241 zeeland Terneuzen zet Teleurstelling is groot infoborden op begraafplaats i 'De Gentsevaart is een echte racebaan' Robert-Jan Stips in Porgy Bess KLACHT Graven zijn nu moeilijk te vinden AFSCHEID 'Nieuw Gemeentebelang liet me vallen als een baksteen en PI=RLOOS www.fierloos.nl woensdag 27 januari 2010 door Frank van Cooten door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen plaatst bij de ingang van elke gemeentelijke begraafplaats een in formatiebord. Op die borden komt onder andere een plattegrond van de betreffende begraafplaats te staan, zodat nabestaanden beter het graf kunnen vinden van de overleden persoon die ze zoeken. Volgens het college van burgemees ter en wethouders blijkt dat de in formatievoorziening op dit mo ment onvoldoende is. Bezoekers van de begraafplaatsen kunnen vaak niet zelf een graf vinden. Nabestaanden van overledenen waarvan de as op het strooiveld is verstrooid, laten de gemeente we ten dat zij behoefte hebben aan een gedenkplaats. Het college heeft besloten om op alle strooivel- den van de gemeentelijke begraaf plaatsen gedenkzuilen te plaatsen. Nabestaanden hebben de mogelijk heid om een, door de gemeente verstrekt en beletterd naamplaatje op een gedenkzuil te laten aan brengen. „Op dëze manier hebben deze na bestaanden toch een plek om naar toe te gaan en hun dierbare overle dene te gedenken", schrijven B en W aan de gemeenteraad. De ge denkzuilen zijn gemaakt van roest vrij staal en hebben aan de onder zijde een rooster waarin bloemen gezet kunnen worden. De naam bordjes mogen tien jaar op de ge denkzuil bevestigd blijven. Sommige nabestaanden zouden graag zien dat de gemeente op de begraafplaatsen voor een ont vangstruimte zorgt van waaruit ce remoniële bijzettingen en ver strooiingen gehouden kunnen worden. Uit onderzoek blijkt dat er op veel begraafplaatsen hooguit drie ceremoniële bijzettingen of verstrooiingen per jaar plaatsvin den, zodat de bouw van een ont vangstruimte niet rendabel is. Op de begraafplaatsen in Axel (Westsingel), Sas van Gent en Ter- neuzen zijn er wel meer van derge lijke ceremonies, maar daar zijn al ontvangstruimten aanwezig. Het verzoek om een apart toilet op de gemeentelijke begraafplaat sen wezen B en W in 2004 al af. Om de mensen toch tegemoet te komen, kunnen in Sas van Gent, Terneuzen en Axel bezoekers tij dens uitvaartdiensten gebruik ma ken van de toiletten in de naburi ge wijkgebouwen. TERNEUZEN - Op uitnodiging van Stichting Roots komt zanger en toetsenist Robert-Jan Stips weer naar Terneuzen. Zondag speelt hij om 15.30 uur in Porgy Bess. Stips had successen met The Nits, speelde bij optredens van Freek de Jonge en maakte deel uit van Su persister en The Golden Earring. Tijdens zijn concert met piano en zang komen allerlei nummers uit zijn muzikale verleden voorbij. Be zoekers kunnen vooraf op zijn website www.stips.net alvast ver zoekjes indienen. Dat mag van al les zijn, zolang Stips maar ooit bij het liedje betrokken was. De en tree" is 10 euro. WET RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken volgens artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat het bestemmingsplan 'Kom Philippine' onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan 'Kom Philippine' heeft tot doel het onderbrengen van de bebouwde kom van Philippine in één samenhangende, eensluidende en actuele juridisch-planologische onderbouwing en regeling. Het bestemmingsplan ligt voor iedereen ter inzage bij de publieksbalie in het stadhuis, Stadhuisplein I in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het plan is tevens integraal te raadplegen via de website www.terneuzen.nl/ actueel/bestemmingsplan. Terneuzen, woensdag 27 januari 2010 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink acky Boogaard keert de Sluise I politiek na een dikke 25 jaar I definitief de rug toe. Hij is I zwaar teleurgesteld in Adri J Rosendaal en William Gijsel (respectievelijk 1 en 2 op de kandidatenlijst van Nieuw Ge meentebelang) die hem ondanks diverse toezeggingen op een tiende plaats van deze kandidaten lijst hebben gezet. „Ik kan nog wel met voorkeurstemmen in de raad komen, maar wil niet naast men sen zitten waar ik geen vertrou wen meer in heb. Daarom heb ik besloten de instemmingsverkla ring niet te ondertekenen en niet meer voor Nieuw Gemeentebe lang mee te doen aan de verkiezin gen." Boogaard wil Rosendaal en Gijsel voorlopig liever niet meer op straat tegenkomen. „Ik hoop dat deze affaire Nieuw Gemeentebe lang stemmen gaat kosten. Ik pro beer ervoor te zorgen dat alle 340 mensen die bij de vorige verkiezin gen op mij stemden, niet op Nieuw Gemeentebelang stem men." Boogaard begon een dikke 25 jaar geleden als raadslid voor de PvdA in Sluis, waar hij ook een periode wethouder is geweest. Hij stapte op bij de PvdA, omdat hij het toen ook niet eens was over zijn plek op de lijst. „Als Leen Wille en Joop Wielakker er niet waren ge weest, had ik waarschijnlijk nog bij de PvdA gezeten." Boogaard stapte over naar Ge meentebelangen, omdat deze par tij volgens hem het beste aansloot bij zijn sociale hart. Hij kreeg 340 voorkeurstemmen en werd in 2006 wethouder. Dat duurde niet lang. Het college struikelde over de verbouwing van het gemeente huis. Boogaard had best nog wel zin in een nieuwe raadsperiode, het liefst als wethouder. „Op een ledenverga dering begin vorig jaar in Hoofd plaat zei Gijsel dat hij als lijsttrek ker voor een nieuwe periode in aanmerking wilde komen, terwijl hij veel eerder had aangegeven dat het zijn laatste periode zou zijn. Ik heb toen gezegd dat ik ook weer boven aan de lijst wilde staan en dat ik kandidaat-wethouder wilde zijn. Gijsel heeft dus geen woord gehouden. Hij heeft me laten val len als een baksteen en me ook nog eens met een hamer op mijn kop geslagen." Door gedane toezeggingen ging Boogaard ervan uit dat hij op een verkiesbare plaats zou komen. „Rosendaal vertelde me echter dat Nieuw Gemeentebelang niet kiest voor oud-bestuurders. En wat ge beurt er? Rosendaal, Gijsel en Chris van de Vijver staan óp de door Harold de Puysseleijr KAPELLEBRUC - Bewoners van de Gentsevaart in Kapellebrug doen een dringend beroep op automobi listen om ervoor te zorgen dat hardrijden in de straat wordt te gengegaan. Politie, gemeente en provincie komen volgens woord voerder Oscar van Dorsselaer al ja renlang niet over de brug met een oplossing. Daarom roept hij alle Zeeuws- Vlaamse automobilisten op zich op de Gentsevaart aan de maximumsnelheid van vijftig kilo meter per uur te houden. Liefst zou Van Dorsselaer zien dat er aan het begin en het einde van de eerste drie plaatsen. Alsof dat geen oud-bestuurders zijn. Zij hadden zichzelf al op de eerste drie plaat sen gezet voordat de leden zich over de volgorde hadden uitgespro ken. Op de bewuste ledenvergade ring, van 7 december vorig jaar, konden de leden nog wel voor of tegen de lijst stemmen, maar niet over de volgorde. Terwijl een der de deel van de leden het niet eens was met de volgorde. Democratie ARCHITECTEN Gentsevaart een flitspaal zou ko men te staan, met een voetgangers oversteekplaats nabij de kapel. „De Gentsevaart wordt door be stuurders van auto's en vrachtau to's gebruikt als een echte race baan. Snelheden van zeventig tot tachtig kilometer per uur zijn nor maal, terwijl er vijftig is toege staan", zegt Van Dorsselaer. „We hebben de politie en het ge meentebestuur diverse malen ge vraagd om op te treden, echter steeds zonder resultaat. Daarom doen we nu maar een beroep op de weggebruikers om rekening te houden met de bewoners van de Gentsevaart." Mg mmmmmm. Bij NADER In het artikel over de klantvriendelijkste ondernemer van Hulst is afgelopen maan dag abusievelijk de naam van de winnen de ondernemer verkeerd in de krant te rechtgekomen. De correcte naam van de filiaalhouder van de Bruna in de Gentsestraat is Hans den Herder. i Jacky Boogaard verlaat een illusie armer de Sluise politiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48