'Samenscholingsverbod en fouilleren' Zeeland 7,99 ELKE WEEK 2e GRATIS Af en aan met volle bak Waterlanders intratuin MIDDENGEBIED Burgemeester Vlissingen wil eerst analyse schietpartij Bloemenlaan, daarna onderneemt hij actie WALCHEREN 22 en 23 25 Anglia-certificaat voor 123 CSW-leerlingen almanak Deze week: door Emile Calon VLISSINGEN - Burgemeester Wim Dijkstra sluit niet uit dat hij op nieuw een samenscholingsverbod afkondigt voor delen van het mid dengebied in Vlissingen. Mogelijk zelfs gecombineerd met toestem ming aan de politie om daar ieder een preventief te fouilleren. Dat kan volgens hem bijdragen aan het terugdringen van het dragen van wapens op straat. De burgemeester wacht eerst een analyse af van de schietpartij van afgelopen weekeinde in de Bloe- menlaan. Als blijkt dat zulke ver gaande maatregelen kunnen hel pen om die buurt leefbaarder te maken, dan zal Dijkstra niet terug deinzen om die te nemen, ver klaarde hij gisteren. Hij verwacht dat die analyse over één tot twee weken gereed is. De burgemeester baalt enorm dat er weer een dergelijk 'vervelend in cident heeft plaatsgevonden'. Hij vergelijkt het met het dweilen van een lange gang. „Je bent bijna aan het einde en achter je rug gooit ie mand je emmer om. Kun je weer helemaal opnieuw beginnen." Dijkstra kan nog niets zeggen over de achtergronden van de schietpar tij. Hij weet echter wel dat na de schietpartij inwoners van het ge bied zeer terughoudend zijn ge worden met het afleggen van getui genverklaringen. Volgens hem moet het vertrouwen weer her wonnen worden. Hij wil zich daar persoonlijk ook voor inzetten en is van plan om op korte termijn met wijkbewoners te praten. Ook vertrouwt hij erop dat de wijkagen ten ervoor kunnen zorgen dat het vertrouwen in de overheid terug keert. Hij benadrukte dat er hard opgetreden zal worden tegen ieder een die iets crimineels doet. Raadsfracties van Christenunie en LPV lieten gisterochtend al weten dat ze de raadsvergadering van donderdagavond zullen aangrijpen om met de burgemeester in ge sprek te gaan over de schietpartij en de gevolgen daarvan. Coen van Dalen (CU) vertelde dat hij geen echte voorstander is van een samenscholingsverbod, omdat hij dat toch vooral ziet als symp toombestrijding. Hij pleit voor structurele oplossingen zoals scho ling, werk en meer verantwoorde- lijkheidsbesefbij ouders. Woensdag 27 januari 2010 Tip? walcheren@pzc.nl VLISSINGEN - Zo is hij er, en zo weer uren niet. Bij Vlissingen is de hopperzuiger Shoreway bezig met het opspuiten van 300.000 kubie ke meter zand voor de kustverster- king bij Nolle-Westduin. Bij de overgang Vijgheter duikt het gigan tische baggerschip met tussenpo zen van vier tot vijf uur op. Het werk gaat 24 uur per dag door. De 21 maanden oude Shoreway is onderdeel van de Boskalis-vloot. Het baggerschip meet 97,50 meter en is ontworpen voor het bag geren en vervoeren van zand en slib. Door het lage scheepsgewicht kan het met 'volle bak' toch in ondiep water werken. De zuigbuis gaat tot 33 meter diep. Het opgezogen zand wordt via deuren in de bo dem gelost of - zoals in Vlissingen - via een pijp op het strand gespo ten. Een spectaculair zicht, maar het waterschap waarschuwt voor drijfzand. Zolang er zand opgespo ten wordt, is het strand niet toe gankelijk. Een beveiliger houdt toe zicht. Het waterschap verwacht deze week te beginnen met het uitrij den van het zand dat vorige week aan land is gebracht. Het wordt ge bruikt voor het verbreden van de duinen. O kijk voor een video over de zandsuppletie op www.pzc.nl/walcheren Tuin van Emergis wordt theetuin voor de hele buurt Pleidooi Vlissingse autovandaal aan dovemansoren gericht MIDDELBURG Zes weken lang hebben 123 leerlin gen havo en vwo van de CSW zich verder verdiept in de Engelse taal. Twee uur per week kregen ze les van Engelssprekende studenten van de Roosevelt Academy: gram matica en spreekvaardigheid. Giste ren leverde dat 123 Anglia-certifica- ten op. De samenwerking tussen de CSW en de RA is tot stand geko men na een zomercursus Engels van het Anglia Network. Vorig jaar kregen zestig CSW-leerlingen een Anglia-certificaat. Robin van zeven uit Ritthem kwam ditmaal een tikje minder enthousiast thuis dan anders, na de wekelijkse zwemles van zijn basisschool. Nog onderweg naar de kapstok maakte hij duidelijk wat hem dwars zat. „Matthijs is bovenop me ge sprongen in het zwembad. Hij keek niet uit waar hij sprong en toen kwam 'ie op mijn hoofd terecht", ver haalde Robin. „En dat deed behoorlijk pijn. Maar ik heb niet gehuild", verklaarde hij Tip? redactie@pzc.nl dapper. En vervolgde: „Want dat had toch geen zin." Hoezo dan, informeerde zijn moeder, die de laatste tijd al dacht te merken dat haar zoon aan bikkelgehalte aan het winnen was. Maar wat zich bij Robin aan het ont wikkelen was, bleek vooral een prag matische houding. „Och", trok hij zijn schouders eens op. „Onder water horen en zien ze het toch niet als je huilt." En tja, waar doe je het dan voor... Als de Shoreway zijn lading heeft gestort op de kust bij Vlissingen, verdwijnt het schip weer urenlang naar één van de verschillende zandwinplekken in de Noordzee om nieuw zand te halen. foto Lex de Meester Druk- en zetfouten voorbehouden. Maximaal 3 gratis artikelen per klant. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl Helleborus Niger Kerstroos Nieskruid Bloeit van Jan. t/m April Wintergroen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23