'Integreer De Linden in De Berenburcht' Rijkswaterstaat Opknapbeurt strandje Baarland start in mei i8l SCHOLEN CDA-fractie Borsele wil twee vliegen in een klap slaan Lintje tussen straat en spoor m Tweede bijeenkomst over Dorpsplein Kanaries gestolen uit volière bij woning Lieve Joris verzorgt lezing in bibliotheek Kinderen De Rieburch lopen voor goede doel HANDHAVING Door de nieuwe Binnenvaartwet neemt Rijkswaterstaat veel handhavingstaken op het water over van de politie. MEEST GELEZEN EENS OF ONEENS? Comité Kats over toekomst van haven Hatha yoga bij Volksuniversiteit dinsdag 26 januari 2010 door Raymond de Frel ELLEWOUTSDIJK - De kinderen van basisschool De Linden in Elle- woutsdijk moeten zoveel mogelijk naar De Berenburcht in Baarland worden overgeheveld. Zo kan het college van B en W twee vliegen in een klap slaan, stelt coalitiepar tij CDA. De kinderen uit Ellewoutsdijk, die door de aanstaande sluiting van het schooltje na de zomer noodge dwongen elders onderwijs moeten krijgen, blijven zo toch bij elkaar. En de 22 leerlingen tellende school in Baarland krijgt op deze manier een flinke impuls, stelt CDA-raads- lid Ad Schenk in een brief aan het college. Schenk vindt dat de gemeente een nogal eenzijdig traject heeft uitge zet en pleit daarom voor een actie plan. „De kinderen van De Linden gaan gezamenlijk een keer naar de scholen in Driewegen en Oudelan- de. Ook voor de ouders wordt op beide scholen een avond belegd. Daarna moet een keuze worden ge maakt. Het college laat zo kansen liggen", vindt Schenk. „Allereerst doet u de ouders in Ellewoutsdijk tekort door niet met hen te over leggen. Wij hebben de stellige in druk dat door deze aanpak de kin deren van De Linden verspreid zul len worden over scholen in Drie wegen, Oudelande, Ovezande en Kwadendamme." De Berenburcht zou een school voor zowel Baarland als Ellewouts dijk kunnen zijn. Schenk: „Omdat de groep uit Ellewoutsdijk daar dan een substantieel deel is, moet er ook rekening mee worden ge houden. Dat kan bijvoorbeeld uA::- HP WEMELDINGE Woensdag 3 februari wordt om 19.30 uur in dorpshuis De Wemel een tweede informatieavond ge houden ovec de herinrichting van het Dorpsplein. Tijdens de eerste informatieavond is het concept-in richtingsplan gepresenteerd aan be woners en belangenorganisaties. Naar aanleiding van de vragen en kritiek is het plan aangepast. Buro Ruimte Groen uit Borsele geeft een presentatie. CLINGE Onbekenden hebben afgelopen weekend een tiental kanaries gesto len uit een volière bij een woning aan de 's-Gravenstraat in Clinge. De vogels zijn weggenomen tussen zaterdagochtend en maandag ochtend, terwijl de bewoners niet thuis waren. De vogels zijn geel-grijs van kleur en hebben sa men een waarde van enkele tiental len euro's. door deelname van ouders in de oudercommissie en medezeggen schapsraad." De gemeente Borsele streeft naar een school in elk dorp, maar de christen-democraten zetten in dit geval liever in op alternatieven. De gemeente moet daarbij faciliterend optreden, bijvoorbeeld met een vervoersregeling en gratis tussen- schoolse opvang. „De vervoersrege ling zal samen met de ouders tot stand worden gebracht, want het reguliere leerlingenvervoer voor ziet hier niet in. Maar wellicht is het haalbaar om budget vrij te ma ken voor bijvoorbeeld mensen die willen rijden tegen een vergoe ding", aldus Schenk. Wethouder lan Zandee vindt het idee goed, maar kan er niets mee. „Ik kan niets verplichten, ouders hebben een vrije schoolkeuze." ARNEMUIDEN - Aan de Burgemeester Lantsheerweg in Arnemuiden spelen veel kinderen, pal langs het spoor. Ouders hebben bij ProRail aangedrongen om het lage hek te vervangen door een hoger hek. Dat lage hek is onlangs weggehaald en er kwam slechts een lint in de plaats. OudeFs vinden dat ge vaarlijk. ProRail zegt dat het hoge hek deze week komt. foto Lex de Meester GOES De Vlaamse schrijfster en journalis te Lieve Joris verzorgt donderdag een lezing in de bibliotheek van Goes. Ze zal daar met name vertel len over haar reisliteratuur over Afrika en het Midden-Oosten. De lezing begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 euro (inclusief een drankje) en zijn verkrijgbaar bij de Goese bibliotheek, boekhan del Het Paard van Troje en reisbu reau René. SINT-MAARTENSDIJK Kids 4 Kids houdt vandaag een sponsorloop in Sporthal Haestinge. Daaraan doen kinderen van basis school De Rieburch mee. De helft van de opbrengst gaat naar Right to Play, die kinderen in achterge stelde gebieden laat sporten. De an dere helft is voor sport- en spelfaci- liteiten voor basisschool De Rie burch. Er wordt gelopen van 8.30 tot 15.15 uur. door Luc Oggel W 1Tunnel dicht door roekeloze rit 2. Actie tegen rookverbod op school 3. Safaritruck klaar voor Tanzania Paalhuisjes bij Hoedekenskerke is een goed idee. Geef uw mening op onze site: www.pzc.nl/bevelanden. STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto KATS Het comité Toekomst Haven van Kats, een werkgroep van de Dorps raad Kats, houdt woensdag 27 ja nuari een bijeenkomst in De Vriendschap over de haven in het dorp. Die is weliswaar geen eerste keus meer voor de verplaatsing van de betonfabrieken uit Kamper land en Goes, maar uitgesloten is die mogelijkheid niet. Het comité wil met inwoners praten over alter natieven vanaf 20.00 uur. GOES Op de Zeeuwse Volksuniversiteit begint op dinsdag 2 februari om 13.30 uur een cursus Hatha yoga. Hatha yoga is een vorm van yoga met lichaamsgerichte, adem- en ontspanningsoefeningen. Hatha yo ga heeft een gunstige uitwerking op het lichaam, maar ook het den ken komt tot rust. Inschrijven: zeeland@volksuniversiteit.nl of 0118-634800. Vaarbewijzen die niet in orde zijn, een niet goed bijgehouden vaartijden- boek of ondeugdelijke certificaten. Voor zulk soort over tredingen zal vanaf 2011 niet lan ger de waterpolitie, maar Rijkswa terstaat het bonnenboekje trek ken. Die 'verschuiving' is het gevolg van de nieuwe Binnenvaartwet, die sinds dit jaar van kracht is. Daarnaast is het een manier om ef ficiënter te werken. Door een flink deel van het (handhavings)pakket over te doen naar Rijkswaterstaat, toch de feitelijke beheerder van de vaarweg, maakt de politie handen vrij om achter 'de echte boeven' aan te gaan. Het zal voor met name Rijkswater staat en de scheepvaart even wen nen zijn en daarom wordt dit jaar onder het motto 'Geel en blauw sa men in touw' eerst nog gezamen lijk opgetrokken. Eens per maand zullen agenten op de boot van Rijkswaterstaat stappen en omge keerd, zodat de 'Rijkswaterstaters' de kneepjes van het vak leren en om de nieuwe werkwijze kenbaar te maken aan de schippers. Gisteren gebeurde dat voor het eerst. De schepen RWS84 van Rijkswaterstaat en de P58 van de politie voeren deze maandag een gezamenlijke controle uit op de Oosterschelde, waarbij twee KLPD'ers op de 'gele' boot opstap ten en twee waterstaters op de 'blauwe' boot. Ron Peters, toezichthouder en bui tengewoon opsporingsambtenaar (boa) bij Rijkswaterstaat en politie man Rinus van Tilburg zitten op de RWS84. Peters heeft zelf 26 jaar gevaren, dus weet wat er allemaal bij komt kijken. Ex-collega's op de bon slingeren is echter wat anders. „We doen vandaag een simpele controle", stelt Van Tilburg hem gerust. „We moeten niet alles tege lijk willen, dus we kijken nu voor al naar vaarbewijzen en het vaartij- denboek. Dat zijn de dingen die het vaakst niet in orde zijn." De mannen besluiten richting Krammer te varen, in de hoop daar wat binnenvaartschepen te treffen. Het is deze maandagoch tend namelijk redelijk rustig op de Oosterschelde. Even later komt de 'Unicum' uit Terneuzen in beeld en Peters en Van Tilburg besluiten tot een controle. De schipper voelt nattigheid, want hij is zijn papie ren al aan het zoeken. „Het is voor al belangrijk hoe je iemand bena dert", zegt Van Tilburg. „Die schip pers hebben over het algemeen een heel andere mentaliteit dan au tomobilisten, die over het alge meen toch wat agressiever kunnen reageren. Bovendien moet je ook wel een bepaalde tolerantie be trachten, voor futiliteiten kun je waarschuwen." Behendig wordt de RWS84 langs zij gemanoeuvreerd, zodat de con troleurs al varende over kunnen stappen. „Hou je schoenen maar aan", grapt de schipper ('ik hoef niet met naam en toenaam in de krant' daar heb ik geen zin in'). Hij is met 312 ton kunstmest on derweg naar Hansweert. „Ah, dus als we in het vervolg een boot van Rijkswaterstaat zien, moeten we zenuwachtig wor den", zegt de schipper licht cy nisch als hem de nieuwe werkwij ze wordt uitgelegd. „Ik ben drie maanden geleden in Frankrijk nog helemaal doorgelicht door de zwar te bende, zoals wij dat noemen. Kwamen ze met tien man aan boord." Alles lijkt in orde, tot Van Tilburg naar het vaarbewijs vraagt. De schipper blijkt alleen een klein vaarbewijs te hebben, terwijl voor de Oosterschelde een groot vaarbe wijs is vereist. Dat komt hem op een fikse boete te staan, waarvan de hoogte door de officier van jus titie wordt bepaald. De schipper heeft eigenlijk pure pech dat hij juist nu wordt gecontroleerd, want hij is op weg om in Wemeldinge de tweede schipper op te pikken die wel de juiste papieren heeft. door Raymond de Frel BAARLAND - Het strandje bij Baar land wordt in mei opgeknapt. Een Belgische baggeraar wil opgebag gerd zand uit de Westerschelde ge bruiken om het strandje op te ho gen. De Borselse gemeenteraad moet volgende week donderdag nog wel akkoord gaan met een bijdrage van 23.000 euro voor de opknap beurt. De baggeraar wil bij wijze van oefening de inzet van een spe ciaal baggerschip zelf bekostigen. Het zand wordt zo kosteloos gele verd. Alleen de verspreiding (46.000 euro) komt voor rekening van de gemeente Borsele en Re creatiecentrum Scheldeoord. Zij betalen elk de helft. Nu de Raad van State zich heeft uitgesproken over de derde verdieping van de Westerschelde, is de baggeraar be reid ook in de toekomst te praten over het aanvullen van het strand je. Borsele schat in dat hiervoor 10.000 m3 zand per jaar nodig is (jaarlijkse extra kosten: 18.000 eu ro). De raad dreigde vorig jaar te gen de ophoging te stemmen, om dat Waterschap Zeeuwse Eilanden een dijkversterking bij het strandje eiste, die ruim een ton zou kosten. Nader onderzoek wees uit dat de versterking niet per se nodig is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66