consumentI 15 Keukenmachines voor je haar KutikFit) Continental Adressen en openingstijden: www.kwik-fit.nl of bel 0900-8698 (s) woensdag 27 januari 2010 Haarstylingapparaten zijn de keukenmachines van de badkamer: ze kunnen alles. Een aparte föhn en stijltang is niet meer nodig. Tegen woordig volstaat één apparaat om te drogen, te stylen en te verzorgen. Extra vocht kan geen kwaad. De Wet2Straight van Remington (rechtsboven) gebruikt stoom bij het stylen van het haar. foto's CPD/PR door Saskia Smith Waar in de zomer het haar nog in de lucht kan drogen, is er in de winter echt een appa raat nodig om dat te doen. Want met een nat hoofd de winterkou in, is vragen om problemen. Ook is het tamelijk zinloos, want de lucht is vaak te vochtig om het haar binnen korte tijd te drogen. Dat ge beurt dan later. Binnen. Door de hete lucht van de centrale verwarming. Met vaak een springerige haardos tot gevolg. De vergelij king met een ragebol ligt dan snel voor de hand. Beter is het dus het haar kunstmatig te dro gen voordat je de deur uitgaat. Haarstylist Annelynn Boudelier: „Ja, van föhnen droogt je haar uit, dat is bekend, en nee, dat betekent niet dat als je het doet, je met een droog bosje stro op je hoofd eindigt. Haar stylingapparaten zijn prima te gebruiken, mits je de goede voor- en nazorg aan het haar biedt. Zet de föhn op de laagste stand, föhn je haar niet helemaal kurkdroog en ge bruik goede verzorgingsproducten voor en na het föhnen. En kijk goed welk apparaat je aanschaft. Dat scheelt nogal." Eén apparaat kan dus het verschil maken. Al blijft de basis natuurlijk warme lucht of een warm apparaat. In het ene geval is het een stoot heel warme lucht het haar in, in het andere gaat het over ionen, teflon, kera mische platen, edelstenen en nano-elemen- ten. Daarbij gaat het om de nieuwe genera tie haarstylingapparaten die zorgen voor de juiste krul, übersteil haar én verzorging. Ionen op je hoofd? Wat is dat? In het kort: ionen zijn elektrische deeltjes. Er zijn posi tieve en negatieve ionen. De negatieve ha len onzuiverheden uit de lucht en dus ook uit de lucht die in het haar wordt geblazen. Onder meer Chi Hair Dryers (Farouk Sys tems) en Straighteners (Babyliss) zijn uitge rust met een keramische spoel die er niet al leen voor zorgt dat het haar snel droogt, maar die ook ionen produceert. Het gevolg is minder pluizig en glanzender haar, aldus de producenten. Teflon, vooral bekend van de anti-aanbak laag in koekenpannen, wordt gebruikt als gladmaker. En keramische platen, ook al be kend uit de" keuken, zijn verwarmingsele menten met een teflonlaag. Doel van die techniek bij een product als de Protect Straight Straightener Teflon Woven Fibre van Remington, is de warmte beter te verde len, waardoor de verhitting minder schade lijk is voor het haar. Nanotechniek, zoals in de Nano Digital Ceramin Hairstyling Iron (Farouk systems) en de Satin Hair Colour- stijltang van Braun, klinkt als iets wat in de ruimtevaart wordt gebruikt, maar is niets meer dan een antibacteriële werking. Annelynn Boudelier: „De Nano Silver Tech nologie zorgt ervoor dat micro-organismen uit het haar verwijderd worden en voor komt de vorming van bacteriën en schim mels die gewoon in ons haar leven en groeien." Los van alle nieuwe technieken heeft een beetje apparaat infrarood (snellere droging) en is het voorzien van digitale techniek om de juiste temperatuur in te stellen en deze constant te houden. Klinkt dat allemaal heel erg modern, tal van haarstylingapparaten maken ook gebruik van zoiets ouderwets als stoom (Stoom Stylen ASS 1000 van Braun, Pro 230 Wet 8c Dry Straightener van Babyliss, WenStraight van Remington). Met het idee dat wat extra vocht geen kwaad kan. Annelynn Boude lier: „Stoom zorgt voor extra vocht om het proces van drogen en stylen zo goed moge lijk te doorlopen. Ook zorgt het ervoor dat het haar niet uitdroogt. Haarcellen zijn na melijk beter in model te brengen als ze voch tig zijn. Daarbij zorgt het ook voor de juiste vothtbalans in het haar." Het lijkt misschien een gok om het haar bloot te stellen aan de nieuwste keukenma chines voor het haar. Mocht het fout gaan, dan zijn er gelukkig nog altijd producten die het euvel kunnen oplossen. Rejuvena ting oil (Philip B) is speciaal ontwikkeld om droog en beschadigd haar weer elasticiteit, kracht en vitaliteit te geven. www.farouk.nl www.remington.nl www.babyliss.nl www.braun.com reageren? consument@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15