301 sport Hoogerland staat na een jaar Knieblessure maakt onaantastbaar Eén duel schorsing voor Dick Advocaat Zierikzee en Mevo onderzoeken fusie Tour de France van 2011 start in Vendee Pechstein definitief niet naar de Spelen Ijs nabij Emmen is dik genoeg voor NK WIELRENNEN Johnny Hoogerland rekent op een nog beter jaar dan vorig seizoen. De wielerprof uit Yerseke heeft er liefst 8400 trainingskilometers opzitten. Henin verslaat Petrova oriftVg. woensdag 27 januari 2010 ZEIST De KNVB wil AZ-trainer Dick Ad vocaat schorsen voor twee wed strijden, waarvan één voorwaarde lijk. De Hagenaar had zondag in de verloren wedstrijd uitwedstrijd bij Ajax een aantal keren aanmerkin gen op de wedstrijdleiding. Scheidsrechter Björn Kuipers stuur de hem uiteindelijk naar de tribu ne. Advocaat, die na afloop bekende dat hij Kuipers een 'oetlul' had ge noemd, heeft vandaag tot 10.00 uur de tijd om te reageren op het schik kingsvoorstel. ZIERIKZEE De Zierikzeese voetbalclubs Mevo en Zierikzee willen een onderzoek doen naar een fusie. Daartoe wordt binnenkort toestemming aan de le den van beide verenigingen ge vraagd. Bij zondag-derdeklasser Zierikzee is uit een enquete onder de leden gebleken dat zij in meerderheid de voorkeur geven om over te stappen naar de zaterdag als speeldag. Zie rikzee deelt al lange tijd het sport complex met zaterdag-vierdeklas ser Mevo. LES HERBIERS De Ronde van Frankrijk begint in 2011 weer eens binnen de eigen landsgrenzen. De kustregio Ven dee, ten zuiden van Bretagne, is gis teren aangewezen als vertrekpunt van de drieweekse wielerronde. Dit jaar begint de Tour in Rotter dam. De Tour van 2011 begint op zater dag 2 juli niet met een proloog, maar met een 180 kilometer lange rit vanaf het eiland Noirmoutier en eindigt op de Mont des Alouet- tes nabij het stadje Les Herbiers. BERLIJN Claudia Pechstein doet definitief niet mee aan de Olympische Spe len in Vancouver. De Zwitserse fe derale rechtbank gaf gisteren geen gehoor aan het verzoek van de Duitse schaatsster om een spoed procedure te starten in haar be roepszaken bij het internationale sporttribunaal CAS en de interna tionale schaatsunie ISU. De ISU schorste Pechstein voor twee jaar, nadat deze zomer bij de 37-jarige rijdster abnomale bloed waarden waren gevonden. NIEUW-AMSTERDAM Het Nederlands kampioenschap marathon op natuurijs kan deze week in Drenthe nabij Emmen worden uitgeschreven. Dat heeft de secretaris van IJsclub Nieuw Amsterdam/Veenoord, Jan Baars lag, gisteren bekend gemaakt. Het schaatspeloton bivakkeert mo menteel in de buurt van de Oosten rijkse Weissensee. Daar wordt van daag het open NK marathon gehou den. Drie dagen later staat op hetzelfde bergmeer de alternatieve Elfsteden tocht op het programma. 14 Het aantal centimeters lengte verschil tussen Brice (1,88 meter) en Romain Feillu (1,74 meter). Johnny Hoogerland (rechts) bij de presentatie van zijn ploeg Vacansoleil in het West-Brabantse Wernhout. Naast hem staat zijn ploeggenoot Lieuwe Westra. foto Valerie Kuypers door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Rafael Nadal beleeft een moeilijke periode in zijn loop baan. De tennisser had gehoopt in 2010 helemaal terug te zijn, maar moest gisteren in de kwartfinale van de Australian Open opgeven tegen Andy Murray: 3-6, 6-7, 0-3. Je zag het al aan de grimas op zijn gezicht. De pijn en de onzekerheid in zijn ogen. Rafael Nadal wist gis teren al vroeg in zijn partij tegen Andy Murray dat hij niet als win naar van de baan zou stappen. Weer was er de pijn in zijn knie die hem behalve in de weg zat, ook onzeker maakte. In de tweede set probeerde hij het goede gevoel nog een laatste keer terug te krij gen, maar nadat hij die set in de tiebreak verloor, was het over en uit. Bij 0-3 in de derde set gaf Na dal op. En dat is niets voor de man die bekend staat om zijn sterke mentaliteit en doorzettingsvermo gen. Het is dezelfde blessure die de Spanjaard vorig jaar maanden aan de kant hield. Maar hij hield zich de afgelopen maanden voor: In ja nuari, in de zomer van Australië, ben ik hersteld en klaar voor een nieuwe start. Fris in zijn hoofd en lijf zou 'Rafa' proberen om de oude vorm terug te krijgen. Maar zo ver is het nog lang niet. Zo on dervond de nummer twee van de wereld gisteren. Murray ging in de kwartfinale de baan af als de winnaar, hij mag het in de halve finale opnemen tegen verrassing Marin Cilic. De als veer tiende geplaatste Kroaat versloeg de Amerikaan Andy Roddick (7) in vijf sets: 7-6 (4) 6-3 3-6 2-6 6-3. In de vorige ronde schakelde Cilic de Argentijn Juan Martin del Pot- ro, winnaar van de US Open, al uit. Maar erg blij maakte de Brit dat niet. „Rafa is mijn favoriete speler om naar te kijken, vanwege zijn energie. Ik vind het heel erg voor hem." Komt het nog goed met hem? Die vraag borrelde giste ren op nadat hij Murray de hand schudde en de aftocht blies. Een jaar terug won hij nog vol overtui- ging de Australian Open. In 2008 had hij al Roland Garros en Wim bledon op zijn naam geschreven. Wie herinnert zich niet de tranen van Roger Federer na de finale van 2009 in Melbourne? De Zwitser wist na zijn nederlaag zeker dat Nadal de nieuwe koning zou wor- I Wat haar landgenote Kim Clijsters afgelopen vrijdag niet lukte, is Justi ne Henin gisteren wel gelukt: in twee sets versloeg de Belgische tennisster in de kwartfinale van de Australian Open haar Russische op- ponente Nadia Petrova. Henin moest haar overwinning op de Rus sin, met 7-6 7-5, zwaar bevechten. In de tweede set knokte ze zich te rug vanuit een 3-0 achterstand. I Voordat Petrova Clijsters naar huis sloeg, rekende zij al af met haar landgenote Svetlana Koeznetsova, winnares van Roland Garros. I Henin speelt in haar halve finale te gen Zheng Jie. Zij is de eerste Chi nese ooit die het tot de halve fina le van de Australian Open heeft ge schopt. Jie versloeg in haar kwartfi nale de Russin Maria Kirilenko: 6-1 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32