23 Burger lijkt speeltje bij eilandmarketing nieuwe bestemming Snelle reparatie voor minicampings beloofd ZOA woensdag 27 januari 2010 mmmmmammmm IB t Eilandmarketing moet Schouwen-Duiveland pro minent op de kaart zetten. In eerste instantie doet de opzet vooral denken aan een gezelschapsspel. door Esme Soesman vigheid. In de ruimte naast de vleeshal gaapt het gat voor de liftschacht. Waar ooit de archief- kluizen stonden is nu een forse open ruimte. Dit wordt een depot. In de vierschaar - straks de hoofd ingang van het vernieuwde mu seum - is het laveren tussen de bouwmaterialen door. Via allerlei gangen en trappetjes gaat het naar de zolder boven de toekomstige tentoonstellingszaal in de linker vleugel. Daar blijkt de sporenkap met de verticale ronde balken nog deels origineel. „Hier komen de technische installaties voor de ten toonstellingsruimte hieronder", MEEST CELEZEN 1. Communiceren met je puber 2. Man rijbewijs kwijt na drankrit 3. Geen keuzes, van alles wat EN VERDER Is burgemeester Gerard Rabelink te zien op de hippe dienstfiets van de gemeente Schouwen-Duiveland. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland legt Priester uit. De tentoonstel lingsruimte wordt volledig gekli- matiseerd, in tegenstelling tot bij voorbeeld de schutterszaal. De kli maatinstallatie wordt compleet ver nieuwd. „Deze hier is hoognodig aan vervanging toe", wijst Priester naar ingewikkeld uitziende machi nerie in de krochten van het stad huis. Het stadhuismuseum wordt tij dens de restauratie uitgerust met de nieuwste technische appara tuur. Met respect voor het ge bouw. „Het is de bedoeling dat de techniek zo goed als onzichtbaar wordt voor de bezoekers." Het nieuwe museum wordt een modern museum. Een lift maakt het toegankelijk voor rolstoelge bruikers. In de planning staat ook een museumwinkel en een ont vangstruimte voor scholen en an dere groepen. Er komt een mu seumcafé met buitenterras en een speelhoek voor kinderen. Priester is er zich terdege van be wust dat de klus een bijzonder in grijpende en kostbare is. „Het colle ge heeft gekozen voor een com pleet museum. En ik denk dat als je jezelf afficheert als een monu- mentenstad je dat ook gewoon ver plicht bent." De gemeente hoopt de renovatie eind 2010 af te kunnen ronden. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord -Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTEUNGEMZORQ www.zoo.nl giro 550, Apeldoorn Ondernemers, inwo ners, brancheorganisa ties, dorpsraden en an dere clubs mogen mee denken over het imago van Schou wen-Duiveland. Waarin onderscheidt deze regio zich in positieve zin? Maar ook: wat zijn de rafels van het eiland? Wat voor soort regio wil je zijn? Kun je zijn? Want juist dat is de uitdaging van het proces van ei landmarketing, hield Roeland Ta- meling van het uitvoerende be drijf City Result zijn toehoorders maandag voor tijdens de laatste van drie meedenksessies. „Je moet keuzes maken: waarin zijn we on derscheidend? Maar het moet wel écht waar zijn. Anders komen mensen niet terug". Om de kwalificaties rust, kust en groen te kunnen overstijgen, haalt City Result gevarieerde methoden uit de kast. Stellingen ('Schou wen-Duiveland moet het Florida van Nederland worden') worden in een Lagerhuisachtige setting over de deelnemers uitgestrooid. En door te DNA-speeddaten wor den tweetallen geprikkeld hun oor deel over het eiland (zowel in posi tieve als negatieve zin) te verdie pen. De belangrijkste doelgroep waar Schouwen-Duiveland zich op zou moeten focussen, wordt onder meer door het aanwijzen van tijdschriftcovers achterhaald. Hoe wonderlijk ook, de gebruikte methodes schijnen te werken. Behalve misschien als ze worden gewogen op het bewerkstelligen van een tevreden gevoel bij deelne mers. Voor wie zijn of haar vrije avond opoffert om mee te denken over "'het merk' Schouwen-Duive land kan het frustrerend zijn met meer vraagtekens dan Aha-Erleb- nissen huiswaarts te keren. Want hoe brouwt Tameling iets steek houdends uit bij wijze van spre ken 4 keer Libelle, 6 keer Linda, 1 keer Playboy enzovoorts? Er is geen uitkomst om terug thuis na te vertellen. Op basis van de meedenksessies worden straks drie scenario's ge presenteerd. Die snijden, als het goed is, hout. Ze moeten bouw steen worden van de strategische visie van de gemeenteraad, een evenementenvisie en van het Schouwen-Duiveland dat wij aan de rest van de wereld willen pre senteren. Maar tot die tijd blijft eilandmarke ting vooral een spel waarin het ge duld van de speler wordt be proefd. Heette dat spel niet Mens-Erger-Je-Niet? door Henk Postma en Maurits Sep DOMBURG - Vóór 10 maart liggen er in Veere nieuwe besluiten over uitbreiding van minicampings die wel voldoen aan de eisen van de rechter. Dat belooft wethouder Wim van Tatenhove (CDA) in reactie op de onrust onder de cam pinghouders. De gemeente moet van de rechter beter onderbouwen dat minicampings, die vergunning kregen om uit te breiden van 15 naar 25 kampeerplaatsen, voldoen de inkomsten halen uit hun boe renbedrijf De uitspraak is een te genvaller, erkent Van Tatenhove. Vorig jaar kreeg de gemeente de zelfde opdracht al van de rechter. „Toen hebben we de besluiten ook al gerepareerd." Dat was kennelijk onvoldoende goed gedaan. Van Ta tenhove vertrouwt erop dat dit nu wel zal lukken. „Door deze nieuwe uitspraak weten we beter welke richting we op moeten." Het colle ge van B en W heeft nooit de cij fers van de kampeerboeren gezien. „Die informatie is bekend bij de Agrarische Adviescommissie Zee land, die ons onafhankelijk en des kundig advies geeft. Als die zegt dat het klopt, is dat voor ons vol doende. Ik ga er niet vanuit dat als nog zal blijken dat bedrijven onte recht vergunning kregen voor uit breiding" Van Tatenhove bena drukt dat het minicampingbeleid 'staat als een huis'. „We slippen over een stukje uitvoering." Tweede verdieping 2] Dienstruimten. Gesloten voor publiek. Restauratie-atelier Periscoop. Waarmee omgeving kan worden bekeken. Grote ramen geven mooi uitzicht. Torenkamer Trappenhuis Vertreckkamer. Kaartenkamer, gewijd aan de ontstaansge schiedenis van Schouwen-Duiveland. Weeskamer. 18e-eeuws studiekabinet met natuurkun dige curiositeiten en instrumenten. Vergetelkamer. Vol voorwerpen in kasten, koffers, kisten en vaten. Spullen die 'vergeten' zijn, achtergelaten op de zolder van het oude stadhuis. Ook voor ontvangsten en recepties geschikt, j Raadzaal. Projecties vertellen het verhaal van het stadhuis en zijn bestuurders. Rolant Quist illustraties Donald Janssen Ontwerpers 7'//w ïi<y "ïfiiey Kanaalstraat 5-5 Oost-Souburg tel: on8-44ra.4_t www.merriemie.nl ANALYSE Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpactie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55