zeeland 25 Autovandaal vindt geen gehoor bij justitie UITNODIGING OPEN HUIS De Klerk Liederen en gedichten over Ramp op dvd Robert-Jan Stips in Porgy Bess llllllllllllllilHI Service en kwaliteit! w Sfeer proeven in Wemeldinge www.fierloos.nl FI^RLOOS www.fierloos.ril Donderdag 28 januari van U.00 tot 17.00 uur De Kle bedrijf 'k B V. www.pzc.nl woensdag 27 januari 2010 WEMELDINCE - Het was een bescheiden came- raploegje van de NOS, dat gisteravond aan de Papendijke in Wemeldinge filmde: een came ra- en'een geluidsman en een regisseur. Maar dat is dan ook een beetje de opzet van de NOS: „We willen laten zien hoe het er echt aan toe gaat in Wemeldinge tijdens de voorbe reidingen van Koninginnedag", vertelt uitvoe rend producent Mike van Breemen van NOS Evenementen. De dames die zich gisteren zet ten aan het fröbelen van 'honderdduzend' oranje rozen, lieten zich niet door de aan dacht verstoren. De rozen zijn een klein onder deel van de straatversiering van buurtvereni ging Papendijk/Bierweg. In de garage werd ook gewerkt. „Maar dat is strikt geheim", zegt Wouter Kole, een van de bewoners. De documentaire maakt deel uit van een vierluik, dat de NOS de week voor Koninginnedag uit zendt. foto Willem Mieras door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 18-jarige Vlissin- ger kreeg gisteren bij het Haagse gerechtshof op zijn falie toen hij zei weinig te weten van het cros sen met en vernielen van auto's in de buurt van Ritthem. „Deze jongen probeert zijn rol nu kleiner te maken dan een muis", zei hofaanklaagster L. Jager-Huis- kens. „Hij houdt een zwamverhaal Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto van hier tot Tokyo. De groep jonge ren is bij elkaar gekomen en wist precies wat de bedoeling was." De Vlissinger is vorig jaar door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een werkstraf van 80 uur en drie maanden gevangenisstraf voor het stelen en vernielen van auto's. Hij ging in hoger beroep omdat hij de straf niet terecht vond. De jongen zei dat hij pas laat in Ritthem was aangekomen OUWERKERK - Binnenkort ver schijnt een dvd met liederen en ge dichten over de Watersnoodramp van 1953. De liederen worden gezongen door het schoolkoor van de Prins Maurits in Middelharnis, met solo zang van Marjolijn Kloet. De ge dichten worden voorgedragen door Jack Asselbergs en Nikita van de Bie. Dominee Michiel de Zeeuw en muziekleraar Mar van der Veer tekenen voor tekst en mu ziek. De beelden op de dvd zijn gescho ten op locaties die tijdens de ramp nacht een rol speelden. De dvd wordt 1 februari, na afloop van de kranslegging, gepresen teerd in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Burgemeester Gerard Rabelink van de gemeente Schouwen-Dui- veland neemt de dvd dan in ont vangst. en dat toen de meeste auto's al ka pot in de sloot lagen. Hij gaf slechts toe dat hij in nacht van 27 op 28 maart vorig jaar bij de be schadiging van een Mazda betrok ken was. Met een eveneens gesto len Renault Clio en een Kia zou hij niets te maken hebben. Jager-Huiskens vond deze ontken ning niet geloofwaardig. „Hij heeft ook de inbraak in deze auto's ge zien." Zij eiste dezelfde straf als eer- ARCHITECTEN der opgelegd was door de Middel burgse rechtbank. Ook zou hij moeten meebetalen aan een scha devergoeding voor de slachtoffers. „De gedupeerden hebben zich rot gespaard voor een auto en de jon gens uit de buurt doen dit. In plaats van te werken en te sparen gaan zij auto's openbreken en vol ledig vernielen." De Vlissinger behoort tot een groep jongens die in maart en april vorig jaar in drie weekenden ettelijke auto's stalen, de vernie ling in reden en uiteindelijk in brand staken of ergens achterlie ten. Dezelfde groep was in 2007 ook betrokken bij de buitenspori ge nieuwjaarsvernielingen in Vlis- singen en Oost-Souburg. Toen wer den ze daarvoor veroordeeld door de kinderrechter. Het gerechtshof doet over twee weken uitspraak. TERNEUZEN - Op uitnodiging van Stichting Roots komt zanger en toetsenist Robert-Jan Stips weer naar Terneuzen. Zondag speelt hij om 15.30 uur in Porgy 8c Bess. Stips had successen met The Nits, speelde bij optredens van Freek de Jonge en maakte deel uit van Su persister en The Golden Earring. Bezoekers kunnen vooraf op zijn website www.stips.net alvast ver zoekjes indienen. De entree is 10 euro. Wij hebben onze showroom compleet vernieuwd. U bent van harte welkom om deze tekomen bekijken onder het genot van een hapje en een drankje. Tevens kunt u afscheid nemen van Johnny van der Welle die na jaren trouwe dienst van zijn pensioen gaat genieten. De winkel is dan voor 'normale' verkoop gesloten. Parketvloeren tapijt Seisplein 5 - 4331 NP Middelburg T 0118-626721 F 0118-642676 E info@deklerkparket.nl I www.deklerkparket.nl MEEST CELEZEN 1. Lintje tussen straat en spoor 2. Middelburgers straks ook gratis met bus naar Vlissingen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27