PZCI J7 Bedrijven vragen ander parkeerregime Administratie Terneuzen op orde mm .1 m ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 SCHELDEDIJK Raadsleden steunen vrij parkeren na 18.00 uur, kosten 50.000 euro per jaar Jacky Boogaard trekt zich terug van kieslijst Kanaries gestolen uit volière bij woning FaktorPlus maakt oude woningen energiebesparend Dinsdag 26 januari 2010 Rijkswaterstaat neemt taken over van de waterpolitie Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Ondernemers in de Nieuwstraat en omgeving in Ter- neuzen zijn in actie gekomen te gen het parkeerbeleid van de ge meente. Zij hebben er vooral geen goed woord voor over dat op de Scheldedijk van 9.00 tot 24.00 uur, alle dagen van de week, voor parke- refi betaald moet worden. Vier horeca-ondernemers, een ho teleigenaar, de directie van View Bioscoop en Scheldetheater-direc- teur Frans Lievens hebben wethou der Co van Schaik (PvdA, parke ren) een brief geschreven. Zij roe pen hem op tot een gesprek over het parkeerbeleid. Met name de horeca in de Nieuwstraat is vol gens de briefschrijvers 'extra bena deeld' door het parkeerregime op de Scheldedijk. „Want", stellen zij, „nergens in Zeeland treffen wij een vergelijkbare situatie aan. We hopen dan ook dat u op de Schel dedijk het vrij parkeren na 18.00 uur wilt toestaan, zoals op andere bovengrondse parkeerterreinen in Terneuzen." Raadslid Pim Broekhuysen steunt de ondernemers van de Nieuw straat. „In Terneuzen gelden te veel verschillende parkeerregels. Dat geeft maar verwarring." CDA-fractievoorzitter Henk Sierse- ma wil ook veranderingen. „Maar met de huidige wethouder die par keerbeleid doet, lukt dat niet", stelt Siersema. „Na de raadsverkie zingen van 3 maart zullen we hier zeker op terugkomen." SGP-fractievoorzitter Piet Hame link is minder uitgesproken. Hij vindt dat er moet worden geluis terd naar de klachten van de on dernemers, maar wijst er ook op dat vlakbij de Scheldedijk een par keergarage is voor het Scheldethea- ter. Voor parkeren in die garage moet ook van negen uur 's och tends tot middernacht worden be taald. Hamelink: „Het kan daarom gevaarlijk zijn het parkeren op de Westerscheldedijk na 18.00 uur vrij te geven." Woordvoerder Rein van Glans beek van de ondernemers laat ove rigens weten dat hun brief tot hun ergernis in de ambtelijke molen te recht is gekomen. Centrummana ger Bram Stoffels werpt zich op als tussenpersoon en wil deze week met de briefschrijvers een bijeen komst beleggen. Wethouder Van Schaik zegt 'altijd' bereid te zijn tot een gesprek. Hij is verrast door de kritiek van raads leden. „In december zijn de par keertarieven vastgesteld. Toen is er niks over gezegd." Vrij parkeren op de Scheldedijk na 18.00 uur scheelt 50.000 euro per jaar aan in komsten, aldus Van Schaik. „Als de gemeenteraad vrij parkeren na 18.00 uur wil, voer ik dat uit, maar die 50.000 euro moet ergens van daan komen. Op de gemeente ko men al grote bezuinigingen af" door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft de persoonsadministra tie goed op orde. Dat blijkt uit een controle in opdracht van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Bij elke gemeente in Nederland worden om de drie jaar het pro ces- en privacy-gedeelte van de persoonsgegevens uit de Gemeen telijke Basis Administratie (GBA) gecontroleerd. Op de dag van de audit moeten 200 persoonslijsten worden aangeleverd. Daarop wor den alle gegevens van elke persoon uit de gemeente van de wieg tot het graf bijgehouden. De lijsten worden onderzocht door een audi tor op alle procedures en mutaties die sinds oktober 1994 op deze per soon betrekking hebben gehad. Bij meer dan 32 fouten is de gemeente voor dit examen gezakt. Terneu zen zat daar een heel stuk onder. Dat betekent dat de gegevens op de juiste wijze zijn verwerkt. Dat is voor de inwoners van groot be lang, omdat deze gegevens ook doorwerken naar allerlei andere in stanties waar de burger regelmatig mee te maken heeft. SLUIS Oud-wethouder Jacky Boogaard doet toch niet mee aan de gemeen teraadsverkiezing in de gemeente Sluis. De Sluisenaar heeft zijn in stemmingsverklaring niet ingele verd bij het gemeentehuis. Bogaard was door de leden van Nieuw Ge meentebelang op nummer tien ge zet op de kieslijst. Bogaard geeft la ter deze week een verklaring voor zijn terugtrekking. CLINGE Onbekenden hebben afgelopen weekend ongeveer tien kanaries ge stolen uit een volière bij een wo ning aan de 's-Gravenstraat in Clin- ge. De vogels zijn weggenomen tus sen zaterdagochtend en gister ochtend, terwijl de bewoners niet thuis waren. De vogels zijn geel-grijs van kleur en hebben sa men een waarde van enkele tiental len euro's. Scheldekade. Vergunninghouders en betaald parkeren ma. t/m za. 9.00-18.00 uur. Parkeerterrein Westerscheldedijk. Betaald parkeren ma. t/m zo. 9.00-24.00 uur. WESTERSCHELDE Scheldekade, parkeerterrein bij stadhuis. Betaald parkeren ma. t/m za. 9.00-18.00 uur. .Belangrijkste winkelstraat Stadhuis Checkpoint f. Parkeergarage 1 Theaterplein bij 1 p Scheldetheater. J Betaald parkeren ma. t/m zo. 9.00-24.00 uur. Parkeergarage Oostkolk. Betaald parkeren ma. t/m zo. 9.00-24.00 uur. Parkeerterrein Westkolkstraat. Betaald parkeren ma. t/m zo. 9.00-24.00 uur. Markt Herengracht. Betaald parkeren ma. t/m za. 9.00-18.00 uur. Parkeerterrein Axelsedam. Betaald parkeren ma. t/m za. 9.00-18.00 uur. TERNEUZEN Rolant Quïst foto Harmen van der Werf ifc,,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51