Tarievenwirwar wordt deels teruggedraaid zeeland 3 Onderzoek Korczakschool 'Soms zit ik bijna alleen op de boot' SNERT- WEEKEND in Veere Veertarieven commentaar Geen subsidie songfestival voor ouderen 'Het reizigeroverleg heeft niet geklaagd over de prijs van de fietsabonnementen. Wel over prijsverhoging in het algemeen' A.S. WEEKEND woensdag 27 januari 2010 Veolia heeft een boel tarieven voor het fiets-voetveer: enkeltjes, retourtjes, vijfdagenkaarten, maandabonnementen en jaarabonnementen; allemaal met of zonder (brom)fiets en allemaal met of zonder doelgroepkorting. Ferry Chervet, provincie Zeeland m m Zie advertentie in P.Z.C. van a.s. vrijdag VIDEO Voor een videoverslag van het be zoek van de Spaanse staatssecretaris, kijk op www.pzc.nl/video JAAR VAN DE FIETS Johnny Hoogerlands plannen voor de ze zomer en ander fietsnieuws vindt u op www.zeeuwsjaarvandefiets.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto 1000 Vervoerbedrijf Veolia maakt een potje van de tarieven voor de veerdienst tussen Breskens en Vlissingen. Per 1 ja nuari zijn die veel te fors geste gen. Bovendien zitten er onre delijke uitschieters in de nieu we prijzen. Voor de één wordt de oversteek zomaar ruim tien procent duurder. Een ander is plotseling aanzienlijk goedko per uit. Dat gaat natuurlijk niet. Daarom zal Veolia de tarieven ingrijpend bijstellen. Na de re paraties aan de motoren van beide nieuwe veerschepen, die daardoor lang niet konden va ren, is dit een nieuwe misser. Veer- en tunneltarieven liggen in Zeeland terecht zeer gevoe lig. In Zeeuws-Vlaanderen ziet menigeen het als achterstelling dat hij moet betalen om in de rest van Nederland te komen. Het is een pijn die niet ver dwijnt. Elke vorm van malaise met de veren of de tunnel is zout in die wonde. Dat Veolia nu snel met correcties komt en uiteindelijk gemiddeld netjes binnen de Haagse normen zal blijven, doet daar niets aan af. Het vervoerbedrijf moet leren wat zorgvuldiger met zijn Zeeuwse klanten om te gaan. middelburc - De organisatie van het Ouderen Songfestival krijgt geen subsidie van de provincie Zeeland. De regionale voorronde van dat festival is op 11 april in zorgcomplex Ter Reede in Vlissin gen. De provincie vond de aan vraag te vaag: zo was er bijvoor beeld geen bedrag vermeld op de subsidie-aanvraag. „Ik kan niet meer terug", zegt orga nisator Jos van Duijn. „We hebben - tegen de verwachting in - al zó veel deelnemers. Het gaat gewoon door, maar ik ben wel een beetje verdrietig." Van Duijn zegt 2500 euro nodig te hebben om het song festival te organiseren. Inmiddels zijn twaalf van de zestien plaatsen in de voorronde bezet. De finale is op 16 mei in de Stads schouwburg in Amsterdam. Dit jaar zijn er voorrondes in het hele land: zestien deelnemers kunnen meedoen aan de finale. Spitsuur op het veerplein in Breskens: Jaartarieven Fast Ferry Donja Odijk de 'vijf uur-boot' van de overkant is gearriveerd. foto's Peter Nicolai door Cornelleke Blok middelburc - De Korczakschool in Middelburg roept hulp in om de kwaliteit van de school te verbe teren. Een nieuw- onderzoek moet uitwijzen of de middelbare school voor zeer moeilijk opvoedbare kin deren kan samenwerken met regu liere middelbare scholen, praktijk scholen en OPDC's (ortho-pedago- gische en didactische centra). De afdeling voorgezet onderwijs van de Korczakschool staat sinds 2006 te boek als 'zeer zwakke school' bij de Onderwijsinspectie. Uit een inspectie-onderzoek dat vorig jaar april verscheen, bleek dat de school zich niet voldoende verbeterd had. De verwachting was toen dat de kwaliteit binnen een jaar toereikend zou zijn, maar dat is niet het geval. „We hebben twee tot drie jaar nodig om het verbeterplan van de Onderwijs inspectie uit te voeren. Die tijd res teert ons niet meer", zegt direc teur Sjaak de Reu van Respont, de koepelstichting van de Korczak school. „Dit onderzoek is een alter natief om de kwaliteit van het on derwijs alsnog te verhogen." Volgens De Reu kan de Korczak school de leerlingen niet het on derwijs bieden waar ze behoefte aan hebben. „We willen kijken hoe we de expertise van andere scholen in kunnen zetten. Er is overlap in de vakken: leerlingen die een opleiding volgen fot vork- heftruckchauffeur kunnen bijvoor beeld les krijgen van een docent van een andere school. Dat bete kent niet dat leerlingen op verschil lende scholen lessen volgen, maar we zouden ook een docent van één van de scholen op de Korczak school les kunnen laten geven." De Korczakschool zet externen in om het onderzoek uit te voeren. Eén van hen is Wim Nederlof die ook Zeeuws projectleider passend onderwijs is. Hij bekijkt ook of de Korczakschool locaties in Goes en Temeuzen moet krijgen. Het onderzoek moet eind februari afgerond zijn. De Onderwijsinspec tie voert ondertussen gesprekken met de Korczakschool, zegt een woordvoerder. Paul Roelse uit Vlissingen Bij Veolia mogen ze blij zijn met scheepvaartbe drijf Vroon uit Breskens. De onderneming is een prima klant. „Soms zitten er bijna alleen mensen van Vroon op de boot", vertelt Paul Roelse uit Vlissingen. Ook hij is daar werkzaam. Roelse weet niet uit z'n hoofd hoeveel zijn jaarabon nement kost. „Maar dat moet om vele honderden eu ro's gaan." Vroon betaalt alle jaarabonnementen van zijn werk nemers. „Dat is een flink bedrag", beseft Roelse. „Maar het komt nog harder aan als je het als particu lier moet betalen." Toch heeft de Vlissinger, die dagelijks per fiets tussen huis en werk reist, ook begrip voor de hoogte van de prijzen. „Als ik wat later ben, aan het begin van de avond, zit ik soms bijna alleen op de boot. Er zijn dan meer bemanningsleden dan passagiers. En dan ben je blij dat er in elk geval gevaren wordt. Logisch dat zo iets nogal wat geld kost." te voet fiets brommer normaal tarief kortingstarief* *4 t/m 17 jaar, 65+, OV-jaarkaarten op niet-vrij- reizendagen 200

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3