Zeeland PZC Rapport veiligheid verkeer verstoft 7,99 ELKE WEEK 2e GRATIS intratuin Waterlanders SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 OVERSTEKEND WILD Onderzoek naar maatregelen om aanrijdingen met damherten en reeën te voorkomen Samen plakken in de gemeenteloods 24ste arrestatie voor brandstichting almanak Deze week: Stadhuis wordt gestript in aanloop nieuwe bestemming Woensdag 27 januari 2010 Sjoek! kiest voor bloedmooie covers en veel eigen werk Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een rapport met aanbe velingen om het aantal aanrijdin gen met damherten en reeën in de Kop van Schouwen te verminde ren ligt al meer dan een jaar te verstoffen in een kast. Het onder zoek heeft 26.000 euro gekost. In maart 2008 heeft het water schap namens Rijkswaterstaat, de provincie Zeeland, de gemeente Schouwen-Duiveland en het RO- VZ aan onderzoeksbureau VIA de opdracht gegeven onderzoek te doen. Uitgangspunt was inventari seren wat er allemaal mogelijk is om aanrijdingen met wild te voor komen. In december heeft het onderzoeks bureau het rapport kant en klaar ingeleverd en daarna is er niets meer mee gebeurd. Er zou - vol gens een woordvoerder van het Waterschap - nader onderzoek ge daan moeten worden. Door de ge brekkige registratie van ongevallen met damherten en reeën zou niet duidelijk zijn waar exact de aanrij dingen plaatsvinden. Of dit onder zoek inmiddels is gestart, is niet be kend. Bovendien was overeengekomen dat het rapport besproken zou worden in een provinciale commis sie waar alle betrokken partijen in deelnemen. Ook dat is nog niet ge beurd. Het rapport is een aanzet tot een handboek. Met het rapport in de hand kunnen de verschillen de wegbeheerders uitzoeken wat de beste maatregelen zijn om te voorkomen dat wild de weg op loopt. Het onderzoeksbureau heeft verschillende mogelijkheden op een rijtje gezet. De belangrijkste aanbeveling is dat voorkomen moet worden dat de dieren uit hun leefgebied treden. Doen ze dat toch, dan kunnen ho ge hekken langs wegen of elektro nische detectie in de bermen voor komen dat de dieren in botsing ko men met auto's en motoren. ZIERIKZEE - „Kijk, ik houd mijn woord", zegt Brigitte Troost van de PvdA en ze zet de schaar in de foto van haarzelf. De posters van de PvdA zijn (net als de posters van Alert) gro- SOMMELSDIJK De politie op Goeree-Overflakkee heeft de 24ste verdachte aangehou den in een groot onderzoek naar brandstichtingen op het eiland. Het gaat om een 23-jarige man uit Sommelsdijk. Hij wordt ervan ver dacht op 3 november in de Konin gin Julianalaan een afvalcontainer in lichterlaaie te hebben gezet. Sinds eind november is een team van twaalf rechercheurs bezig met onderzoek naar brandstichtingen, onder meer in een verzorgingshuis en bij het politiebureau. ter dan de rest, en dus moet er een stuk van af geknipt. Gisteren hebben de partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen samen posters geplakt. „Ik vind dit geweldig", zegt Kees van den Berge (SGP). „Dit scheelt enorm, anders was je een dag bezig." Het is ronduit gezellig in de loods. De plakkers van het CDA kwasten het plaksel ook even op het bord voor de WD en de LSD heeft onderling een strikte taakverdeling: Wim Stouten kwast en plakt. Jacqueline van Burgh geeft de pos ters aan. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Robin van zeven uit Ritthem kwam ditmaal een tikje minder enthousiast thuis dan andersna de wekelijkse zwemles van zijn basisschool. Nog onderweg naar de kapstok maakte hij duidelijk wat hem dwars zat. „Matthijs is bovenop me ge sprongen in het zwembad. Hij keek niet uit waar hij sprong en toen kwam-ie op mijn hoofd terecht", ver haalde Robin. „En dat deed behoorlijk pijn. Maar ik heb niet gehuild", verklaarde hij dapper. En vervolgde „Want dat had toch geen zin." Hoezo dan, informeerde zijn moeder, die de laatste tijd al dacht te merken dat haar zoon aan bikkelgehalte aan het winnen was. Maar wat er bij Robin aan het ont wikkelen was, bleek vooral een prag matische houding. „Och", trok hij zijn schouders eens op. „Onder water horen en zien ze het toch niet dat je huilt." En tja, waar doe je het dan voor... Intratuin Breda. Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl Helleborus Niger Kerstroos Nieskruid Bloeit van Jan. t/m April Wintergroen Druk- en zetfouten voorbehouden Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig van woensdag t/m zaterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53