sport 125 kent geen happy end m Voetbalbolwerk Haarlem valt om Federer is volgende uitdaging voor Davidenko op Australian Open Van Sprundel op een punt Verheijen mist Vancouver „Misschien was dit wel mijn laatste wedstrijd. Ik weet niet of ik me nog kan opladen voor de World-Cupfinale." zat fe dinsdag 26 januari 2010 Marianne Timmer werd drie keer olym pisch kampioen. Daar zal het naar al le waarschijnlijkheid bij blijven. Carl Verheijen, na het mislopen van de Spelen op toen hij er aan werd herinnerd dat de olympische ploeg bij de vrouwen uit negen schaatsers be staat, hoewel er tien mogen wor den ingeschreven. „Dan stel ik voor dat we Marianne meenemen als reserve. Ik heb zo ontzettend veel respect voor de wijze waarop zij naar deze wedstrijd heeft toege werkt. Dan zie je dat het geen toe val is dat ze drie gouden olympi sche medailles heeft gewonnen." Timmer zelf was nog niet zo stel lig. „Ik ga nu eens nadenken over wat ik nog kan en wil. Dit seizoen, volgend seizoen. Ik had heel graag anders afscheid willen nemen, dat lijdt geen twijfel." Daarmee doelde ze ook op de am biance in het nagenoeg verlaten Thialf, waar de olympische kandi daten zich moesten bewijzen ter wijl op het middenterrein school klassen rondkrabbelden. Toch stel de ze bij het verlaten van Thialf: „Vandaag was geen afscheid." heerenveen - Op kwalificatieregels valt altijd wel iets aan te merken, maar de manier waarop Carl Ver heijen zijn gedroomde carrièreslot op de Winterspelen in rook zag op gaan, is wel erg zuur. Hij werd. gis teren in Heerenveen op het twee de olympisch kwalificatietoernooi verslagen door Jan Blokhuijsen, die hij bij het eerste OKT nog ver achter zich hield. In december reed Verheijen op de vijf kilometer nog 6.15 minuten, waar Blokhuijsen niet verder kwam dan 6.22. Maar omdat Bob de Vries en Koen Verweij zich ziek hadden afgemeld, kwam er een tweede OKT. Wrang voor Verheij en, die alleen Bob de Jong voor zich had moeten dulden. Ook wrang: de twee die hem van recht streekse plaatsing voor Vancouver afhielden, reden gisteren als niets zeggende figuranten mee. melbourne - Nikolaj Davidenko werd gisteren bij de Australian Open voor het eerst serieus getest. De Rus, eind vorig jaar winnaar van de World Tour Finals, had te gen de Spanjaard Fernando Verdas- co vijf sets nodig om de kwartfina les in Melbourne te bereiken. De volgende uitdaging heet Roger Fe derer. De Zwitser, nummer één op de plaatsingslijst, liet de Australiër Lleyton Hewitt kansloos: 6-2 6-3 6-4. In de onderlinge statistieken staat het 12-2 in het voordeel van Federer, maar de twee nederlagen tegen Davidenko vielen wel in de laatste twee confrontaties tussen beiden: in Londen tijdens de World Tour Masters en begin dit jaar in Qatar. „Nikolaj is een meester in het re tourneren en beweegt bovendien geweldig op de baan. Het kan een goede wedstrijd worden. Als het een vijfsetter wordt, geef ik mijzelf de beste kansen", keek Federer al vast vooruit. Hij had"zich in ieder geval minder hoeven inspannen dan zijn aanstaande opponent. De Zwitser bleef een gentleman ten opzichte van Hewitt die hem voor het laatst had verslagen in een he roïsche Daviscup-ontmoeting ze ven jaar geleden. „Het zijn altijd zware wedstrijden. Zowel fysiek haarlem - Supporters vielen el kaar gistermiddag huilend in de ar men op het terrein van HFC Haar lem, toen bekend werd dat de voet balclub na 120 jaar en 117 dagen failliet is verklaard. De club heeft een schuld van twee miljoen euro. Enkele woedende fans richtten gis teren in de namiddag vernielingen aan in het stadion. De politie hield daarna een oogje in het zeil. Het bestuur en interim-manager Johan van Streun hebben tot het allerlaatste moment geprobeerd een investeerder te vinden om de club te redden. Maar toen die uit bleef was het faillissement onaf wendbaar. Om 15.25 uur werd dat gistermiddag officieel door de rechtbank bekrachtigd. Rocco Mul der, de bewindvoerder tijdens de surseance van betaling, is automa tisch curator geworden in de faillis sementszaak. Haarlem heeft acht dagen om beroep aan te tekenen, maar als in die tijd geen nieuwe in komstenbron wordt gevonden zal de club daarvan afzien. De fiscus, die beslag had laten leg gen op het geld van Haarlem bij de KNVB, had nog drie ton tegoed van de club' de Rabobank ruim een half miljoen. Daarnaast waren er tientallen kleinere crediteuren. De maandelijkse exploitatiekosten van Haarlem bedroegen 150.000 euro. Daar stonden slechts 40.000 euro aan inkomsten tegenover. Mulder: „Aan het eind van het sei zoen zou de schuld met nog eens zes ton zijn opgelopen." Het bank roet van de eerstedivisieclub - in 1946 eenmalig landskampioen - kost ongeveer vijftig a zestig men sen hun baan. Daarbij gaat het om 27 spelers, zes trainers en vijf per- Een jonge supporter neemt afscheid van het veld van Haarlem. soneelsleden op kantoor. De spe lers trainen vandaag op De Toe komst in Amsterdam voor het laatst. Er wordt onderzocht pf de jeugdelftallen in één of andere vorm kunnen blijven bestaan. Haarlem is na FC Vlaardingen (1991), SC Amersfoort (1982), FC Wageningen en VC Vlissingen (beide in 1992) dé vijfde club in het Nederlandse profvoetbal die na de sanering in 1971 failliet is ver klaard. FC Amsterdam (fusie van Blauw Wit, DWS en Volewijckers) stopte in 1982 door een gebrek aan bedrijfseconomisch perspectief en SW ging in 1990 na een mislukte fusie met Dordrecht'90 verder als amateurclub. Alle wedstrijden van Haarlem in dit seizoen worden ver vallen verklaard. Doordat Haarlem is verdwenen, degradeert dit sei zoen slechts één club uit de eerste divisie naar de Topklasse. middelburg - In de top van het PZC-topscorersklassement veran derde qua posities niets, maar het veld schoof wel in elkaar. Koplo per Dennis Weijers kwam met Ro- bur niet in actie. Daardoor kon Aardenburg-spits Niek van Sprun del met zijn goal tegen Alliance de druk verhogen op de lijstaanvoer der. Het verschil tussen beiden is nog maar één punt. Ook de andere achtervolgers kwa men een stapje dichterbij. Pieter Bolle van Wemeldinge scoorde twee keer - overigens niet genoeg voor de winst tegen Domburg (5-3) - en passeerde daarmee als tweede Zeeuwse voetballer dit sei zoen de grens van twintig doel punten. Hij heeft er 21. Pieter de Munnik (DFS) en Mark Minder- houd (De Noormannen) brachten hun totaal op 13 goals, goed voor 19,5 punt. als mentaal is het een uitdaging te gen Lleyton te spelen." Bij de vrouwen bereikten de zus- jes-Williams de kwartfinales. Titel verdedigster Serena was in twee sets te sterk voor de Australische Samantha Stosur: 6-4 6-2. Venus versloeg de Italiaanse Francesca Schiavone in drie sets: 3-6 6-2 6-1. De Chinese Li Na verraste met winst in twee sets (6-4 6-3) op de als vierde geplaatste Deense Caroli ne Wozniacki. Ze werd daarmee na Zheng Jie de tweede Chinese die doordrong tot de kwartfinales. Nooit eerder bereikten twee ten nissters uit China de laatste acht op een grandslamtoernooi. 1 Dennis Weijers (Robur) 58 zon 2 Niek van Sprundel (Aardenburg) 3A zon 3 Pieter Bolle (Wemeldinge) 4A zat 4 Pieter de Munnik (DFS) 3A zat Mark Minderhoud (Noormannen) 3A zat 6 Dennis de Nooijer (RCS) 1C zon Arjan Koopmans (Rillandia) 3B zat Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 4B 9 Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 4A zat Thomas Vos (Mevo) 4B zat Andreas Vroegop (Smerdiek) 4B zat 12 Mats Willemse (Bruse Boys) 2E zat 13 Timmy Goossens (PhillippinsT Marcel Rooze (Lewedorpse Boysf 5A zon 5B zon 15 Dennie Ie Comte (Duiveland) 2E zat Menno de Nooijer (Noormannen) 3A zat Willem Adriaansens 5_> goals factor totaal 25 1 25 16 1,5 24 21 1 21 13 1,5 19,5 13 1,5 c 19,5 9 2 1 18 12 1,5 5 18 18 1 18 17 1 17 17 1 17 17 6 1 17 11 1 1-5 16,5 16 1 16 16 1 16 10 1,5 15 10 1,5 15 foto Vincent Jannink/ANP wat waard dat ik de rest van mijn leven gewoon kan lopen." Toch doet de voet nog niet precies wat ze wil. „Hij is na tien weken heel goed, maar ik vraag er veel van. Een aantal spieren is nog ver stijfd, die worden per keer dat ik rijd losser. Ik kom alleen tijd te kort. Geef me nog tien dagen, dan..." Maar er zijn geen tien dagen meer voor Timmer. „Het moest vandaag gebeuren", stelde Orie nuchter vast. De coach veerde wel meteen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27