zeeland 119 is straks de politie op het water DE VOORDELIGSTE KRANT VAN NEDERLAND Doorstappen langs littekens van de Ramp Vier jonge bands bij tweede ronde van Regioruis Goedereede wil grondige studie naar financiën Ron PetersRWS Rinus van TilburgKLPD Heeft u 'm al? De FINALEKRANT van TMC. dinsdag 26 januari 2010 s Ron Peters (links) van Rijkswaterstaat stelt zich voor aan Rinus van Tilburg van de waterpolitie. foto Willem Mieras OUWERKERK - Onder leiding van een natuurgids kunnen belangstel lenden zaterdag 30 januari deelne men aan de stevige doorstapexcur- sie met het thema Littekens van de Ramp door het krekengebied van Ouwerkerk. In dat gebied zijn nog veel dingen te zien die herinneren aan de ramp van 1953, maar de natuur krijgt de meeste aandacht. De ovoormalige stroomgeulen zijn onder bos verborgen en zorgen voor een aantrekkelijke wandelrou te. Ook wordt aandacht geschon ken aan kustvogels en zoutplan- ten. De tocht duurt ruim 2,5 uur en honden mogen aangelijnd mee. Vertrokken wordt vanaf de par keerplaats bij het Watersnoodmu seum. Aanmelden vooraf kan via de VW Schouwen-Duiveland: 0900-2020233. RENESSE - Vier jonge Zeeuwse bands treden vrijdag 29 januari op in De Stulp in Renesse tijdens de tweede voorronde van RegioRuis. Special act is Custom Made. Zaniac, met zangeres/keyboard speler Anouk van de Sande in de hoofdrol, gaat al wat jaartjes mee en kan dan ook putten uit een breed eigen repertoire met soft- rock en catchy nummers. Semia- zas is een Schouwse band die dit jaar debuteert op verschillende po dia met sferische muziek in een mix van gothic, metal en symfoni sche rock. Sweet Document balan ceert tussen pop en folk. Luister- muziek van een band die een klein jaar geleden begon als experi ment en zich nu presenteert aan het publiek. Het Walcherse Dan Musk tenslotte brengt powerrock met flarden soul en funk. Tijdens het juryberaad treedt Custom Made op. Deze band maakte vorig jaar indruk bij de ver schillende Zeeuwse podiumprojec ten Regioruis, HooilKoorts en 2nd- InfluenZ. De tweede voorronde begint om 20 uur. De jury kiest wie meedoet aan de finale 29 mei tijdens het Weekend Amateur Kunst (WAK). Ook het publiek kan stemmen. Toch is Van Tilburg onverbidde lijk. „We zouden hem ook kun nen stilleggen." De schipper laat het over zich heenkomen. „Jullie hebben gelijk, ik weet dat ik fout ben. Ik heb ook geen hekel aan jullie, het is goed dat jullie er zijn." In tegenstelling tot de agenten, die als voorschrift hebben om altijd met zijn tweeën aan boord te gaan en bovendien bewapend zijn, zullen de 'Rijkswaterstaters' dat straks alleen en onbewapend doen. „We krijgen een cursus hoe je moet omgaan met agressie", zegt Peters, weer terug aan boord van de RWS84. „Het is een kwes tie van inschatten. Als het esca leert, gaan we ervandoor en ko men we terug met de politie." Want hoewel Rijkswaterstaat mag bekeuren en ook iemand mag staande houden, zal de politie er in strafrechtelijke gevallen nog al tijd aan te pas komen. Ook als een controleur van Rijkswaterstaat bij voorbeeld vermoedt dat een schip per onder invloed van alcohol is, want een blaastest mag niet door Rijkswaterstaat worden afgeno men. Terwijl Van Tilburg buiten op het dek een sigaretje rookt, passeert een schip dat is geladen met schroot. Een volgend slachtoffer. „We krijgen een cursus hoe je moet omgaan met agres sie. „Het is een kwestie van inschatten. Als het esca leert, gaan we ervandoor en komen we later terug met de politie, want we krijgen geen bevoegdheden op strafrechtelijk gebied." „Die schippers hebben over het algemeen een heel andere mentaliteit dan automobilisten, die over het algemeen toch wat agressiever kunnen reageren. Bo vendien moetje ook wel een bepaalde tolerantie be trachten, voor futiliteiten kun je waarschuwen." COEDEREEDE - De gemeenteraad van Goedereede wil met het oog op de eventuele vorming van één gemeente op Goeree-Overflakkee een grondig financieel onderzoek naar de gemeenten Middelharnis, Dirksland en Oostflakkee. Ook moet uit de studie blijken welke si tuatie er na de herindeling ont staat. De raad heeft deze wens geuit in een vorige week gevoerd gesprek met de commissaris van de Koningin van Zuid-Holland en gedeputeerde Van Engelshoven. Goedereede is tegen fusie en voor stander van bestuurlijke zelfstan digheid met één ambtelijke organi satie. De rest van de gemeenten voelt niets voor deze 3-1 variant. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en (Woord ^i-Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTELINGENZORG ^*1 www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn www.tmcwoonwinkels.nl Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39