buitenland 19 fabriekspijpen VS willen verantwoordelijkheden in Haïti na maanden afbouwen BABYBO Verwijfde mannen of harde vrouwen? Kenia verwijdert hoorns neushoorns Bankrovers gooien geld uit autoraam Man gepakt met kaart legerbasis en wapens Toeristen vast in Machu Picchu Oud-president Piloot Boeing maakte Guatemala opgepakt 'vreemde draai' BIJ RENAULT 0% RENTE OP DE FINANCIERING VOORDEEL TOT €3.100r GRATIS ACCESSOIRECHEQUE VAN 750r* DRIVE THE CHANGE woensdag 27 januari 2010 soldaten, hingen." Ze moest opnieuw Rus sisch leren. „Russisch was streng verboden in Auschwitz, de kinde ren, spraken een mengelmoes van Duits en Pools." De Sovjet-bureaucratie wist zich geen raad met de ontheemde kin deren. „Mijn oudste zus wist mijn achternaam, maar de geboorteda tum mochten we zelf uitzoeken. Misschien ben ik eigenlijk dus wel ouder of jonger." Als geboorte plaats werd voor alle kinderen Kiev opgegeven. „Toen we ons ei gen paspoort konden opvragen, moesten we plots een nationaliteit opgeven. 'Maak er maar Georgisch van', zei ik. Bij ons op school zat een prachtig Georgisch meisje." Van de 282 kinderen uit het specia le weeshuis in Kiev zijn er nog 21 in leven. „Tot 2005 kwamen we om de zoveel tijd samen. Het is een bijzondere groep mensen. We moesten ons keer op keer bewij zen. Ik denk dat alle voormalige kampkinderen die mentaliteit heb ben: doorbijten en vooruit." pagina 38 en 39: herdenking 65 V- jaar bevrijding concentratiekamp Auschwitz door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - In China bestaan ze nog wel, echte mannen. Topspor ters als basketballer Yao Ming. En bouwvakkers die met getekende gezichten onafgebroken doorwer ken. Maar het aantal verwijfde jon gens-neemt snel toe. Tenminste, daarvoor waarschuwt de schrijver van het boek 'Red de Jongens'. Chinese jongens zijn volgens pro fessor Sun Yunxiao, specialist in de ontwikkeling van jongeren, emotioneler dan meisjes, worden fysiek slapper en zijn gemiddeld 2,54 centimeter korter dan Japanse jongens. Sun waarschuwt: „Onze jongens veranderen in meisjes. Het wordt tijd dat we ze weer laten op groeien als echte mannen." Volgens Sun ontbreekt het Chine- NAIROBI De hoorns van vier zeer zeldzame neushoorns in Kenia zijn verwij derd om te voorkomen dat stro pers de dieren doden. De vier beho ren tot de laatste acht dieren van een zeldzame ondersoort van de witte neushoorn, ook wel breedlip- neushoorn genoemd. De illegale handel wordt gedreven door de vraag naar ivoor in Aziatische lan den en het Midden-Oosten. DORTMUND De Duitse politie heeft gisteren na een achtervolging op een Autoba hn bij Dortmund drie mannen in gerekend die een bank hadden over vallen. Een helikopter en verschil lende auto's zaten bijna een uur achter de mannen aan. Onderweg gooiden de bankrovers een deel van de buit uit het raam. Honderd kilometer verder werden ze uitein delijk tot stoppen gedwongen. NEW YORK De Amerikaanse politie heeft in de staat New Jersey een zwaarbewa pende man opgepakt. In zijn hotel kamer vonden agenten een platte grond van een legerbasis en nog meer wapens. Een agent zag dat de man een 'grote bobbel' onder zijn kleding had en extreem nerveus was. Na een klopjacht kon hij wor den opgepakt. Het is nog niet be kend wat de man van plan was. GUATEMALA-STAD LIMA Door hevige regenval en modder stromen in Peru is gisteren de treinverbinding met de Inca-stad Machu Picchu uitgevallen, waar door bijna 2.000 toeristen kwamen vast te zitten. De regering heeft een noodsituatie afgekondigd. Met een helikopter zijn enkele tiental len toeristen afgevoerd. De trein is de enige vorm van transport op het laatste stuk naar de ruïnes. BEIROET Veiligheidsdiensten in Guatemala hebben oud-president Alfonso Por- tillo gisteren opgepakt. De VS vroe gen om zijn uitlevering, omdat ze hem verdenken van witwassen. Hij zou een bank in Miami hebben gebruikt voor het doorsluizen van Guatemalteeks overheidsgeld naar banken in Europa en op Bermuda. Portillo was president van Guate mala van 2000 tot en met 2004. De piloot van het vliegtuig dat maandag voor de kust van Libanon in zee stortte, maakte volgens de Li banese minister van Transport Ari- di een 'zeer snelle en vreemde draai'. Mogelijk probeerde hij een onweersbui te vermijden. Kort na de start vloog het vliegtuig in de te genovergestelde richting van wat was opgedragen. Waarschijnlijk zijn 80 mensen omgekomen. 111— miHH—niw—iMiMwiimiMiMmnii imnirni foto Maks Levin/GPD WASHINGTON - Het Amerikaanse le ger vermindert zijn inspanningen in het door een aardbeving ver woeste Haïti, zodra internationale organisaties een grotere rol op zich kunnen nemen. Hooggeplaatste functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Defensie schatten gisteren dat het overdragen van verantwoorde lijkheden over zon drie tot zes maanden kan beginnen. Het Penta gon heeft 15.000 militairen ingezet om de veiligheid te verbeteren in het zwaar getroffen Caribische land, waar de beving mogelijk 200.000 mensen het leven kostte. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Clinton haalde gisteren fel uit naar landen die kri tiek uitten op het Amerikaanse be sluit duizenden militairen te stu ren. Venezuela, Bolivia en Cuba be schuldigden de VS ervan Haïti op nieuw te bezetten, in plaats van de bevolking te helpen. Op een speciale conferentie over Haïti in Canada zei Clinton dat 'de regering van Haïti het voortouw zal moeten nemen' bij de weder opbouw'. In maart is in New York een do norconferentie voor Haïti. se jongens aan mannelijke rolpatro nen. Vaders zijn ver weg van huis aan het werk en de leraren zijn voor het overgrote deel vrouw. „De jongens verleren typisch jon gensgedrag als baldadigheid en stoerheid." De moderne popcultuur heeft de trend versneld, vooral de Idols-ach- tige shows die razend populair zijn. Het is vaak moeilijk te zien of de artiest een man of vrouw is. Op internet woedt het debat ook. „Straks wordt China, na Thailand, het tweede land ter wereld dat la dyboys voortbrengt", waarschuwt Zi Le Shang op een forum. Jiang Bojing (20) snapt het niet. Zijn haar is schuin naar voren ge kamd en plat gespoten met lak. In zijn hippe zwarte bril zitten geen glazen. „Jongens verwijfd? Het pro bleem ligt juist bij de vrouwen. Die zijn veel te hard geworden." CLIO, 7 MAANDEN De afgelopen tijd heeft Renault heel veel nieuwe modellen geïntro duceerd. Er zijn zelfs zoveel jonge Renault modellen dat we kunnen spreken van een ware Babyboom! Reden voor een feestje waarbij we u graag trakteren op gigantisch voordeel op al onze modellen. V RENAULT Acccssovecheque alteen geldig voor zakelijke rijders. Zie voor de adievoorwaaiden www., ...tault nl. Allccend krediet verstrekt door Renault Financial Services, handelsnaam van RCI Financial Services B.V le Schiphol- Rl|k (KvK nummer 30055070. AFM Vetgunningsnummcr 12009781) Ellec- lieve rente cp jaarbasis 0% FinancieringsactieisgeldigopnieuweRenaultpersonenautaordetsvanparticulieienlussen l-l-2010en3l-3-20l0(m.u./.Koleos. Espace. Selection BuslnessenUgunaCclsmm modellen) Krediet tussen 1000,-enc lOOOO.-.voorlwingogcldteenmar van €5000,- looptijd van 12 lol 36 maanden Slandaardrenlena3l-3-20IObedraagtl0.5'A.EIkeljedielaanvraagwordtgetoetslbijhetBKRteTiel.Ra3dpleeghelprospectusopwww.rlsnl Renlewiplgingen en driAtouten voorbehouden Vraaguwdealernaardebeschikbaarheldenvoorwaaiden Min./max. verbruik: 4,7 - 8,21/100 km, resp. 21,3 -12,2 km/1. C02:124 - 195 g/km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9