Leerlingen boos over rookverbod Nog nooit buikpijn gehad 20 Beeld Olympisch Vuur nu eigendom Terneuzen Voormalig tophockeyer leidt sportdebat Goes Veerse kampeerboeren zitten in onzekerheid Spreekuur voor identiteitsbewijs in zorgcentra ACTIE Handtekeningen op Westerpoort LEEFBAARHEID Supermarkt Attent Verbeek opent donderdag zijn deuren in een nieuw onderkomen in Kwadendamme. De winkel wordt hoofdzakelijk gedragen door inwoners van het dorp. Attent Verbeek 7 a A dinsdag 26 januari 2010 door Rob Paardekam THOLEN - Leerlingen van het Wes terpoort College in Tholen zijn een handtekeningenactie begon nen tegen het onlangs ingestelde rookverbod op het schoolplein. De directie stelde dat in, omdat er softdrugs werd gebruikt. „Maar ik vind het niet eerlijk dat wij alle maal moeten boeten voor een paar leerlingen die blowen", zegt Kimberley Opree. Directeur Wim Dominicus zegt dat er vorig jaar signalen binnen kwamen over het vermeende wiet- gebruik op het deel van het school plein waar gerookt mocht worden. Er zou ook zijn gedeald. Niet door leerlingen van de school, maar wel door anderen, die daarbij soms heel dreigend werden. „Op zo'n moment kun je niets anders dan besluiten om roken helemaal niet meer toe te staan", vindt Domini cus. Die beslissing is genomen in overleg met de politie. De rokende leerlingen van Wester poort zijn niet blij met het verbod. „We mogen niet van het school plein af dus als we een lange schooldag hebben, kunnen we van acht uur tot half vijf niet roken", zegt Kimberley Opree. Zij is een handtekeningenactie begonnen om de directie op andere gedach ten te brengen, „In eerste instantie gingen er zelfs geluiden op om te gaan staken, maar dat vond ik te ver gaan." Opree zegt te begrijpen dat de school drugsgebruik niet to lereert, maar kan er niet mee le ven dat alle rokende leerlingen daar nu de dupe van zijn. Ze schat dat ongeveer de helft van alle leer lingen rookt. Dominicus heeft toestemming ge geven voor de handtekeningenac tie. „Ik heb daar helemaal niets op tegen", zegt hij. „Als leerlingen het ergens niet mee eens zijn, moet dat besproken kunnen worden." De vestigingsdirecteur kan niet be loven dat de actie ook doel gaat treffen. „Ik ben in principe niet van plan het rookverbod op te hef fen, maar als de leerlingen met aar dige ideeën of alternatieven ko men, zullen we daar serieus naar luisteren." In de hal van de school hangen lijs ten waarop leerlingen kunnen te kenen. Volgens Opree loopt de ac tie al heel aardig. TERNEUZEN - Het bijna tien meter hoge roestvrij stalen kunstwerk Olympisch Vuur aan de ingang van het sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen is nu officieel eigendom van de gemeente. Het beeld van kunstenaar Ronald A. Westerhuis uit Zwolle was al sinds 2006 in bruikleen. Het werd tijdens de officiële opening van de Vliegende Vaart onthuld door olympisch zwemkampioene Inge de Bruijn en burgemeester Jan Lo- nink. Het beeld kost 80.000 euro. De gemeente betaalt 41.500 euro, de rest is gesponsord door de bou wers van de Vliegende Vaart. GOES - Houden de Goese sport clubs hun budget of moeten ze, nu de gemeente moet bezuinigen, ook de broekriem iets aanhalen. Vertegenwoordigers van verenigin gen en het Goese onderwijs kun nen de lijsttrekkers van de partijen die meedoen aan de raadsverkie zingen vandaag erover onder vuur nemen tijdens het Sportdebat. Thema's als geld (bezuinigingen), bewegingsonderwijs, sport en ouderen passeren de revue. door Claudia Sondervan en Raymond de Frel Een beetje naar links, een stukje terug... Ja, laat maar zakken die kluis. Zo, weer een loodzware klus achter de rug. Kees Verbeek veegt eens langs zijn voorhoofd. Tijd voor een kopje koffie, de verhuizing van zijn Attent-supermarkt aan de A. de Koningstraat in Kwadendam me naar een nieuwe stek verloopt voorspoedig. Het oude pand oogt met de mi nuut troostelozer, terwijl op een steenworp afstand het nieuwe ge bouw steeds meer op een super markt begint te lijken. Eindelijk is het zover. Natuurlijk, toen Kees, Trudy en zoon Tom Verbeek zaterdag voor de laatste keer de sleutel van hun oude stek in het slot staken, ging er wat door hen heen. „Dat was een raar mo ment, maar goed: we hebben een prachtig vooruitzicht. Hier kun nen we zeker vijftien tot twintig jaar vooruit", vertelt Kees. De nieuwe supermarkt, die aan de buitenkant oogt als een boeren schuur, wordt woensdagavond offi cieel geopend, een dag later mo gen de klanten er voor zorgen dat. de schappen leeg raken. „Het gros van mijn klanten komt uit Kwa dendamme. Vanuit de omliggende dorpen is er weinige aanloop. Dat willen we toch een beetje verande ren. Met acties, een uitgebreider assortiment ën de toevoeging van een bakkerij. Bakker Claasen sluit zijn deuren en levert voortaan brood aan ons. Dat trekt zeker ook klanten uit andere dorpen." Dat neemt niet weg dat Verbeek het vooral van de inwoners van Kwadendamme zal moeten blij ven hebben. En die doen hun Kees Verbeek nam de supermarkt in Kwadendamme in 1975 over van zijn vader. Verbeek huurt het nieuwe onderko men van R&B Wonen. Het pand is gerealiseerd met steun van de pro vincie, gemeente Borsele, R&B en het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling. In de supermarkt is ook een afhaal- punt voor medicijnen van de huis arts, een TNT Post-service met pin automaat, een wasserij-agent schap en kopieerservice. Burgemeester Jaap Gelok opent At tent woensdag om 19.00 uur. boodschappen graag in het eigen dorp, al was het alleen maar om de voorziening in stand te hou den. Uit het onderzoek De sociale staat van Zeeland van het instituut Scoop bleek twee weken geleden niet voor niets dat de inwoners van Kwadendamme tot de meest tevreden Zeeuwen mogen worden gerekend. Verbeek: „Het zijn er geen hon derd, maar ik heb klanten die hier al hun boodschappen doen. Ik heb het gelukkig nog nooit gehad dat ik aan het einde van de dag buik pijn had, omdat ik alle versproduc ten kon weggooien. Ach, dat ge klets ook altijd over centen. Als je steeds naar Goes, Heinkenszand of 's-Gravenpolder rijdt en eens een snelheids- of parkeerboete krijgt, is je voordeel meteen voor een heel jaar weg. Bovendien, je moet elkaar toch ook iets gunnen? Er zijn trouwens ook genoeg mensen die hier drie keer in de week ko men, omdat ze behoefte hebben aan een praatje." Maar nu nog even liever niet. Ver beek en consorten buffelen nog twee dagen om de supermarkt er spie en span uit te laten zien. Als dat is gebeurd, mag de slopersha mer het oude pand aan diggelen beuken. Boodschappen halen in kleine kernen gg Colijnsplaat De gemeente had het eerste recht op koop van het beeld. Volgens wethouder Jaap Bos zijn er op de plaatsing veel positieve reacties ge komen. „We zijn bijzonder trots dat we dit prachtige kunstwerk nu officieel mogen toevoegen aan ons kunstareaal." De creatie staat sym bool voor de olympische fakkel. Het is eep kopie van het zeven me ter hoge werk waarmee Wester huis in de race was voor het kunst werk voor de Olympische Spelen in Beijng in 2008. Hij kreeg wereld wijde publiciteit bij de onthulling ervan in het Holland Huis door Erica Terpstra in Athene in 2004. 53 wel boodschappen geen boodschappen Wissenkerke Kamperland Q ja Kortgene Kats Geersdijk Stavenissse j|| St.-Annaland G ,IÊI St. Philipsland Scherpenisse ÉfPoortvliet Tholen Lewedorp £3 Nieuwdorp Oud-Vossemeer^ St. Maartensdijk - B Kattendijke Wolphaartsdijk Wilhelminadorp 's-Heer Hendrikskinderen Goes Wemeldinge Kloetinge ÉjYerseke Kapel Ie Q 's Heer Abtskerke Biezelinge Heinkenszand s Gravenpolder jgKruiningen Heer Arencfs^rke s Heerenhoek m Borssele i£| Ovezande Ellewoutsdijk B Oudelande 6* HansweertA Él Kwadendamme Baarland •B B Oostdijk Schore ©B Krabbendijke Rj||and Waarde a Bath Twee panels discussiëren over vijf prikkelende stellingen. Eén panel bestaat uit mensen uit de lokale sportwereld, het andere uit politi ci. Ook het publiek mag meepra ten. Voormalig tophockeyer Tom van 't Hek leidt het Goese sportde bat. Voormalig staatssecretaris van onder meer sport Clemence Ross van Dorp is jurylid. Zij reikt een prijs uit aan de beste debater. Het debat begint om 19.00 uur in Sportpunt Zeeland. THOLEN - Bewoners van drie Thool- se zorgcentra kunnen een identi teitsbewijs aanvragen tijdens een spreekuur dat de gemeente op loca tie houdt. Ze kunnen dan ook met een een pasfoto laten maken. Het gaat om een eenmalige service van de gemeente. Die doet dat in verband met de identificatieplicht tijdens de komende verkiezingen. Het eerste spreekuur vindt maan dag 8 februari plaats in Ten Anker in Tholen. Aanvang: 13.30 uur. Daarna gaat de gemeente naar De Schutse in Sint-Annaland (10 fe bruari, 13.30 uur) en Maartenshof in Sint-Maartensdijk (12 februari, 13.30 uur). Bewoners van andere zorgcentra zijn ook welkom. DOMBURG - Zo'n veertig minicam- pings in de gemeente Veere vre zen in de problemen te komen nu de rechter het minicampingbeleid van de gemeente op een belang rijk punt van tafel heeft geveegd. „De grondslag onder de uitbrei ding van 15 naar 25 kampeerplaat sen is weggeblazen", concludeert Adrie Boogaard van de Vekabo. In een zaak die is aangespannen door minicamping De Heksenke tel heeft de rechter vastgesteld dat de uitbreiding van minicampings met tien plaatsen onvoldoende is onderbouwd. „Dat heeft directe ge volgen voor veertig campings. Maal tien plaatsen. Die voor som mige periodes zoals Pasen en de zomer al zijn volgeboekt", bere kent Boogaard. Bovendien hebben de kampeer boeren de afgelopen twee jaar voor miljoenen euro's geïnves teerd, merkt Boogaard op. De Ve- kabo-woordvoerder wil nu nog niet praten over schadeclaims rich ting de gemeente als die extra plaatsen dit seizoen niet verhuurd mogen worden. „We willen wel zo snel mogelijk overleg met de ge meente, want die is nu aan zet." De eerste zet is de uitspraak van de rechter goed bestuderen en in het college van B en W bespreken, laat een woordvoerster weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68