24 Sprookje van Timmer Zwemmer Van Houwelingen in topvorm Egypte verslaat Kameroen Grootste ploeg ooit naar Winterspelen Derde wildcard ABN Amro naar Söderling Speler Paraguay door hoofd geschoten Van der Meet naar hoofdtoernooi Van Nistelrooij aan pers gepresenteerd Korfballers openen tegen Duitsland Voorlopige licentie wielerploeg Lampre OLYMPISCH KWALIFICATIETOERNOOI Marianne Timmer gaat definitief niet naar de Olympische Spelen. De 35-jarige schaatsdiva moest hnt bij de skate-off op de 1000 meter afleggen tegen Ireen Wüst. dinsdag 26 januari 2010 ROTTERDAM De Zweed Robin Söderling heeft de derde en laatste wildcard voor het ABN Amro World Tennis Tour nament gekregen. Dat maakte toer- nooi-directeur Richard Krajicek gis teren bekend. Söderling is de num mer acht van de wereld en na Rafael Nadal, Novak Djokovic, Ni- kolaj Davidenko en lo-Wilfried Tsonga de vijfde speler uit de mon diale top tien in Rotterdam. MEXICO-STAD Artsen vechten voor het leven van voetballer Salvador Cabanas. De 29-jarige aanvaller van de nationale ploeg van Paraguay werd in de nacht van zondag op maandag op het toilet van een bar in Mexi- co-Stad door zijn hoofd geschoten. Hij voetbalt bij het Mexicaanse CF América. De politie heeft twee ver dachten opgepakt. Ze zouden de voetballer hebben willen beroven. Paraguay is komende zomer actief op het WK in Zuid-Afrika. GRENOBLE Tennisster Angelique van der Meet is begonnen aan een serie van drie toernooien in het buitenland. In Grenoble speelde ze een kwalifica tietoernooi. In de eerste ronde won ze met 6-0 6-3 van de Italiaan se Gambarni. In de tweede ronde versloeg ze de Duitse Sabeshinska- ja met 6-1 6-1. Ook de derde partij won Van der Meet. Vandaag staat de eerste wedstrijd in het hoofd toernooi op het programma. HAMBURG Dertien televisieploegen en 170 sportjournalisten waren gisteren aanwezig bij de presentatie van Ruud van Nistelrooij bij Hambur ger SV. „Mijn ambities passen bij deze club", zei de 33-jarige spits. „Het wordt vast een mooie erva ring om in de Duitse competitie te spelen. Ik wil komende zomer graag met het Nederlands elftal naar het WK in Zuid-Afrika." UTRECHT De Nederlandse korfballers spelen hun eerste wedstrijd op het Euro pees kampioenschap op 22 oktober tegen Duitsland. De korfbalbond KNKV maakte gisteren het pro gramma bekend van het toernooi, dat van 22 tot en met 31 oktober in Nederland plaatsvindt. Het Nederlands team speelt de groepswedstrijden in Leeuwarden. Op 23 en 24 oktober staan de duels met respectievelijk Hongarije en Servië op het programma. PARIJS Wielerploeg Lampre heeft een voorlopige licentie voor de Pro- Tour gekregen. Dat maakte de inter nationale wielerunie UCI gisteren bekend. De ploeg van Damiano Cu- nego en Alessandro Petacchi moet echter voor 31 maart orde op zaken stellen, anders wordt de licentie weer ingetrokken. Volgens de UCI is er bij Lampre sprake van administratieve wanor de. benguela - Egypte heeft gistera vond in Angola de halve finales van de Afrika Cup bereikt. De titel verdediger won met 3-1 van Kame roen, tegenstander van Nederland op het komende WK. Dat gebeur de in de verlenging. Na de regulie re speeltijd stond het nog 1-1. Egyp te treft donderdag in de halve fina les Algerije. De Egyptische aanvoerder Ahmed Hassan, die zijn 170e interland voetbalde, speelde een grote rol in door Eric de Jager het duel. De Afrikaanse recordin ternational kopte na een klein half uur een hoekschop van Achille Emana in eigen doel, maar herstel de zich later met een prachtige te gentreffer. In de tweede helft werd niet meer gescoord. In de eerste minuut van de verlenging ging ver dediger Geremi Njitap van Kame roen opzichtig in de fout. Zijn te rugspeelbal werd onderschept door Mohamed Nagui: 2-1. Op nieuw Hassan tekende voor 3-1. heerenveen - Een staande ovatie kreeg Marianne Timmer gisteren in Heerenveen na haar mislukte poging de Winterspelen in Van couver te halen. Van het weinige publiek in het stadion en van haar ploeggenoten, die haar als één blok over de finish schreeuwden. De bewondering was voor Tim mer, het olympisch ticket op de 1000 meter voor Ireen Wüst. Eigenlijk was het een mirakel dat Timmer aan de start stond, bena drukte haar coach Jac Orie voort durend. De drievoudig olympisch kampioene brak in november haar hielbeen op meerdere plaatsen, na dat ze onderuit was gekegeld door de gevallen Chinese Jing Yu. Einde seizoen, einde loopbaan, waren de donkere diagnoses na het ongeluk. Maar Timmer legde een ongeken de vastberadenheid aan de dag en slaagde er tegen alle verwachtin gen in op het OKT II te verschij nen, waar ze gisteren met Ireen Wüst en Natasja Bruintjes mocht strijden om het laatste startbewijs voor de kilometer. Ze werd laatste, op ruim anderhalve seconde van de winnaar „Ze heeft een wereldprestatie gele verd", knikte assistent-trainer en vertrouwensman Floor van Leeu wen nog maar eens, terwijl de lich ten in Thialf werden gedoofd. „Het zou mooi zijn als daar een tijdbonus voor bestond." Van Leeuwen genoot van de spanning die voortdurend in het Con- trol-kamp hing, terwijl Timmer zich terugvocht. „We zagen elke keer vooruitgang. Dan wek je bij je zelf misschien verwachtingen die niet reëel zijn. Toch is het onge looflijk. Ze was niet eens slecht, al leen niet goed genoeg. Dit kwam te vroeg. Als ze een week verder is, rijdt ze mee met de rest, over twee weken wint ze." Timmer zelf moest meteen na haar wedstrijd ondersteund worden bij haar gang naar de kleedkamer. Maar een half uurtje later sprak ze alweer met de Marianne Timmer in actie op de 1000 meter. haar kenmerkende nuchterheid over het 'sprookje van Timmer', dat geen happy end kreeg. „Ik ben strijdend ten onder gegaan. Ik vind het wel heel jammer dat ik mijn titel niet kan verdedigen. Maar aan de andere kant: de art sen gaven me één procent kans dat ik weer zou kunnen schaatsen dit seizoen. Dat ik nu goed kan rij den, is alle moeite waard geweest." Daarbij won Timmer wel degelijk iets: een gezonde voet. „Ik wil wel 100 jaar worden, het is me heel m» m 1 mm door Jeroen Dellebeke vlaardingen - De Zeeuwse mas- terzwemmers hebben sterk gepres teerd bij de Open Nederlandse kampioenschappen korte baan. In Vlaardingen kwam een handjevol zwemmers van De Schelde, Luctor et Emergo, De Stormvogel en De Ganze tot opmerkelijke resultaten. Voorop Cees van Houwelingen. De trainer/speler van De Schelde was in grote vorm. Hij pakte maar liefst acht Nederlandse Masterti- tels: op de 50, 100 en 200 vrije slag, 50, 100 en 200 schoolslag, 50 vlinderslag en 100 wisselslag. Op bijna alle afstanden leverde dat Zeeuwse records op in de catego rie 45-49 jaar. Twee resultaten vie len erg op. Van Houwelingen ves tigde Nederlandse Masterrecords op de 100 schoolslag (1.10,85) en 100 vrije slag (54,56 sec.). Kam pioenschapsrecords zwom hij op de 200 vrije slag (2.02,63), 50 vrije slag (25.20) en 200 schoolslag (2.37,52). Clubgenoot Tommy van Overmeeren deed het ook goed met de titel op de 200 schoolslag bij de 25-plussers en zilveren plak ken op de 50 schoolslag en 100 wis selslag. Samen met José de Pooter en Marco de Bat behaalden Van Houwelingen en Overmeeren de ti tel op de estafette 4x50 vrije slag in de categorie 120-159 jaar. José de Pooter won ook nog een zilveren plak op de 100 schoolslag: 1.15,73. Marijke van Hoek (De Stormvo gel) was de succesvolste vrouw in het Zeeuwse gezelschap. Vrijdag pakte zij de titel op de 50 school slag in een kampioenschapsrecord van 42.35 seconden (tevens een ZR); zaterdag en zondag voegde ze daar nog tweede plaatsen (100 en 200 sciroolslag) en een derde plaats op de 50 vrije slag bij. Haar 100 schoolslag (1.34,25), 100 vrije slag (1.14,33) en 200 vrije slag (2.47,20) waren goed voor Zeeuw se records 50-54 jarigen. Clubge noot Peter de Lange vestigde zon dag op de 50 rugslag een Zeeuws record voor 50-jarigen met 34,94 seconden. Peter Romkes (Luctor et Emergo) was succesvol op de schoolslag bij de mannen 50-54 jaar. Alle kleu- Cees van Houwelingen ren werden gewonnen, want het was brons op de 100 meter, zilver op de 50 meter en goud op de 200 meter schoolslag. Linda van de Ree van De Ganze pakte de Neder landse titel tenslotte nog op de 100 meter schoolslag. rijswijk - Nederland is op de Win terspelen in Vancouver vertegen woordigd met de grootste ploeg ooit. De Oranje-ploeg telt over minder dan een maand in Canada 36 sporters. Schaatsen vormt traditioneel de grootste afvaardiging, met tien mannen en negen vrouwen. Daarnaast gaan er acht bobsleeërs (vijf mannen, drie vrouwen), twee snowboarders en zeven short trackers naar Vancouver. Short tracker Niels Kerstholt en halfpi- per Dolf van der Wal voegden zich in het weekeinde bij de olym pische groep. NOCNSF bekrachtig de gisteren de voordrachten van die twee sporters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26