Hulst meet met twee Ouderenzorg opent drie servicepunten 'Sas van Gent moet cultuurstad worden' O' Waterlanders Voorspeelavonden door muziekleerlingen Wermbloazen voor carnaval in De Ster Lentecursussen door Kreatieve Vorming Vogelbeurs in zaal Edvard Grieghof Klankschalenconcert Vier Windrichtingen Amsterdammer met kilo's hennep gesnapt almanak www.pzc.nl z door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Stichting Oude renzorg Kanaalzone (Soka) heeft van de provincie geld gekregen voor het opzetten van Soka Plus servicepunten in Terneuzen, West- dorpe en Sas van Gent. Soka wil met het realiseren van de multi functionele ruimten de leefbaar heid in de drie kernen en de socia le redzaamheid van de inwoners verhogen. In de servicepunten kunnen men sen terecht voor allerlei informatie en advies op hef gebied van wo nen, zorg, welzijn en comfortdien- sten. Via speciale zuilen kunnen bezoekers informatie opzoeken. De zuilen zijn zo ingericht dat ook oudere inwoners van de kernen en wijken op een eenvoudige manier toegang hebben tot de informatie. mm k, m m OOSTBURG Leerlingen van de Zeeuwse Muziek school in Hulst en Oostburg laten deze weken horen wat zij hebben geleerd. In Hulst gebeurt dat deze week tot en met vrijdag van 19.00 tot 20.15 uur in het Baudelooge- bouw. Volgende week zijn uitvoe ringen op dezelfde tijden in Oost burg. Die vinden plaats in de Hoek zak. De voorspeelavonden zijn vrij toegankelijk. HULST Het is zondag vanaf 13.00 uur weer Wermbloazen geblazen voor carna val in café De Ster in Hulst. De Dweilen, Termenieke, Jong Baree- len, UMHNE, Sjores Ambras Band, Te geen Noam, de Bareelen, Tand- sjen Bei, de Orange Band en De No- tekrakers treden op. De presentatie is in handen van duo Rock Jager. De Overdamstraat is vanwege het feest bij café De Ster afgesloten. SINT JANSTEEN Kreatieve Vorming Hulst houdt in De Warande in Sint Jansteen lente cursussen. Op donderdag zijn er na schooltijd teken- en schildercursus sen voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. Die dag zijn ook cursussen landschapschilderen voor volwasse nen van 9.30 tot 12.00 uur en een al gemene cursus tekenen en schilde ren. Nieuw is de cursus houtbewer king, vrijdag van 18.15 tot 20.15 uur. Vrijwilligers en medewerkers be groeten geïnteresseerden met een kop koffie. De servicepunten zijn deze week geopend en bevinden zich in de Zoutvliet in Terneuzen, de Redou te (ingang Vierambachtenstraat) in Sas van Gent en 't Verlaet in Westdorpe. De servicepunten star ten met een divers aanbod, dat de komende tijd nog wordt uitge breid. Bij het servicepunt in Sas van Gent kunnen bezoekers ook gebruikmaken van de keuken. Ze kunnen er a la carte eten, een keu ze maken van de 'kleine kaart' of broodjes bestellen. Soka treedt met de servicepunten buiten de muren van de traditione le zorg om inwoners van de ker nen in de thuissituatie beter te hel pen met hun zorg- en welzijnsbe hoeften. TERNEUZEN In het buurthuis aan de Edvard Grieghof in Terneuzen wordt zater dag van 9.30 tot 12.00 uur een vogel- beurs gehouden. De entree is gra tis. Er is een vogelhandelaar aanwe zig die overtollige vogels opkoopt. Ook kunnen vogels worden ge ruild met of worden verkocht aan collega-hobbykwekers. Wie met vo gels komt, kan zich aanmelden via 0115 630477. HULST Ludo Ceulemans en Kristel Noo- tens geven 18 februari op verzoek van stichting de Vier Windrichtin gen een klankschalenconcert in Den Dullaert in Hulst. Het concert begint om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 10 euro. Meer informatie over het concert is te krijgen bij de Vier Windrich tingen op 0114 19399 en internet: http://www.4windrichtingen.eu. 1JZENDIJKE Een Amsterdammer (39) is maan dagavond op de provinciale weg bij IJzendijke gesnapt met bijna 4,5 kilo hennep in de achterbak van zijn auto. Hij liep tegen de lamp bij een snelheidscontrole. De politie hield hem aan, omdat hij dertig ki lometer te hard reed. Het rook naar hennep in zijn auto. Hij ontkende iets bij zich te hebben, tot agenten de kofferbak opendeden. Robin van zeven uit Ritthem kwam ditmaal een tikje minder enthousiast thuis dan anders, na de wekelijkse zwemles van zijn basisschool. Nog onderweg naar de kapstok maakte hij duidelijk wat hem dwars zat. „Matthijs is bovenop me ge sprongen in het zwembad. Hij keek niet uit waar hij sprong en toen kwam 'ie op mijn hoofd terecht", ver- Zeedijk scheidt de Hedwigepolder (links) en het Sieperdaschor, dat aansluit bij het Verdronken Land van Saeftinghe. Wel ontpolderen bij Perkpolder en niet in de Hedwigepolder. Hulst lijkt kilo's boter op het hoofd te hebben. door Harmen van der Werf Wie het plan Perkpol der voor het eerst ziet, schrikt wel licht. Is dit project vrijwel unaniem goedgekeurd door de gemeenteraad HuTst? Jaze ker, maar ontpoldering van 75 hec tare landbouwgrond maakt toch - zo te zien - onderdeel uit van het plan Perkpolder? Niet één raadslid kan dat ontken nen, maar welke Hulster politicus je ook spreekt, ze hebben er alle maal een 'sluitend' verhaal bij. Ook de gekende tegenstander van ontpoldering, Jean Paul Hageman van Groot Hontenisse. „Ok", rea geert Hageman, „dat is zo, bij Perk polder wordt ontpolderd, maar je kent de voorgeschiedenis toch wel van dat project? Dat het veer Perk- polder-Kruiningen is weggevallen, dat er vijf-, zeshonderd banen zou den verdwijnen en dat Perkpolder wel erg perifeer komt te liggen." 'Perifeer' valt te vertalen in: Perk polder komt in een Uithoek te lig gen. Het plan Perkpolder met on der meer 250 woningen op een terp en 200 deeltijdwoningen in een nieuw krekengebied, een grote jachthaven, hotel, golfbaan en well- nesscentrum moet 'de uithoek' een stevige economische impuls geven. Het was slikken, zeker voor de par tij van Hageman, dat daarbij ook ontpoldering hoort, als compensa tie voor de tweede verdieping van de Westerschelde. „Maar", haast Hageman te zeggen, „je kunt het plan Perkpolder niet vergelijken j met ontpoldering van de Hedwige polder. Die is nergens voor nodig. Maar van de andere kant heb je ge lijk, in principe is er geen verschil, het is allebei ontpolderen. In plan Perkpolder was dat ook niet nodig geweest, wat ons betreft, maar an ders was het hele project afgebla zen." Ook Ron de Kort, fractievoorzitter van de PvdA in Hulst, kijkt er zo tegenaan. „Bij Perkpolder is ont poldering onderdeel van een gro ter plan, de Hedwigepolder is al leen maar ontpolderen." Maar de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder kan toch ook wor den verpakt in een groter plan, zo als onlangs door het dagelijks pro vinciebestuur is voorgesteld? Gede puteerde Staten hadden het over een grensoverschrijdend natuur park Groot Saeftinghe met toeris tische mogelijkheden en bijbeho rende subsidies. door Frank van Cooten Tip? redactie@pzc.nl haalde Robin. „En dat deed behoor lijk pijn. Maar ik heb niet gehuild", verklaarde hij dapper. En vervolgde „Want dat had toch geen zin." Hoe zo dan, informeerde zijn moeder, die dacht dat het bikkelgehalte van haar zoon zich aan het ontwikkelen was. „Och", trok hij zijn schouders eens op. „Onder water horen en zien ze het toch niet, als je huilt." SAS VAN CENT - Sas van Gent moet de kunst- en cultuurstad van de Kanaalzone worden. Dat is de boodschap van de notitie 'Het roer om' van het Terneuzense PvdA-raadslid Wim ten Hoor. Zo wil hij de huidige suikersilo bij het toekomstige Industrieel Mu seum Zeeland laten beschilderen met een kunstwerk naar het voor beeld van de watertoren in Oost burg. In de silo kan dan horeca ko men en een expositieruimte, als mede een beeldentuin rondom de silo. Verder wil hij in de oude sluis bij het Kanaaleiland kleine histori sche vaartuigen laten afmeren bij een maritieme horecagelegenheid. Ook wil hij ondernemers 'warm' maken om de onbenutte vierkan te meters/wanden of etalages te be nutten voor het exposeren van kunst. Het realiseren van een jaar lijkse kunstmarkt en de uitreiking van de kunst- en cultuurprijs van de gemeente Terneuzen in Sas van Gent maken het plaatje compleet. „We moeten het roer omgooien om de economische vooruitgang te garanderen. Het heeft weinig zin bij het verleden stil te staan. We moeten aan de toekomst wer ken", stelt Ten Hoor. I'S? lag. 5' a SsSSSBMil IN ZEELAND 1Ander parkeerregime gevraagd 2. Hij vroeg me ten dans 3. WD, CDA, PvdA duiken in krimp EN VERDER Stem op de stelling op de site van de pzc, Zeeuws-Vlaanderen: 'Hulst moet ontpoldering accepteren' STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46