Silence heeft uitge bracht. 't Beest, 21.00 uur. Kloosterzande De Koninklijke Harmonie St. Cecilia uit Kloosterzande onder leiding van Eric Pro voost geeft een gratis carnavalsconcert. Presentatie is in handen van Gino B. en Gino B. Zaal van Hotel De Linde, 21 uur. Middelburg Het Nationale Toneel voert 'De Kersen tuin' van Tsjechov op. Om 19.00 uur be gint een inleiding. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Lenny Kuhr zingt liedjes in Dichtbij en wordt daarbij begeleid door Cor Mutsers (gitaren en zang) en Mischa Kool (bas en zang), 't Spiegeltheater, 20.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland Rob Kloet en Anne van Amstel - 'dichters en muziek'. De Wegwijzer, 20.30 uur. Rilland Toneelgezelschap De Reilanders brengt de klucht 'De flat van Jet' van Haye van Ze moet nog twintig jaar worden, maar de Oekraïense pianiste Anna Fedorova is al een vertrouwde gast op de be langrijkste concertpodia, wereld wijd. Overal weet ze het publiek te begeesteren. Zaterdag ver zorgt ze een recital in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Het is zeker geen verrassing dat ze haar hart verloor aan de piano. An na Fedorova, geboren in Kiev, is de dochter van twee concertpianisten en muziekpedagogen. Dat ze een andere weg zou gaan, is nauwe lijks aan de orde geweest. „Eigen lijk helemaal niet. Toen ik nog erg jong was, een jaar of vijf, studeer de ik al piano, samen met mijn ouders. Van het begin is het mijn doel en wens geweest om pianiste te worden." Haar eerste recital gaf ze op haar zesde. Een jaar later maakte ze haar orkestdebuut met het Natio nale Orkest van de Oekraïne. In middels heeft ze veertien interna tionale concoursen op haar naam staan. In de recensies van haar op tredens klinkt steevast verbazing door over haar talent en haar ver mogen het publiek met haar spel te betoveren. Ze heeft er zelf geen afdoende ver klaring voor. „Ik probeer me in elk geval helemaal in te leven in de muziek, me te concentreren op wat de componist volgens mij via zijn werk wil uitdrukken en vertel len. Als het me lukt dat over te dra gen en het publiek ermee te beto veren, ben ik erg vereerd om dat te horen. Ik doe in elk geval mijn best om dat te bereiken." Hoewel ze de wereld afreist, heeft ze vooral een nauwe band met Holland, mede dankzij haar Neder landse concertmanager Rob Groen. Sinds 2006 treedt Fedorova hier regelmatig op. Het. concert van afgelopen dinsdag was zelfs haar tiende in de grote zaal van het Concertgebouw in Amster dam. „Elk land heeft zijn eigen ka rakter en sfeer, maar ik hou er erg van om in Nederland te zijn en hier te spelen." Ze is nu twee weken in Nederland voor een serie van zes recitals, die komend weekeinde wordt afge rond. Het programma dat ze heeft samengesteld bestaat uit pianower- ken van Bach, Beethoven, Chopin en Rachmaninov. „Het is behoor lijk gevarieerd wat periodes en stijl betreft. Ik begin met een interes sante toccata van Bach, die volgens mij maar zelden wordt uitgevoerd. Ik vind het erg mooi. Het is vro lijk, optimistisch. Na Bach komt een sterke sonate van Beethoven, geschreven ter herinnering aan Haydn. De nocturnes en walsen van Chopin, die daarna komen, zijn altijd mooi. Ik speel Chopin niet zo veel, maar wil dat wel va ker gaan doen." Het tweede gedeelte staat in het te ken van Rachmaninov, met onder meer diens Corelli Variaties, het laatste werk dat hij voor piano so lo componeerde. „Het gaat erg Anna Fedorova (19): „Ik probeer me helemaal in te leven in de muziek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20