Zeeland PZC 17 Meer activiteiten op ijsbaan van Sir Cake SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 BENEFIETAVOND Sirjansland Vooruit wil vaste verlichting en hekwerk Communiceren met je puber bij Pontes almanak Tip? redactie@pzc.nl Man krijgt huisverbod na mishandelen vrouw Herdenken van overledenen Hospice Man rijbewijs kwijt na drankrit in Renesse Rijkswaterstaat neemt taken over van de waterpolitie Dinsdag 26 januari 2010 Yentine Boeije creëert in haar hoofd constant scènes Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman SIRJANSLAND - De ijsbaan van Sir jansland moet een multifunctio neel veld worden. Het veld, dat al decennialang als ijs baan in gebruik is, is afgelopen na jaar door de gemeente Schou- wen-Duiveland opnieuw gedrai neerd. „Als we straks écht een droog veld hebben, dan kunnen we het ook veel vaker gaan gebrui ken", zegt Petra van der Zande van activiteitenclub Sirjansland Vooruit. Ze denkt aan activiteiten tijdens bijvoorbeeld Koninginnedag, Sin terklaas of speciale zomeractivitei- ten. Hoe vaak precies durft ze niet te voorspellen. „Dat hangt af van hoe het veld er straks bij ligt en hoe het precies wordt ingericht." Om geld in te zamelen voor de aankleding van het terrein aan de Sportweg wordt vrijdag 29 januari RBBBBBIHa gg een benefietavond gehouden. Tij dens de benefietavond treden De Desperado's gratis op; ze spelen te gen betaling op verzoek. Christa en Han Stouten, de buffet houders van het Verenigingsge bouw in Sirjansland, schenken een deel van hun omzet van die avond. Er staat een spaarvarken klaar en het Rad van Fortuin draait. Met prijzen geschonken door mensen en ondernemers uit het dorp. Het geld dat binnen komt wordt gebruikt voor de aan leg van vaste verlichting op het ijs baanterrein en een -solide hek werk. „Het is een grove schatting hoor, maar als je dat goed doet ben je daaraan al gauw 10.000 eu ro kwijt." Daarnaast doet Sirjansland Voor uit mee („we dachten niet gescho ten, is altijd mis") aan de Goede Doelenactie die de Telefoongids en Gouden Gids in het kader van hun samensmelting tot één gids zijn gestart (www.detelefoongids.- nl/mijngoededoel.nl). Daar is Sir niet de enige kansheb ber: landelijk valt een bedrag van 500.000 euro te verdelen. Dat heeft tot 5692 aanmeldingen van goede doelen geleid. In Zeeland staan 267 aanmeldin gen genoteerd. Van scholen tot die renambulance en hospice tot kerk gebouw, sportclub en museum. De benefietavond in Sir begint om 19 uur. ZIERIKZEE - Hoe moeten ouders reageren als Zierikzee gisteravond op herkenbare situa- derwerpen als alcohol en drugs, liefde en den aangedragen, werden daarna uitgetest in het gedrag van hun puberende kinderen gaat ties. Vrijwel alle aanwezigen immers hebben seks, vriendschap en angst een belangrijke rol het spel. Op die manier kreeg het publiek op veranderen? De acteurs van DNL-Theater uit wel eens te maken met misverstanden en con- speelden. „Wat zouden jullie doen?", vroegen humoristische, maar heldere wijze de valkui- Amsterdam onthaalden de ouders van middel- flicten met een puberzoon of -dochter. De ac- de spelers vervolgens aan de toeschouwers, len van communicatie en miscommunicatie bare scholieren bij Pontes Pieter Zeeman in teurs speelden diverse situaties uit, waarin on- Sommige oplossingen die vanuit de zaal wer- voorgeschoteld. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISS.INGEN Een 43-jarige Vlissinger is in de nacht van zondag op maandag aan gehouden voor het mishandelen van zijn 38-jarige vrouw. Ook zou hij haar met de dood hebben be dreigd. De man zit vast. Hij heeft voor de komende tien dagen een huisverbod gekregen. Sinds vorig jaar kan een burgemeester daders van huiselijk geweld een huisver bod opleggen. In Zeeland is dat in 2009 19 keer gebeurd. In 2010 wer den al 8 huisverboden uitgedeeld. ZIERIKZEE Het Hospice Schouwen-Duiveland houdt aanstaande vrijdag een her denkingsbijeenkomst. Tijdens de bijeenkomst in de Lutherse kerk in Zierikzee worden overleden bewo ners van het Hospice herdacht en de overleden personen die thuis door de vrijwilligers van de VPTZ zijn verzorgd. De bijeenkomst is van 14.00 tot 16.00 uur in de kerk aan het Gat van West-Noordwesten in Zierik zee. Iedereen is welkom. RENESSE Een 59-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland is in de nacht van zondag op maandag be trapt op rijden onder invloed. Hij werd aangehouden op de Zee- distelweg in Renesse. Uit een adem analyse bleek dat hij viermaal te veel alcohol op had. De man moest zijn rijbewijs inleveren. Wanneer hij dit terug krijgt is niet bekend, daarover beslist de officier van jus titie. Hij zal zich ook moeten ver antwoorden tegenover de rechter. Wie jarig is, trakteert zijn gasten op gebak. Zo wordt ook de 8-jarige Ryan uit Oost-Souburg opgevoed. En dan is het natuurlijk wel erg ge makkelijk om taartjes te halen bij de bakker in de buurt, maar het is veel leuker om ze zelf te bakken. Zo dook Ryan met zijn moeder Jessica een middagje de keuken in om lekkere cakejes te bakken. Bij de koffie wer den ze vol trots geserveerd en alle verjaardagsgasten smulden van Ryans gebakjes. Aan het einde van de dag waren er toch nog heel wat cakejes over. Gul als Ryan is, verdeel de hij ze over verschillende zakjes en ging op pad om ze in de buurt uit te delen. De eerste stop was bij de bu ren, kaasboer De Vriend, waar ze in dank werden aanvaard. Ook bij de overburen vielen de zelfgebakken cakejes in de smaak. Maar ja, bij bakkerij Bliek weten ze goed gebak natuurlijk wel te waarderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37