i8l Beeld Olympisch Vuur nu eigendom Terneuzen ActlC I10(il§ OITI KOStCII Raad van State beslist over speelkooi Othene Cake VOORBEELDPROJECT FaktorPlus timmert aan de weg met avonden over Carnavalsconcert door harmonie St. Cecilia Kinderen voeren zelf succesvolle Haïti-actie Kandidaten gezocht voor stadsraad almanak Carnavalswagens kijken bij Betekoppen Halve dag salaris inleveren voor Haïti Dansavond vijftig-plus aan Oostelijk Bolwerk dinsdag 26 januari 2010 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het bijna tien meter hoge roestvrij stalen kunstwerk Olympisch Vuur aan de ingang van het sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen is nu officieel eigendom van de gemeente. Het beeld van kunstenaar Ronald A. Westerhuis uit Zwolle was al sinds 2006 in bruikleen. Het werd tijdens de officiële opening van de vliegende Vaart onthuld door olympisch zwemkampioene Inge de Bruijn en burgemeester Jan Lo- nink. Het beeld kost in totaal 80.000 euro. De gemeente betaal de eerder al 15.000 euro voor de totstandkoming van het beeld en nu nog eens 26.500 euro. De rest is gesponsord door de bouwers van de Vliegende Vaart. KLOOSTERZANDE Twee weken voordat carnaval 2010 losbarst, pakt koninklijke harmo nie St. Cecilia Kloosterzande zater dag 30 januari alvast uit met een carnavalsconcert in Hotel De Linde in Kloosterzande. Gino Buijsrogge en Gino Bogaert presenteren het lichtklassieke concert met onder meer Einzug der Gladiatoren, én carnavalskraker Kloosterzande aan Zee. Vrij entree, aanvang 21.00 uur. ZAAMSLAG Zo'n veertig kinderen uit Zaamslag hebben zaterdag spontaan in eigen dorp actie gevoerd voor Haïti. Ze deden van alles: lege flessen inza melen, auto's wassen, snoepzakjes, open haardhout en rozen met kaartjes verkopen, plastic naar de container brengen tegen betaling en enveloppen trekken. De op brengst aan het einde van de natte dag was 1426,22 euro voor giro 555. AXEL Stadsraad Axel zoekt nieuwe leden. Inwoners van de kern Axel van 18 jaar en ouder kunnen zich schrifte lijk voor 1 maart aanmelden. Kandi daten moeten zich gesteund weten door minstens tien volwassen in woners. Op de algemene stadsraad vergadering van 25 maart vindt de verkiezing plaats. Meer informatie: Postbus 166,4570 AD Axel, of email stadsraadaxel@zeelandnet.nl De gemeente Terneuzen had het eerste recht op koop van het beeld. Hiervoor was geld gereser veerd uit het bouwbudget van het sportcentrum. Volgens wethouder Jaap Bos zijn er op de plaatsing van het beeld veel positieve reac ties gekomen. „We zijn bijzonder trots dat we dit prachtige kunst werk nu officieel mogen toevoe gen aan het kunstareaal van de ge meente Terneuzen." De creatie staat symbool voor de olympische fakkel. Het is een ko pie van het zeven meter hoge werk waarmee Westerhuis in de race was voor het kunstwerk met het olympisch vuur voor de Olym pische spelen in Beijng in 2008. Hij kreeg wereldwijde publiciteit bij de onthulling ervan in het Hol land Huis door Erica Terpstra in Athene in 2004. SAS VAN GENT In Sas van Gent bekijken de Bete koppen zaterdag 30 januari hoe ver de plaatselijk wagenbouwers zijn met hun creaties voor de carnavals optocht. Deelnemers aan het 'wa gens kijken' verzamelen om 9.00 uur in café Reseda aan de Noord weststraat. Vandaar wordt dan een bezoek gebracht aan de verschillen de bouwlocaties. Rond 15.00 uur zijn alle wagens bekeken. CLINGE Alle leerkrachten van de basis school St. Bernardus in Clinge wer ken vandaag een halve dag voor het goede doel. Ze staan een halve dag salaris af voor de hulp aan de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Daarnaast komt er in elke groep een kistje te staan waarin kinderen vanuit zichzelf een geld bedrag mogen stoppen. Vrijdag wordt alles bij elkaar opgeteld. TERNEUZEN Vijftig-plussers kunnen vanavond (dinsdag 26 januari) met de voetjes van de vloer op een dansavond in De Veste aan het Oostelijk Bolwerk 22 in Terneuzen. Leen zorgt voor de cd-muziek voor allerlei dansstij len, zoals foxtrot, tango, rumba en cha-cha-cha. De dansavond begint om 19.15 uur en duurt tot 22.15 uur. De toegangsprijs is drie euro, inclu sief twee kopjes koffie. Tip? redactie@pzc.nl Wie jarig is, trakteert zijn gasten op gebak. Zo wordt ook de 8-jarige Ryan uit Oost-Souburg opgevoed. Gemakkelijk is het om taartjes te ha len bij de bakker in de buurt, maar veel leuker is het om ze zelf te bak ken. Zo dook Ryan met zijn moeder Jessica een middag de keuken in om lekkere cakejes te bakken. Bij de kof fie smulden alle verjaardagsgasten van Ryans gebakjes. Toch bleven er nog heel wat cakejes over. Gul als Ryan is, ging hij op pad om ze in de buurt uit te delen. De eerste stop was bij de buren, kaasboer De Vriend, waar ze in dank werden aanvaard. Ook bij de overburen vielen de zelfge bakken cakejes in de smaak. Want ja, bij bakkerij Bliek weten ze goed gebak natuurlijk te waarderen. DEN HAAG - Tientallen bewoners van de wijk Othene Zuid zijn naar de Raad van State gestapt om te voorkomen dat de gemeente Ter neuzen bij het speeltuintje voor jonge kinderen op de hoek Schel- penlaan-Jacobsschelp - in hun ogen - 'een hangplek voor brom mer- en scooterrijdende jongeren' maakt. Omwonende Matthijs Broer stond gisteren voor de Raad van State in Den Haag. Hij verzamelde 67 hand tekeningen tegen de komst van een voetbal- en basketbalkooi. De protesterende buurtbewoners vre zen overlast, omdat zij verwachten dat de speelkooi meiden en jon gens zal aantrekken uit omliggen de buurten. Volgens de woordvoerster van de gemeente Terneuzen kunnen de protesterende omwonenden niet tegen de bouwvergunning procede ren, omdat zij 'vanuit hun huis geen zicht op de kooi krijgen'. Rechter Sylvia Wortmann reageer de kritisch. „Iedereen woont toch vlakbij?" De vertegenwoordigster gaf ook aan dat Terneuzen deze zo mer wil beginnen met de bouw. Het bestemmingsplan maakt, zei zij, haar geen verschil tussen speel plekken voor jongere of oudere jeugd. Uitspraak binnen zes weken. MEEST GELEZEN 1Tunnel dicht door roekeloosheid 2. Terneuzen overweegt straatcoach 3. Jacky Boogaard trekt zich terug EN VERDER Stem op de stelling 'Hulst moet ont- poldering Hedwigepolder accepteren' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's i Wil van Helvoirt, bedrijfsleider van FaktorPlus, bij het grootste project van het samenwerkingsverband van bouw bedrijven tot nu toe, de renovatie van woningen aan de Vredestraat in Sas van Gent. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52