en veel eigen werk UITNODIGING OPEN HUIS 25 De Klerk Burgemeester Vlissingen overweegt samenscholingsverbod en fouilleren Terug naar essentie in cd 'Puur' Service en kwaliteit! Cliëntenraden van ziekenhuizen fuseren :RLOOS Amsterdammer met kilo's hennep gesnapt Metalavond 'iezer op iezer' in De Klomp Extra voorstelling van film Julie en Julia Hele dag haring happen voor Haïti Donderdag 28 januari van U.00 tot 17.00 uur sbedrijf woensdag 27 januari 2010 GOES De cliëntenraden van de ziekenhui zen in Vlissingen en Goes zijn gefu seerd. De twee raden, die de belangen van patiënten behartigen, volgen daarmee de ziekenhuizen zelf die per 1 januari samen zijn gegaan on der de naam Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. De nieuwe cliëntenraad bestaat uit negen personen. John Jansen is de voorzitter. Hij had die functie ook al bij de raad van de Oosterschelde- ziekenhuizen. IJZENDIJKE Een Amsterdammer (39) is maan dagavond op de provinciale weg bij IJzendijke gesnapt met bijna 4,5 kilo hennep in de achterbak van zijn auto. De politie hield hem aan, omdat hij dertig kilometer te hard reed. Het rook naar hennep in zijn auto. Hij ontkende iets bij zich te hebben, tot agenten de kofferbak opendeden. Bij beschikking van de kantonrech ter te Middelburg d.d. 31 december 2009 is Jacoba Emma Johanna Knuist, geboren te Tholen op 23 november 1991, wonend te Röntgenstraat 3, 4416 DP te Kruiningen, onder curatele gesteld met benoeming van Leuntje Margaretha Knuist, wonend te Röntgenstraat 3, 4416 DP Kruiningen en Huibregt Jakob Knuist, wonend te Röntgenstraat 3, 4416 DP Kruiningen, tot curatoren. OVEZANDE lezer op iezer. Zo heet de metal avond die vrijdag 29 januari plaats vindt in Jongerencentrum De Klomp te Ovezande. Het is de eer ste activiteit die de nieuwe werk groep Podium van het jongerencen trum organiseert. De band Assassi nated bijt rond 20.40 uur het spits af, gevolgd door Crimson Black en Incarnate. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Entree vijf euro. ZIERIKZEE Filmtheater FiZi brengt zondaga vond een extra voorstelling van Julie en Julia. De film, met Meryl Streep in de hoofdrol, is gebaseerd op twee waargebeurde verhalen. De film verstrengelt de levens van twee vrouwen die, hoewel geschei den door tijd en ruimte, aan het einde van hun Latijn zijn. Totdat ze ontdekken dat met de juiste combi natie van passie, dapperheid en bo ter alles mogelijk is. De extra-voor- stelling begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Zierikzeeënaar Peter van Baal maakt morgen, tijdens marktdag, van negen tot negen haring schoon op het terras van Concordia aan het Havenplein in Zierikzee. De Schouwse haringliefhebber ver koopt ze per vier. De helft van de opbrengst gaat naar Haïti. Van Baal draagt het geld over aan de Zierikzeese familie Rienderhof, die twee Haïtiaanse kinderen adopteerde. Wij hebben onze showroom compleet vernieuwd. U bent van harte welkom om deze tekomen bekijken onder het genot van een hapje en een drankje. Tevens kunt u afscheid nemen van Johnny van der Welle die na jaren trouwe dienst van zijn pensioen gaat genieten. De winkel is dan voor 'normale' verkoop gesloten. Parketvloeren tapijt Seisplein 5 - 4331 NP Middelburg T 0118-626721 F 0118-662676 E info@deklerkparket.nl I www.deklerkparket.nl rk B.V. door Emile Calon VLISSINGEN - Burgemeester Wim Dijkstra sluit niet uit dat hij op nieuw een samenscholingsverbod afkondigt voor delen van het mid dengebied in Vlissingen. Mogelijk zelfs gecombineerd met toestem ming aan de politie om daar ieder een preventief te fouilleren. Dat kan volgens hem bijdragen aan het terugdringen van het dragen van wapens op straat. De burge meester wacht eerst een analyse af van de schietpartij van afgelopen weekeinde in de Bloemenlaan. Als blijkt dat zulke vergaande maatre gelen kunnen 'helpen om die buurt leefbaarder te maken, dan zal Dijkstra niet terugdeinzen om die te nemen, verklaarde hij giste ren. De burgemeester baalt enorm dat er weer een dergelijk 'verve lend incident heeft plaatsgevon den'. Hij vergelijkt het met het dweilen van een lange gang. „Je bent bijna aan het einde en achter je rug gooit iemand je emmer om. Kun je weer helemaal opnieuw be ginnen." Dijkstra kan nog niets zeggen over de achtergronden van de schietpartij. Hij weet echter wel dat na de schietpartij inwoners van het gebied zeer terughoudend zijn geworden met het afleggen van getuigenverklaringen. Volgens hem moet net vertrouwen weer herwonnen worden. Hij wil zich daar persoonlijk ook voor inzet ten. Ook vertrouwt hij erop dat de wijkagenten ervoor kunnen zor gen dat het vertrouwen in de over heid terugkeert. Hij benadrukte dat er hard opgetreden zal worden- tegen iedereen die iets crimineels doet. Raadsfracties van Christen- Unie en LPV lieten gisterochtend al weten dat ze de raadsvergade ring van donderdagavond zullen aangrijpen om met de burgemees ter in gesprek te gaan over de schietpartij en de gevolgen daar van. Coen van Dalen (CU) pleit voor structurele oplossingen. Sjoukje de Vries alias Sjoek! Ieder nummer is heel kaal opge nomen. Het is terug naar de es sentie, zodat alleen het pure, het echte overblijft en alle franje weg valt. Dat is het kenmerk van de cd Puur, die Sjoek vorig jaar opnam met medewerking van een keur aan Zeeuwse muzikanten. De cd bevat dertien nummers. De meeste songs zijn eigen werk. In ie der nummer speelt steeds maar één hoofdinstrument. Soms komt daar een tweede instrument bij, zoals een viool, basblokfluit, sax, een rap, mondharmonica of is er een zelf ingezongen gospelkoor aan toegevoegd. „Alles is te horen, niets is verstopt. What you hear is what you get. De emotie moet voel baar zijn, dat is het doel", zegt Sjoek er zelf over. Een jaar na de dood van haar dier bare vriend en gitaris Gert de Meij er in 2006 schreef zij een lied als eerbetoon aan hem. Zij zong het met begeleiding van gitarist Tonie van den Buuse in 't Spiegeltheater in Middelburg. Van den Buuse bracht haar op het idee een cd te maken met hoofdzakelijk eigen werk. Ingetogen en gevoelige num mers en vooral Puur Sjoek!. foto Ingrid Borger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57