221 zeeland Het Hof van Thee en Leut Veere belooft minicampings snel reparatie Visserscarrière begon met garnalen vangen W 'Yïte'tlie Wlies LEERWERKBEDRIJF Dagactiviteitencentrum 't Trefpunt van Emergis laat haar tuin omtoveren tot een theetuin voor de hele buurt. Er komen mozaïekbanken, strandhuisjes, een waterbaan en een trampoline. TOERISME Heksenketel opnieuw naar rechter Cezocht: hout en hulp www.bezorgers.nl PZC woensdag 27 januari 2010 Kanaalstraat Oost-Souburg tel: 0118-44124;! .wwvv. merriemie.nl ARNEMUIDEN - Joris Meulmeester (88) en zijn vrouw Jannetje van Belzen (85) vinden dat ze een goed leven hebben samen. En dat al 65 jaar. Volgens Meulmeester is er geen geheim om het samen zo lang goed te hebben. „Het is een gave." De beide echtelieden, 'echte Arne- muidenaren', kregen 69 jaar gele den verkering, nadat ze elkaar wa ren tegengekomen tijdens het ge bruikelijke wandelrondje rondom de dorpskern. Ondanks bezwaren van zijn vrouw („Ik moest alleen de kinderen opvoeden") ging Meulmeester niet zo lang na zijn trouwen mee met zijn vader om garnalen te vangen. Hun hoogaars legde elke avond in Vlissingen of Veere aan. Er was toen echter geen tijd om vervolgens ook nog even naar huis te gaan. Dat gebeurde pas de vrijdagmiddag of -avond. Op z'n 31e kocht hij met geleend geld van een plaatselijke bakker en zijn zwager zijn eerste schip: de Vrouwe Jannetje. Dat was het be gin van een succesvolle carrière als schipper/reder. Samen hebben ze vier kinderen, elf kleinkinderen en veertien ach terkleinkinderen. Twee kinderen, zes weken en twee maanden oud, zijn gestorven. Hij: „Dat vergeet je nooit." Hun dagen nu brengen ze vooral lezend door. De tv, een an tiek ding volgens een dochter, gaat alleen aan voor het nieuws. Vrijdag vieren ze met de hele fami lie het briljanten huwelijk. foto Lex de Meester door Henk Postma en Maurits Sep DOMBURC - Vóór 10 maart liggen in Veere nieuwe besluiten over uit breiding van minicampings die wel voldoen aan de eisen van de rechter. Dat belooft wethouder Wim van Tatenhove (CDA) in reactie op de onrust onder de cam pinghouders. De gemeente moet van de rechter beter onderbouwen dat minicam pings die vergunning kregen om uit te breiden van 15 naar 25 kam peerplaatsen, voldoende inkom sten halen uit hun boerenbedrijf. De uitspraak is een tegenvaller, er kent Van Tatenhove. Vorig jaar kreeg de gemeente dezelfde op dracht al van de rechter. „Toen hebben we de besluiten ook al ge repareerd." Maar dat was dus ken nelijk niet goed genoeg gedaan. Van Tatenhove vertrouwt erop dat dit nu wel zal lukken. „Door deze nieuwe uitspraak weten we beter welke richting we op moeten." Het college van B en W heeft nooit de cijfers van de kampeer- boeren gezien. „Die informatie is bekend bij de Agrarische Advies commissie Zeeland, die ons onaf hankelijk en deskundig advies geeft. Als die zegt dat het klopt, is dat voor ons voldoende. Ik ga er niet van uit dat alsnog zal blijken dat bedrijven onterecht vergun ning kregen voor uitbreiding met tien plaatsen." Van Tatenhove benadrukt dat het minicampingbeleid 'staat als een huis'. „We slippen over een stukje uitvoering." De rechterlijke veroordelingen van de wijze waarop Veere het eigen minicampingbeleid uitvoert, zijn uitgelokt door Bram van Leeuwen van minicamping De Heksenketel. De gemeente probeert die cam ping van de kaart te vegen. Eerst was het argument dat De Heksen ketel geen reëeel agrarisch bedrijf is. De Raad van State oordeelde af gelopen jaar dat die camping wel degelijk bestaansrecht heeft. Pas daarna 'ontdekte' Veere dat de camping in een natuurgebied ligt. Nu we dat weten, kunnen we niet anders dan de vergunning intrek ken, redeneert Veere. Gisteroch tend kwam De Heksenketel daarte gen in verweer bij de bestuursrech ter. De gemeente zei vier jaar lang over het hoofd te hebben gezien dat De Heksenketel in een natuur gebied ligt. B en W hadden zich 'onvoldoende' gerealiseerd dat ze het terrein hadden bestemd tot na tuurgebied. De Heksenketel bracht naar voren dat de gemeente altijd al wist dat de camping in een natuurgebied lag, maar dit nooit aanvoerde als reden om de camping te sluiten. Daarmee zou voor De Heksenke tel een 'verworven recht' zijn ont staan. De gemeente ontkent dit. Rechter A. Ente doet vrijdag uit spraak. door Wendy van den Hurk Weinig mensen we ten het, maar in de Minister Lelystraat in Vlissingen kun je je fietsband laten plakken. Je kunt er steigerhouten meubelen laten maken, een slabbetje of een vogel huisje. Je kunt er yogales nemen, jeu-de-boulen en binnenkort kun je er nog trampolinespringen ook. En theeleuten. De tuin achter 't Trefpunt, het dag activiteitencentrum van Emergis, is al heel lang een parkje voor de hele buurt. Vroeger, 9ls het Rozen- hofje, maar ook nu nog. Alleen ko men die buren niet. Emergis, die 'vermaatschappelijking' als missie heeft, wil dat veranderen door de tuin op te knappen en meer open te stellen. Precies in de tijd dat de woningbouwvereniging werkt aan een goed imago voor Nieuw Bone- dijke, zoals de wijk is herdoopt. Komt dat even mooi uit. In 't Trefpunt komen cliënten niet alleen om een kopje koffie te drin ken. Het centrum fungeert ook als leerwerkbedrijf Arbeidsconsulent Regina Kappetijn kijkt of een cliënt terug kan naar de arbeids markt. In de werkplaats van 't Tref punt kunnen cliënten wennen aan collega's en een werkritme. Ze helpen buren met klusjes, knap pen fietsen op en verkopen ze 'voor een zacht prijsje'. Net als de hippe slabbetjes met een Oud Hollandschdesign en steigerhou- Om Hof van Thee en Leut goed van de grond te krijgen, kan het team wel wat extra handige vrij willigers of mensen met groene vingers gebruiken, Maar ook hout is welkom. Of strandhuisjes die wel een op knapbeurt kunnen gebruiken. Van oma's serviesgoed heeft 't Trefpunt ook nooit genoeg in de kast staan. En een vrijwillige websitebouwer zou ook goed uitkomen. Gegadigden kunnen zich melden aan de Minister Lelystraat 4 in Vlis singen of via 0118-412523. ten tuinbanken, die ze zelf maken. Zo'n leerwerkbedrijf werkt, merkt teamleider Jeannette van der Zwaag. Zo goed zelfs, dat zij haar cliënten ook gaat inzetten om hun eigen droomtuin aan te leggen. Het ontwerp is af. Dat betekent echter niet dat ook de tuin af is, als op 1 april de poort opent. „Het is een proces, dat wat mij betreft niet stopt. Dat mag ook niet; we mogen niemand verliezen." De tuin, die opmerkelijk groot is, krijgt aan de ene kant een Zeeuws en aan de andere kant een mediter raan sfeertje. Strandhuisjes en een mozaïekbank, die allemaal nog ge maakt moeten worden, komen te genover elkaar te staan. Een water baan, een trampoline en een bloe mentuin zitten daar tussenin. Van der Zwaag droomt van buren die er hun boekje komen lezen of high tea'en, en van kinderfeestjes. „En dat wij dan alles verzorgen. Hof van Thee en Leut gaat het he ten. Ik geloof erin. Ik geloof in de ze buurt. Vroeger keek ik tien keer om, als ik hier fietste, bang als ik was. Nu doe ik dat nog wel, maar dan om te genieten." Het Rozenhofje in vroeger tijden. Augustus 1978 om precies te zijn. De tuin hoort nu bij het dagactiviteitencen trum van Emergis, waar ze er een openbare theetuin van maken. foto gemeentearchief Vlissingen WQGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24