is straks de politie op het water THUiSin 19 DE VOORDELIGSTE KRANT VAN NEDERLAND Motie om snelle bouwprocedure Noord-Beveland Leerlingen Jan van Schengen naar Westerbork ZOA Zuurstofgebrek oorzaak grote vissterfte Goes Ron PetersRWS Rinus van TilburgKLPD Heeft u 'm al? De FINALEKRANT van TMC. dinsdag 26 januari 2010 „We krijgen een cursus hoe je moet omgaan met agres sie. „Het is een kwestie van inschatten. Als het esca leert, gaan we ervandoor en komen we later terug met de politie, want we krijgen geen bevoegdheden op strafrechtelijk gebied." „Die schippers hebben over het algemeen een heel andere mentaliteit dan automobilisten, die over het algemeen toch wat agressiever kunnen reageren. Bo vendien moet je ook wel een bepaalde tolerantie be trachten, voor futiliteiten kun je waarschuwen." Toch is Van Tilburg onverbidde lijk. „We zouden hem ook kun nen stilleggen." De schipper laat het over zich heenkomen. „Jullie hebben gelijk, ik weet dat ik fout ben. Ik heb ook geen hekel aan jullie, het is goed dat jullie er zijn." In tegenstelling tot de agenten, die als voorschrift hebben om altijd met zijn tweeën aan boord te gaan en bovendien bewapend zijn, zullen de 'Rijkswaterstaters' dat straks alleen en onbewapend doen. „We krijgen een cursus hoe je moet omgaan met agressie", zegt Peters, weer terug aan boord van de RWS84. „Het is een kwes tie van inschatten. Als het esca leert, gaan we ervandoor en ko men we terug met de politie." Want hoewel Rijkswaterstaat mag bekeuren en ook iemand mag staande houden, zal de politie er in strafrechtelijke gevallen nog al tijd aan te pas komen. Ook als een controleur van Rijkswaterstaat bij voorbeeld vermoedt dat een schip per onder invloed van alcohol is, want een blaastest mag niet door Rijkswaterstaat worden afgeno men. Terwijl Van Tilburg buiten op het dek een sigaretje rookt, passeert een schip dat is geladen met schroot. Een volgend slachtoffer. Ron Peters (links) van Rijkswaterstaat stelt zich voor aan Rinus van Tilburg van de waterpolitie. foto Willem Mieras WISSENKERKE - De partijen Noord-Bevelands Belang en de SGP willen dat grote bouwontwik- kelingen op Noord-Beveland met een versnelde procedure eerder uit voerbaar worden. NBB-fractievoor- zitter Ariekees Oudshoorn en SGP-fractievoorzitter Cor van de Woestijne dienen daartoe donder dag een motie in tijdens de ge meenteraadsvergadering. De motie is voornamelijk een har- tekreet naar Den Haag: stel een 'flitsprocedure' in die bestem mingsplannen en bouwplannen in gemeenten sneller uitvoerbaar maakt, zonder afbreuk te doen aan inspraak- en bezwaarrechten en overleg met andere overheden. De twee fractievoorzitters brengen de motie in nu het bestemmings plan Havengebied Kamperland in procedure is gegaan. „De overheid heeft beloofd om zoveel mogelijk bouwplannen naar voren te halen om de crisis in de bouwsector te helpen tegengaan. Daar komt niets van terecht als de proceduretijden zo lang blijven als nu", licht Ouds hoorn toe. De twee partijen leg gen de motie donderdag voor aan hun collegaraadsleden tijdens de vergadering in het gemeentehuis in Wissenkerke, aanvang 19.30 uur. HEINKENSZAND - Drie leerlingen uit groep acht van de Jan van Schengenschool in Heinkenszand reizen morgen af naar kamp Wes terbork. Cindy de jonge, Cheyen ne Verburg en Romy Hoondert zullen de provincie Zeeland verte genwoordigen tijdens de herden king van de Holocaust. Het is morgen vijfenzestig jaar ge leden dat Auschwitz werd bevrijd. Om daar bij stil te staan, worden sinds zaterdag alle namen van de 102.000 Nederlandse Holo caust-slachtoffers voorgelezen. Namens elke provincie werken en kele leerlingen mee aan de herden king. leder van deze leerlingen leest ruim honderdvijftig namen op. Ook hebben de scholieren met hun klas gewerkt aan een maquet te over de Tweede Wereldoorlog in hun provincie. Samen vormen deze maquettes Nederland. Afstemming heeft plants gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord -Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTSUNGSNZQRS www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn GOES - De vissterfte in de vijver achter de Golda Meirstraat in Goes-Noord is veroorzaakt door zuurstofgebrek. Dat blijkt uit on derzoek van Waterschap Zeeuwse Eilanden. Omwonenden ontdek ten zaterdag veertig tot vijftig le venloze vissen in de vijver. Het zuurstofgebrek is ontstaan tijdens de vorstperiode. Wanneer met ijs bedekte vijvers ondersneeuwen, valt de lichtinval weg. Daardoor kunnen algen geen zuurstof produ ceren. Op meer plaatsen in Noord is sprake van vissterfte, net als in Wolphaartsdijk. De gemeente heeft de dode vissen weggehaald en een medewerker gaat dagelijks bij de vijvers kijken. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwlnkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67