YxltJtX i f Zeeuwse veiling terug SF 23 Plan voor historische wandelroute Hansweert Zes mogelijke tracés hoogspanningsleiding College: tussensprint Tour op andere plek 'In heel Europa is de appelprijs verschrikkelijk slecht, maar dat komt door de overproductie' to imtw-wilj k\ Ithe' S> M. baderi e ZOA woensdag 27 januari 2010 Wim de Jager, teler t Jg Kanaalstraat yy Oost-Souburg tel: 0118-44124: wvvtv.jnerriemie.nl door Luc Oggel HANSWEERT - Hansweert krijgt een historische wandelroute, waarbij wordt stilgestaan bij de geschiede nis van de parlevinkers; onderne mers die met hun waar langs de schepen leurden. Het idee is afkomstig van Frank de Klerk, oud-Hansweertenaar en ge meentearchivaris in Goes en Kapel- Ie. Hij leidde vorig jaar een eenma lige wandeling door Hansweert en opperde toen om een permanente route uit te zetten. „Je kunt in Hansweert mooi wandelen, maar het is toch een beetje een merk waardig terrein, met die gedempte sluizen. Het is als wandelaar leu ker als je meer weet over hoe het is geweest. Daarvoor hoeft in feite niet veel te gebeuren. Er moet een pad worden uitgezet en er moeten borden en folders met informatie komen." Volgens De Klerk, die tot eind jaren tachtig op het dorp woonde, was het altijd levendig op de sluis voordat die werd ge dempt. „De parlevinkers waren een apart volk, het ging dag en nacht door." De dorpsraad is enthousiast met het idee aan de slag gegaan en pro beert momenteel om zoveel moge lijk informatie te verzamelen, zegt lid Sylvia Gijzel. „In maart voeren we gesprekken met de vier parle vinkers die nog over zijn. Die heb ben natuurlijk de mooie verha len." Als het aan de dorpsraad ligt, moet de route nog dit jaar klaar zijn. Gijzel: „We willen kijken of we de route op termijn kunnen uitbreiden met een juttersmu- seum." door Raymond de Frel BORSSELE - De ministers van Eco nomische Zaken en van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Vrom) krijgen zes mogelij ke tracés voor een nieuwe 38okV- hoogspanningsleiding van Borsse- le naar West-Brabant voorgescho teld. De zes alternatieven zijn na een aantal inspraakavonden met bewo ners en bestuurders op kleine pun ten aangepast en worden nu in een milieu-effectonderzoek meege nomen. Daarin wordt onder meer bepaald wat voor soort mast het meest geschikt is voor de verbin ding: een vakwerkmast (een grote stellage) of een wintrackmast (een slanke paal). De bevindingen zijn halverwege dit jaar bekend. Ook een bundeling van de huidige i5okV- en 38okV-hoogspannings- leidingen door Midden-Zeeland wordt bestudeerd. Een van deze twee trajecten kan dan worden af gebroken. De nieuwe verbinding is nodig, omdat met de ingebruikna me van de Sloecentrale in Vlissin- gen-Oost de maximale capaciteit van het huidige net wordt bereikt. Het CDA in Borsele gaf onlangs aan dat zij tegen nieuwe hoogspan ningsmasten is. Zij ziet de elektrici teitskabels liever ondergronds. Middelbura door Luc Oggel KRUININGEN - Het Reimerswaalse college van burgemeester en wet houders wil graag dat de eerste tus sensprint van de Tour de France in Kruiningen op een andere plek plaatsvindt dan de organisatie heeft bedacht. De tussensprint, op zondag 4 juli, staat nu gepland op de Oude Rijks weg, die langs het dorp loopt. Dat stuk is een twee keer één rijstrook. Het college stelt de Tourdirectie nu voor om de tussensprint een eind verderop plaats te laten vin den, namelijk tussen de afslag naar het voormalige veerplein en kruispunt Luchtenburg. Dat stuk is vierbaans en biedt dus meer ruimte, is het argument van B en W. Het college maakt vijfduizend euro vrij voor de openbare orde en veiligeheid tijdens de door komst van de Tour. De Reimerswaalse SGP-fractie, die niet gelukkig is met de doorkomst op zondag, wil dat de kerkdien sten ongestoord doorgang kunnen vinden. „Op 12 februari is er een overleg tussen de gemeente en pre dikanten", zegt wethouder Hans de Kunder. „We gaan bekijken hoe we die dag op een voor iedereen acceptabele manier kunnen laten verlopen." Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem Vt.UCHTJ=UN<3£NZOÏ?G www.zoa.nl giro 5S0, Apeldoorn Zeeland Fruit vof met Zeeuwse appels in de Kattendijkse koelopslag van het bedrijf. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71