PZC Het Zeeuwse Landschap maakt kans op miljoenen Postcodeloterij 'Terneuzen fors in de fout met gedoogbeleid' verder Verhoging veertarieven deels teruggedraaid 2 en 3 Spyker tikt Saab op de kop 6 en 7 ledereen weet nu wie Johnny Hoogerland is 30 en 31 WESTERSCHELDE Minister Verburg belooft CDA-Kamerfractie niet nog meer land onder water te zetten Op de dienstfiets Word ook abonnee! Winterse buien 2° WOENSDAG 27 januari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 22 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Meer ontpolderen overbodig door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het is niet nodig om nog meer hectares natuur onder water te zetten om de Westerschel- de gezond te maken. Dat zei minister Gerda Verburg (Natuur) gisteravond in de Twee de Kamer. CDA-Kamerlid Ger Koopmans herinnerde de minister eraan dat in een rapport staat dat voor 2030 nog eens 3000 hectare getijdenatuur moet worden aange legd om de natuur in de Wester- schelde te herstellen. De natuur is in de afgelopen decennia achteruit gehold, stellen wetenschappers, door menselijke ingrepen zoals de aanleg van industriegebieden. Koopmans vroeg Verburg om af te zien van het onder water zetten van nog eens 3000 hectare. De minister zei dat is besloten om 600 hectare getijdenatuur aan te leggen (waaronder de ontpolde- ring van de Hedwigepolder). „Dat is volgens het kabinet voldoende om de natuur in het Westerschel- de te herstellen. De in het studie rapport genoemde 3000 hectare bestaat uit getijdenatuur. Dat be staat niet alleen uit ontpoldering. Z1ERIKZEE - Een Schouwen-Duivelands hoogte- gespoten - dienstfiets. Richting verpleeghuis Cor- te zijn." Rabelink verwacht dit jaar nog vele kilo- punt in het Zeeuwse Jaar van de Fiets. Burge- nelia om een dame die 101 werd de hand te meters weg te trappen. Vorig jaar maakte hij een meester Gerard Rabelink maakte gisteren zijn schudden. „Dat past bij het Jaar van de Fiets en wandeling in alle kernen. Dit jaar staan er fiets eerste ritje op de - in huisstijl van de gemeente bij ons streven als eiland zo duurzaam mogelijk tochtjes gepland. foto Dirk-Jan Gjeltema WILHELMINADORP - De stichting Het Zeeuwse Landschap maakt kans op een bijdrage van 6,25 mil joen euro uit het Droomfonds van de Nationale Postcode Loterij. Het project Kustlaboratorium van Het Zeeuwse Landschap zit bij de laatste vier kanshebbers. Welk ini tiatief het geld in-de wacht sleept, wordt donderdag 4 februari be kendgemaakt tijdens het Goed Geld Gala van de Postcodeloterij. Het Droomfonds is ingesteld om omvangrijke projecten - dromen Maar het is niet nodig om meer hectares in Zeeland te ontpolde ren." Koopmans: „Dat is goed nieuws voor Zeeland." Verburg: Zo is het." pagina 4: Balkenende schrijft Bar- Vroso wel vaker TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen had de groei van coffeeshop Checkpoint eerder moeten indam men. Dat zegt professor Harry Sackers, hoogleraar bestuursrecht aan de Radbouduniversiteit in Nij megen. Hij vindt dat Terneuzen met het gedoogbeleid fors in de fout is gegaan. Sackers verwacht dat de verdediging in de Check- pointzaak, die volgende week dins dag wordt heropend, gebruik zal maken van het feit dat de gemeen te de groei gewoon toestond. Volgens hem kan eigenaar Meddie Willemsen wel worden veroor deeld voor medeplichtigheid aan de export van softdrugs en de over treding van andere gedoogregels. ALk) pagina 22 en 23: Terneuzen zag vcoffeeshop als drukke Ikea Oranjes zijn het geld dubbel en dwars waard reageer op www.pzc.nl Zie pagina 6 reacties: 431 Timmer heeft recht op startbewijs voor Vancouver eens 55% I 45% ...V voor mens en natuur - die grens verleggend en gedurfd zijn, waar te helpen maken. Het Zeeuwse Landschap wil een kustzone aanleggen waarin de nieuwste inzichten op het gebied van kustveiligheid op een land schappelijk aantrekkelijke manier worden gecombineerd met duurza me aquacultuur. Het project laat zien dat maatschappelijke sectoren die nu vaak met elkaar botsen - vis serij, landbouw en natuur - met el kaar te verenigen zijn. Zeeland: 2 en 3; 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12 en 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 30 t/m 33; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1