Kroegverboden Hulst ter discussie ZVP wil Eurlings Braakman laten zien ELKE WEEK 2e GRATIS intratuin f ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 CONVENANT Amokmakers bestrijden rechtmatigheid collectief horecaverbod in kort geding 24 Gedupeerde vogelliefhebber heeft stil vermoeden over diefstal kanaries Deze week: door Martijn de Koning OOSTBURG - Minister Camiel Eur lings van Verkeer moet maar eens bij de Braakman komen kijken naar de verkeerssituatie. Dat vindt het ZeeuwsVlaamsPlatförm (ZVP). Het heeft de minister per brief een uitnodiging gestuurd. Daarin roept het platform de minister ook op af te zien van de realisatie van de 'trechter' in de N61 bij de Braakman. Die weg wordt tussen Hoek en Biervliet twee keer tweebaansweg, maar volgens de plannen bij De Braakman versmald tot de helft. Milieusympathisanten zouden een brede N61 daar wel eens aan kun nen vechten, is de gedachte van de minister, en dat levert onaccepta bele vertraging van de aanleg op. De trechter is een slecht idee, pre dikt het platform al een poosje. Het krijgt steun van de ANWB, die het plan verkeersonveilig vindt, en de Zeeuwse Milieu Fede ratie, die aangeeft dat er genoeg na tuur is gecompenseerd om de weg te verbreden. Op de site van de ZVP konden mensen een petitie tekenen tegen de versmalling. Die is door 597 mensen gesteund en meegestuurd naar Eurlings. Guus Langeraert van ZVP geeft aan nog niet te weten of het plat form gerechtelijke stappen onder neemt als de minister bij zijn voor nemen blijft. „Ik bekijk het stap voor stap. Ik denk dat we argumen ten en draagvlak genoeg hebben om de minister te overtuigen." Hulst meet met twee maten bij plannen voor ontpoldering - Woensdag 27 januari 2010 Terneuzen zet infoborden op begraafplaats Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer MIDDELBURG - Indien de voorzie- ningenrechter in Middelburg oor deelt dat de gemeente en horeca van Hulst onterecht kroegverbo den hebben opgelegd, dan wordt hen een adequaat middel om de veiligheid te waarborgen tijdens het uitgaansleven 'uit handen ge slagen'. Koninklijke Horeca Nederland, af deling Oost-Zeeuws-Vlaanderen verdedigde gisteren met hand en tand het door de gemeente Hulst, horeca, politie en Openbaar Minis terie ondertekende convenant Vei lig Uitgaan. Meer in het bijzonder de mogelijkheid om raddraaiers voor bepaalde tijd een kroegver bod op te leggen. Een broer en zus uit Hulst zijn te gen het hun opgelegde collectieve kroegverbod van respectievelijk een jaar en drie maanden in het ge weer gekomen. Zij raakten in no vember betrokken bij een vecht partij in café Lazarus in Sint Jan steen. Zij mogen niet meer binnen bij cafés en cafetaria's die het con venant hebben ondertekend. Dat houdt in dat ze binnenkort ook geen carnaval kunnen vieren in Hulst en Sint Jansteen. Ze span den daarom een kort geding aan om het kroegverbod snel van tafel te krijgen. Hun raadsman voerde aan dat het tweetal juist slachtoffer is in de he le 'matpartij', maar kraakte in zijn pleitnota ook het horecaconve- nant. „Het horecaverbod is opge legd zonder dat onderzoek is ge daan naar wat precies is gebeurd. Daarnaast is in het convenant nu sprake van eenrichtingsverkeer; er is geen mogelijkheid tegen een op gelegd horecaverbod in het ver weer te komen." De raadsman wil dan ook dat het horecaverbod voor zijn cliënten meteen van tafel gaat. De raads vrouw van de Hulster horeca meent dat de kroegverboden te recht zijn opgelegd. Daarom be strijdt ze ook het spoedeisend be lang, dat de twee Hulstenaren car naval willen vieren. „Als de ontzeg gingen ongedaan worden ge maakt, dan wordt direct ingegre pen in de bevoegdheid van horeca ondernemers om een dergelijk ver bod op te leggen." Uitspraak volgende week CLINGE - Vogelliefhebber Jan Pankow (75) uit Clinge heeft wel een vermoeden wie tien ka naries ter waarde van een paar tientjes uit de grote volière in zijn achtertuin heeft gestolen. „Maar dat kan ik niet hardop zeggen, want dan ga ik mensen beschuldigen, terwijl ik geen bewijs heb", zegt hij. Pankow speelde tientallen jaren in de dui vensport en was ook landelijk keurmeester in die sport, maar houdt nu in zijn volière alles bij elkaar nog ruim twintig vogels van uiteen lopende soorten. „Ik heb van alles een koppeltje. Japanse meeuwtjes onder andere, zebravinken en val- parkieten. En dan natuurlijk die kanaries. Afge lopen maandagochtend ontdekte ik ineens dat ze weg waren, toen ik in de kooi was om de vogels te verzorgen." De diefstal moet gepleegd zijn in het afgelo pen weekeinde. foto Mark Neelemans Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerks www.intratuin.nl Druk- en zejfouten voorbehouden. Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig van woensdag t/m zaterdag Helleborus Niger Kerstroos Nieskruid Bloeit van Jan. t/m April Wintergroen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45