binnenland 15 ringeloren Opruimfincile met bodemprijzen nu k°rting£ Ministers ruziën over betalen van Taliban Slechts twee dagen 0o/0 en 5° Journaliste Telegraaf Óud-ministers: Trager Waarschuwing brief wordt niet vervolgd weg uit Uruzgan onbestaande belasting (dus geen 'dubbele bodem'!) Vrijdag*9 januari &ZtCsale finale —HlllllHIIIIIII Hl'IIIII III III I l II Radboud doet toch aangifte bedreiging Geen dwang om te produceren in China Alarmnummer 112 anderhalf uur lam woensdag 27 januari 2010 DEN HAAG DEN HAAG DEN HAAG Interieur Paauuje heeft de finale van de Supersale uitgesteld tot het laatste weekend uan januari: vrijdag 29 en zaterdag 30 januari. Met absolute bodemprijzen tot maar liefst ~/o°lo. Vraag naar de voorwaarden. Op www.interieur-paauwe.nl krijgt u alvast een voorproefje. Zelf ophalerlevert extra op! Kom dus op vrijdag 29 en zaterdag 30 januari!!! rf 90°. ^-0f inema'ife *RVreur-PaaUWe wW-'nter g.nl NIJMEGEN DEN HAAG DEN HAAG Bij de Nijmeegse politie is alsnog aangifte gedaan van bedreiging van ziekenhuismedewerkers door twee mannen van 18 en 19 jaar. Dat meld de het Universitair Medisch Cen trum St Radboud gisteren. De twee mannen uitten twee weken gele den hun bedreiging tegen een arts en een verpleegkundige. Het duo had voordien op een scooter een man aangereden. De man overleed. Dwang of protectionisme zijn niet vastgesteld bij de aangekondigde overplaatsing van productie van scheepsschroeven en -motoronder delen door het Finse bedrijf Wartsila, van ons land naar China. Dat schrijven de ministers Maria van der Hoeven (Economische Za ken) en Piet Hein Donner (Sociale Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het mobiele netwerk naar alarm nummer 112 is gisteren anderhalf uur uit de lucht geweest. De oor zaak van de landelijke storing wordt onderzocht om meer storin gen te voorkomen. Alarmnummer 112 kon sinds 18.30 uur niet meer worden bereikt door een storing in de centrale, of in de verbindingen daarnaartoe, bij het Korps landelij ke politiediensten in Driebergen. heid in de Kamer. We kunnen het zo aftikken. Maar we hebben nog een lange weg te gaan." Eurlings doelde op 'de lange rit' die de kilometerheffing voor de boeg heeft. De invoering ervan kost bijna tien jaar. Volgend jaar zit er een ander kabinet, en ligt de zaak mogelijk anders. WD, PW en SP zijn tegen. En dus is het zaak draagvlak te houden, meent hij. De ANWB, met vier miljoen automobilisten - en kiezers - als achterban, moet binnenboord blij ven. „Als de ANWB uit de kar Volgens de oud-bewindslieden Jaap de Hoop Scheffer (CDA) en Bram Stemerdink (PvdA) zou Ne derland er goed aan doen zijn troe pen niet in augustus uit Uruzgan terug te trekken, maar pas maan den later. Stemerdink stelt dat de PvdA zich hiermee uit een moeilij ke positie in het kabinet kan halen. De Hoop Scheffer zei dat Neder land zes, zeven of acht maanden langer zou moeten blijven. De Belastingdienst waarschuwt mensen voor een spookbrief die op adressen in Brabant is bezorgd en waarin de ontvangers wordt ge vraagd 'persoonsgegevenbelasting' te betalen. „Deze belasting bestaat niet en is niet verstuurd door de Be lastingdienst", aldus de waarschu wing gisteren. Tot dusver zijn drie meldingen van ontvangers binnengekomen, uit Roosendaal en Tilburg. voor alle verkeer afgesloten. De ge meente was bang dat het ijs naar be neden zou komen. Het Havenbedrijf Rotterdam sprak van een 'unieke si tuatie'. De woordvoerder van ge meentewerken had geen idee hoe lang het zou duren voordat het ijs weg zou zijn. foto Robin Utrecht/ANP springt, acht ik de kans dat dit sys teem er komt klein." En dus zegt Eurlings open te staan voor kritiek. Zijn uitspraken moe ten niet worden gezien als poging om het plan in de ijskast te stop pen, omdat de minister (en het CDA) eigenlijk tegen zou zijn. On zin, bezwoer hij. Eurlings hield de Kamer een spiegel voor. Want het waren uiteindelijk dezelfde parle mentariërs die het eerstvolgende debat over de kilometerheffing uit stelden, om het resultaat van de ANWB-peiling af te wachten. DEN HAAG - Minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) heeft haar collega Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) opnieuw geïrriteerd door te stellen dat het Westen vredesbesprekingen moet beginnen met de Taliban, de mos limextremistische beweging in Af ghanistan. In 2007 bepleitte Ter Horst dat ook, wat haar op kritiek vanuit de Kamer kwam te staan. Ook Verhagen toonde zich toen niet blij met de uitspraak. Toch is de bewindsvrouw niet van gedach ten veranderd. Volgens haar gaat het niet om Nederland zelf „Ik zeg niet dat Nederland dat overleg met de Taliban zou moeten doen, ik bedoel het Westen." Verhagen stelde in een reactie in het Radio-i-Journaal dat het niet aan het Westen is om te praten met de Taliban, maar aan de Af ghaanse regering. Ter Horst kan Het Openbaar Ministerie in Den Haag zal Telegraafjournaliste Jolan- de van der Graaf niet langer vervol gen. Van der Graaf werd verdacht van het ontvangen en publiceren van staatsgeheime informatie. Het OM in Den Haag maakte giste ren bekend de zaak te seponeren. Hoofdredacteur Sjuul Paradijs van De Telegraaf noemt de uitspraak een overwinning voor de persvrij heid in Nederland. zich volgens hem beter bezighou den met haar eigen werk. Het kabinet denkt er overigens wel over Talibanstrijders te beta len als zij hun wapens neerleggen. Verhagen kijkt 'positief naar het plan van de Afghaanse president Karzai om de Taliban te belonen als zij geweld tegen de coalitietroe pen en de Afghaanse bevolking af zweren. Zo hoopt de Afghaanse re gering het verzet van de Taliban te doorbreken. Ook andere landen hebben instemmend op het Af ghaanse plan gereageerd. Om de strijders over te halen om een vreedzaam leven te gaan lei den, wil Karzai hun een baan of scholing bieden, onderdak geven en hun veiligheid garanderen. Voor de bekostiging zet de Af ghaanse regering een fonds op, waarin 650 miljoen euro moet worden gestort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5