maten bij plannen voor ontpoldering 23 Informatie over plan locatie Rabobank Steen Vrouw gooit stofzuiger naar inbreker woensdag 27 januari 2010 foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr SINT JANSTEEN - Woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen houdt 20 maart een informatiebij eenkomst voor de omwonenden van de locatie 'Rabobank' in Sint Jansteen. Op het terrein van het voormalige bankgebouw op de hoek van de Van Hovestraat en de Geslechtendijk wil Woongoed twaalf huur - en acht koopapparte menten voor senioren laten bou wen en een groepswoning voor acht dementerende ouderen. De buurt krijgt op de bijeenkomst in maart te horen hoe de stand van zaken met betrekking tot de planvorming is en dan begint ook de appartementenverkoop. Een eind verderop - op de hoek van de Geslechtendijk en de Hoofdstraat - laat Woongoed nog eens twee groepswoningen voor in totaal zestien dementende oude ren bouwen, voor Curamus. Eén omwonende verzet zich nog tegen dit plan. De gemeente Hulst heeft inmiddels een bouwvergun ning afgegeven, waartegen de be- zwaarmakende omwonende een kort geding heeft aangespannen. Voor de rechtbank in Middelburg vindt 4 februari een hoorzitting over deze kwestie plaats. De om wonende vreest parkeeroverlast. AARDENBURG - De bewoonster van een woning aan de Weststraat in Aardenburg heeft gistermorgen een insluiper betrapt. De vrouw was in haar woning, toen zij rond kwart voor twaalf in eens gestommel hoorde. Ze riep haar man en ging kijken waar het geluid vandaan kwam. Ineens zag zij een onbekende man de trap af rennen en naar buiten gaan. Hij stapte in een auto die voor de wo ning geparkeerd stond. De vrouw gooide hierop een stofzuiger naar de vertrekkende auto. Deze kon het projectiel ontwijken en ging er razendsnel vandoor. De man had in zijn vlucht een tas met inhoud meegenomen uit de woning. De Kort vindt het nog veel te vroeg daar 'iets van te vinden'. „We hebben komende maandag eerst nog de hoorzitting met het ministerie van Landbouw over het Rijksinpassingsplan voor de Hedwigepolder." Landbouw wil met dit Rijksinpassingsplan de ont poldering van de Hedwigepolder procedureel afdwingen. „Of we daar iets tegen kunnen doen als Hulst? Dat moet worden uitge zocht." De Kort wil in elk geval niet verwikkeld raken in eindeloze procedures. Hij verwacht dat een raadsmeerderheid dit ook niet zal willen. „We zijn daarvoor realis tisch genoeg in Hulst." Denis Steijaert, aanvoerder van de CDA-fractie vindt dat nog een stap te ver. „Wij hebben als raad af gelopen maandag bij het college van B en W juist afgedwongen dat eerst juridisch advies wordt inge wonnen. Bij het college was dat lichtje nog niet gaan branden", ver telt hij, met nog enige verbazing in zijn stem. Met andere woorden: B en W dachten er dus niet eens aan om het voeren van juridische pro cedures te laten onderzoeken. Steij aert wil nu niet op de zaken voor uitlopen. „We wachten de resulta ten van het juridisch onderzoek af" Wat betreft plan Perkpolder en ontpoldering aldaar, herhaalt Steij aert wat Hageman en De Kort zeg gen. Dat zou een heel ander ver haal zijn. „Zeker omdat het niet om gedwongen ontpoldering gaat bij Perkpolder." Maar die grond was toch al in eigendom van Do meinen, dus van het Rijk? „Ja dat is zo", erkent Steijaert, „maar wij hebben als CDA daarbij de eis ge steld dat de pachters van de grond meer dan gecompenseerd moes ten worden." Ontpolderen bij Perkpolder is een gelopen race, ontpolderen van de Hedwigepolder (nog) niet. Voor zolang het duurt. Plan Perkpolder met links richting Walsoorden het 75 hectare grote gebied waar na het verleggen van de Wester- scheldedijk schorren en slikken moeten komen. reproductie Peter Nicolai Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en üflöd Red een Kind. www.woordendoad.nl giro 733, Gorinchem www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47