Zee1™ iid PZC 7,99 Goese sport wint bij samenwerking ELKE WEEK 2e GRATIS intratuin Cordon op benefiet Haïti almanak Waterlanders BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 SPORTDEBAT Ook sport wordt bij bezuinigingen bekeken; politiek ziet meeste heil in efficiëncyslag Deze week: Filmen in Wemeldinge Appeltelers willen coöperatieve Zeeuwse veiling terug Woensdag 27 januari 2010 Club van 50 laat goeie ouwe tijd herleven in Smerdiek Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl r gs 38 WEMELDINCE - Het was een bescheiden came- raploegje van de NOS, dat gisteravond aan de Papendijke in Wemeldinge filmde: een came ra- en een geluidsman en een regisseur. Maar dat is dan ook een beetje de opzet van de NOS: „We willen laten zien hoe het er echt aan toe gaat in Wemeldinge, tijdens de voor bereidingen van Koninginnedag", vertelt uit voerend producent Mike van Breemen van NOS Evenementen. De dames die zich giste ren zetten aan het fröbelen van 'honderddu- zend' oranje rozen, lieten zich niet door de aandacht verstoren. De rozen zijn een klein onderdeel van de straatversiering van buurt vereniging Papendijk/Bierweg. In de garage werd ook gewerkt. „Maar dat is strikt ge heim", zegt Wouter Kole, een van de bewo ners. De documentaire maakt deel uit van een vierluik, dat de NOS de week voor Koningin nedag uitzendt. foto Willem Mieras Helleborus Niger Kerstroos Nieskruid Bloeit van Jan. t/m April Wintergroen ■HHP AJ zetfouten voorbehouden. Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl GOES - Zanger Gordon is vrijdag de grote naam die het benefietcon cert voor Haïti in de Zeelandhal len in Goes komt opluisteren. Dat is gisteren bekend gemaakt door de organisatie. Gordon vervangt Jeroen van der Boom, die al elders geboekt bleek te zijn. Op het grote evenement treden verder nog tal van andere (Zeeuw se) artiesten op. Vandaag wordt de complete line-up bekend gemaakt. Kaarten voor het benefietconcert kosten 25 euro. Tip? redactie@pzc.nl Robin van zeven uit Ritthem kwam ditmaal een tikje minder enthousiast, thuis dan anders, na de wekelijkse zwemles van zijn basisschool. Nog onderweg naar de kapstok maakte hij duidelijk wat hem dwars zat. „Matthijs is bovenop me ge sprongen in het zwembad. Hij keek niet uit waar hij sprong en toen kwam 'ie op mijn hoofd terecht", ver haalde Robin. „En dat deed behoorlijk pijn. Maar ik heb niet gehuild", verklaarde hij dapper. En vervolgde „Want dat had toch geen zin." Hoezo dan, informeerde zijn moeder, die de laatste tijd al dacht te merken dat haar zoon aan bikkelgehalte aan het winnen was. Maar wat er bij Robin aan het ont wikkelen was, bleek vooral een prag matische houding. „Och", trok hij zijn schouders eens op. „Onder water horen en zien ze het toch niet dat je huilt." En tja, waar doe je het dan voor... door Frank Balkenende GOES - Goes kan na 2012 jaarlijks drie miljoen euro minder uitge ven. Er moet stevig worden bezui nigd, maar dan ook op sport? De Goese lijsttrekkers die gisteren in het Cios aantraden voor het sport- debat sluiten echter geen enkel potje uit, dus ook de sport niet. Toch lieten de heren politici door schemeren dat ze niet diep zullen snijden in de sportbegroting. Ten eerste omdat van de anderhalf mil joen euro die Goes jaarlijks aan sport spendeert, al tweederde is bestemd voor onderhoud van ac commodaties. „Goes geeft per in woner per jaar 42,50 euro uit aan sport, tien euro onder het lande lijk gemiddelde. We staan dus al niet zo hoog in de ranglijst", gaf Carel Bruring (Groenlinks) aan. Volgens WD'er Dick van der Vel de vormen goed onderhouden ac commodaties juist de basis voor een goed sportklimaat. „Daar moet je dus niet op bezuinigen." Wat in het sportdebat onder lei ding van oud-tophockeyer Tom van 't Hek - het is een van de lan delijke dertien lokale debatten on der de vlag van koepelorganisaties - wel boven kwam drijven, is sa menwerking. Clubs kunnen ac commodaties delen, bestuurlijk sa menwerken of zelfs fuseren. 'Efficiëncy belonen en integraal be leid als het gaat om sport en bewe gen', klonk uit vele kelen achter de tafel van de lijsttrekkers. Vanuit het 'veld' werd de politici voorgehouden dat sport juist maat schappelijke kosten kan voorko men, omdat sport je gezonder en geestelijk stabieler maakt. Niek Flipse, voorzitter van korfbalvere niging Blauwwit en gisteravond lid van het panel met mensen uit de sport, onderwijs en welzijn, kan Goes de velden intelligenter benutten als het gras wijkt voor kunstgras. Investeren dus, want dan kunnen er meer doelgroepen op. Ook klinkt de roep om de te rugkeer van vakleerkrachten in het basisonderwijs, waar nu veel basisscholen het doen met niet-ge- kwalificeerd personeel. Jurylid en voormalig staatssecreta ris Clemence Ross van Dorp vond de politici nogal braafjes en eensge zind. Ze schonk SP'er Floor van La moen de debaterstrofee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69