tijden herleven in Smerdiek miurn UITNODIGING OPEN HUIS De Klerk Service en kwaliteit! 25 draait weer films in voormalige bioscoop aan de Markt FI=RLOOS Lezing over historie Kapelle en Biezelinge PURLOGS Verkiezingsavond van SGP/ChristenUnie Cliëntenraden van de ziekenhuizen fuseren 'In ons dorp wonen tientallen vijftigers die zich nog helemaal niet oud voelen. Zij vinden het heerlijk om met generatiegenoten herinneringen op te halen.' CU: meer boeken die na jaren trouwe dienst van zijn pensioen gaat genieten. Concert voor op basisscholen De winkel is dan voor 'normale' verkoop gesloten. boeren Burkina Donderdag 28 januari van U.00 tot 17.00 uur woensdag 27 januari 2010 ARCHITECTEN KAPELLE ARCHITECTEN Bij beschikking van de kantonrech ter te Middelburg d.d. 31 december 2009 is Jacoba Emma Johanna Knuist, geboren te Tholen op 23 november 1991, wonend te Röntgenstraat 3, 4416 DP te Kruiningen, onder curatele gesteld met benoeming van Leuntje Margaretha Knuist, wonend te Röntgenstraat 3, 4416 DP Kruiningen en Huibregt Jakob Knuist, wonend te Röntgenstraat 3, 4416 DP Kruiningen, tot curatoren. De cliëntenraden van de ziekenhui zen in Vlissingen en Goes zijn gefu seerd. De raden, die de belangen van patiënten behartigen, volgen daarmee de ziekenhuizen zelf die per 1 januari samen zijn gegaan on der de naam Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. De nieuwe cliëntenraad bestaat uit negen personen. John Jansen is de voorzitter. Hij had die functie ook al bij de raad van de Oosterschelde- ziekenhuizen. Bij beschikking van de kanton rechter te Middelburg d.d. 21 janu ari 2010 is Huibert Martin van der Weele, geboren te Colijnsplaat op 3 november 1936, wonend te Eendracht 1, 4417 CA Hansweert, onder curatele gesteld met benoe ming van Jacobus Arie van der Weele, Van Nahuijsstraat 12, 8131 CT Wijhe en Jacoba Sentina van der Weele, Middenweg 97a, 1462 HG, Middenbeemster tot curator. BORSSELE SGP/ChristenUnie houdt maandag 8 februari een verkiezingsbijeen komst in het bezoekerscentrum van EPZ in Borssele. Thema van de avond is 'energie'. Ingenieurs Nan- ning-Jan Honingh en Martijn Hof man verzorgen een lezing. Ook wordt een forumdiscussie gehou den. Lijsttrekker en wethouder Jan Zandee belicht het onderwerp van uit de optiek van de gemeente Bor- sele. Er komen zowel bestaande als vernieuwende opwekkingstechnie ken aan bod. Aanvang 19.30 uur. Geschiedkundige Trijnie Lepoeter houdt woensdagmiddag 10 februa ri een lezing over de geschiedenis van Kapelle en Biezelinge in het Fruitteeltmuseum. Lepoeter licht plekjes in Kapelle en Biezelinge toe, waar de sporen in het verleden nog zichtbaar zijn: buitenplaatsen, kloosters, kastelen en kerken. De le zing begint om 13.30 uur en eindigt om 15.30 uur. De entree is 4 euro, gratis voor donateurs, museum kaarthouders en kinderen. GOES KAPELLE - In de Grote Kerk van Ka pelle vindt zaterdag 30 januari een instrumentaal concert plaats. Lennart Knops (orgel), Maria Knops (harp), Arie van der Vlist (piano), Come van der Giessen (panfluit), Wilhelm Groenendijk (trompet) en Martha van Gent (dwarsfluit) spelen voor de actie 'Zeeland helpt boeren in Burkina Faso' van de Stichting Woord en Daad. Aanvang 19.30 uur. Entree vijf euro. POORTVLIET - De Christenunie in Tholen vindt de boekencollectie op de twee basisscholen in Poort vliet 'volstrekt onvoldoende'. De collecties zijn geplaatst als alterna tief voor de gesloten uitleenpost. De CU heeft geconstateerd dat op de ene school 75 boeken staan en op de andere 100. Dat moeten er veel meer worden. Met name de kinderen tot vier jaar zouden er be kaaid vanaf komen. De CU vraagt het college om opheldering. De Gouden Leeuw omstreeks 1925. Het café-restaurant werd toen gerund door N.J. Nelisse. De bioscoop kwam er pas jaren later, foto Beeldbank Zeeland Maar eerst is er de filmmiddag, die vervlogen tijden moet terugbrengen. In twee opzichten, want naast het feit dat het pand op de hoek van de Markt vroeger een bioscoop was, worden 30 januari ook films getoond over het oude Sint-Maartensdijk. Er zijn beelden te zien van onder meer de Smalstadfeesten, toen het dorp 500 jaar bestond, en het be zoek van de koninklijke familie tijdens de koninginnedag van 1996. „Een inwoner van ons dorp heeft dat allemaal gefilmd en gelukkig bewaard", stelt Troost, die overi gens wel heeft gemerkt dat er niet heel veel historisch beeldmateriaal van Sint-Maartensdijk te vinden is. „Neem dat programma Trugkie- ke op Omroep Zeeland. Je ziet van alles voorbij komen. Stavenisse, Sint-Annaland, maar nooit Sint-Maartensdijk." Mensen die denken dat ze nog iets aardigs toe kunnen voegen aan de filmmiddag zijn uiteraard van har te uitgenodigd om hun beeldmate riaal beschikbaar te stellen. Verder nodigt de organisatie iedereen uit om op de filmmiddag zelf oude fo to's mee te nemen. „En natuurlijk de mooie verhalen en herinnerin gen die daaraan vast zitten", be sluit Troost. De flimmiddag van de Club van 50 vindt plaats op zaterdag 30 januari in Hotel KOM! en begint om 14.30 uur. Op woensdag 10 februari houdt de club op dezelfde locatie een politiek debat met de lijsttrekkers van alle Thoolse partijen. Aanvang: 19.30 uur. Scholieren moeten kunnen roken op het schoolplein reageer op www.pzc.nl/tholen BEEnHEP reacties: 160 Niet de voorzieningen, maar mensen maken een dorp leefbaar 32% Parketvloeren tapijt Seisplein 5 - 6331 NP Middelburg T 0118-626721 F 0118-662676 E info@deklerkparkel.nl I www.deklerkparket.nl Wij hebben onze showroom compleet vernieuwd. U bent van harte welkom om deze tekomen bekijken onder het genot van een hapje en een drankje. Tevens kunt u afscheid nemen van Johnny van der Welle die na jaren trouwe dienst van zijn pensioen gaat genieten. De winkel is dan voor 'normale' verkoop gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73