zeeland 123 4000 kilo in één jaar criminele organisatie hakt er in Verdachten overval willen lagere straf brieven Colofon Haïti 2 Haïti 3 Haïti 4 Beelden 2 Verdieping 2 Kosten vergrijzing Lawaaiactie Sporthal Cadzand POLITIE dinsdag 26 januari 2010 februari wordt het proces tegen Checkpoint voortgezet. Voor de zaak is zes dagen uitgetrokken. Tekst: Wout Bareman, Emile Calon, Raymond de Frel en Marcel Modde. Fotografie: Peter Nicolai en Chris Platteeuw. in en rond coffeeshop Checkpoint is 210 kilo softdrugs in beslag genomen. Ministerie zag daarin voldoende bewijs haar te beschuldigen van het lidmaatschap van een crimine le organisatie. Smit is zeer blij dat de rechtbank de vrouw niet veroor deelde, omdat daar onvoldoende bewijs voor was. Al geeft hij wel toe dat het een dubbeltje op zijn kant was, want de raadsman heeft ook strafzaken meegemaakt waar een dergelijke beschuldiging, on danks fel verweer, tóch stand hield. Volgens Smit moet niet licht ge dacht worden over een veroorde ling in die categorie. „Zoiets kan ernstige gevolgen hebben voor ie mands verdere maatschappelijke carrière." Met zo'n veroordeling is het onmogelijk een bewijs van goed gedrag te krijgen. Voor heel wat banen is die verklaring tegen woordig absoluut noodzakelijk, zegt Smit. „Van stewardess tot en met leraar." Smit weet nog goed dat een aantal jaren terug het OM alleen mensen die echt aantoonbaar samen zware criminele misdrijven hadden be gaan, beschuldigden van een derge lijk lidmaatschap. Hij ziet niet al leen erosie op het gebied van de zwaarte van de criminele activi teit. Ook merkt hij dat er voor het OM steeds minder langdurige sa menwerking nodig is om beschul digd te worden van betrokkenheid bij een dergelijke onderneming. Over de strafmaat die daar aan ge koppeld is, kan Smit niet veel zeg gen. „Het lidmaatschap kan tot zeer zware straffen leiden maar ook tot zeer geringe. Dat hangt weer af van de omstandigheden." Hij weet echter wel dat een perso neelsfunctionaris in de regel niet kijkt naar de omstandigheden. Het feit dat iemand geen verklaring van goed gedrag kan overleggen, is meestal voldoende om een sollici tant af te wijzen. DEN HAAG - Een 3ojarige Terneuze- naar ontkende gisteren in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag dat hij een pizzakoerier van Domino's had overvallen op 8 ja nuari vorig jaar in zijn woon plaats. De pizzakoerier werd in de Bilderdijkstraat bedreigd met een pistool, hij moest geld en pizza's inleveren. Tijdens de behandeling van het ho ger beroep getuigde de broer van de verdachte dat de laatste op de bewuste avond bij hem thuis was en zich dus niet in de Bilderdijk straat bevond. De verdachte erken de wel dat hij tien dagen later be trokken was bij een roofoverval op een bewoner van de P.C. Hooft- straat in Terneuzen. Van de rechtbank in Middelburg kreeg hij voor de beide roofoverval len drie jaar en negen maanden celstraf Omdat hij de ene overval ontkent, vroeg de Terneuzenaar om een lagere straf. Het Openbaar Ministerie wil echter dat de straf gelijk blijft. Volgens de hofaankla- ger zou de schuld van de verdach te voldoende zijn komen vast te staan uit getuigenverklaringen en telefoontaps. Een andere Terneuzenaar (20) was door de Middelburgse rechtbank tot twee jaar en vier maanden cel veroordeeld, uitsluitend voor de overval in de P.C. Hoofdstraat. Naar eigen zeggen zou hij slechts de 'tie-raps' hebben geleverd waar mee de bewoner werd vastgebon den. Uitspraak 8 februari. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Dat er zoveel geld is opgehaald voor de ramp in Haïti is natuurlijk geweldig. Echter het is wel schrij nend dat het leed en de ellende van de mensen in de Palestijnse ge bieden en met name Gaza, telkens in de doofpot wordt gestopt. Als je Haïti helpt, word je in het zonne tje gezet, help je de Palestijnen dan ben je ineens een antisemitist en word je een doelwit voor allerlei mensen om je te belasteren. En wordt hulp in stilte en fluisterend gegeven, zoals vroeger de dorps arts, stiekem de anticonceptiepil verstrekte. Dat geeft wel te denken. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Sinds 25 jaar wachten Haïtianen op hulp. Een aardbeving met dui zenden doden brengt ons pas in beweging. Men doet een greep in de beurs en het gevoel iets te doen is bevredigd. Op Haïti worden mensen die er al zaten voor hulp verlening beroofd na jarenlange sa menwerking. Het is een bizarre we reld waarin onze kinderen op groeien. Mens wordt weer mens en kijk niet weg maar verleen steun aan een ieder. Begin in je ei gen straat en uit het collectief creëer je een samenleving waar mensen ook samen leven. De idea list is diegene die durft te dromen, daarvan sprak Martin luther King. Abko Paauwe H. Hendrikskinderenstraat 63, Goes Hoe komt het toch dat wij als zui nige Nederlander toch zo vrijgevig zijn. Als je nu kijkt wat landen die veel groter zijn geven, dan denk ik dat wij de rijkste mensen van de wereld zijn. En ik hoop dat het nu weieens goed terechtkomt en dat we naderhand geen spijt hebben van onze giften! Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Wat een opmerkeljke reactie in de krant van 22 januari in de schrij versrubriek. De ludieke actie van GroenLinks door met een sjaal en 'n vestje om een standbeeld gehan gen de aandacht te vragen voor wo ningisolatie, kan ik geen aantasting noemen van het standbeeld. Door het tijdelijk 'aankleden van de di verse standbeelden' werd de aan dacht gevraagd van het publiek en de media. De GL-actie was een op roep tot woningisolatie. Voor ons een wezenlijke oplossing van het energieprobleem. Zulke kwesties verdragen geen kleinzerigheid. Maaike Walraven-Janssen, vz GroenLinks Zeeland Swaalingestraat 85, Zoutelande Een meerderheid van de fracties in de Hulster gemeenteraad wil tot aan het hoogste rechtsorgaan het Rijksinpassingsplan voor de Hedwigepolder aanvechten. Op t februari komt LNV naar Hulst om het ontpolderen van de Hedwige polder voor de raad toe te lichten. Er wordt op de Grote Markt be toogd. Het zou goed zijn als ook de ministers Gerda Verburg en Ca- miel Eurlings naar Hulst komen om te zien dat er geen draagvlak voor ontpolderen in Zeeland is. Eurlings wil de kilometerheffing al leen invoeren als er draagvlak is. Als hij consequent is, vindt hij dan ook dat alleen ontpolderd mag worden als er draagvlak is. Verburg had op 17 april al het juis te argument, dat ook in Brussel ge accepteerd wordt, om niet te ont polderen: Er dient rekening gehou den te worden met overwegingen van culturele en sociale aard. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Er wordt nogal gejammerd over de kosten van de vergrijzing. Gemaks halve wordt dan over het hoofd ge zien dat het geld dat de senioren aan pensioenen en uitkeringen ont vangen weer terugvloeit naar de Nederlandse economie. Dit levert werk op in alle zorginstellingen. Se nioren zorgen voor volle wachtka mers bij bijvoorbeeld huisartsen. Ze zorgen ook voor werkgelegen heid door onder meer aanpassin gen in woningen. Heel het maat schappelijk leven wordt gedomi neerd door vrijwilligers, meestal se nioren. Als die dan eindelijk het moede hoofd te ruste leggen, pikt de Belastingdienst de overgebleven centjes in en is de cirkel weer rond. E. Mast Piet Heinstraat 34, Kloosterzande De vergelijking die Abko Paauwe maakt - onze aanwezigheid in Af ghanistan en 'Hitier-Polen' - ge tuigt van een totale afwezigheid van enige kennis van geschiedenis en is zeer beledigend voor al die mensen die hun leven gegeven heb ben voor onze vrijheid. Als tweede een opmerking over het artikeltje over de actie van 'Red de Polders-'. Wij waren daar met ongeveer 25 mensen! De om zetting van een lawaaiactie naar een 'stille tocht', gebeurde op ver zoek van de burgemeester! Het is bovendien een verkeerde woord keuze van de journaliste! Wij her denken gelukkig nog geen doden, hooguit straks een mooie polder! Jan Ottens Notendijk 49, Terhole De onzekerheid rond de toekomst van de sporthal in Cadzand ver vult de Stichting Cadzand Cultu reel met zorg omdat de sporthal: - de enige indoor-sportvoorziening in het dorp is. - De gymlessen van de basisschool hier gegeven wor den. - Door inwoners van Cadzand en omgeving wordt gebruikt om in verenigingsverband hun sport te bedrijven. - Een belangrijke toeris tische slechtweervoorziening in de kuststreek is. Het zou een bizarre ontwikkeling zijn als het toerisme, toch een belangrijke, economische pijler van de gemeente Sluis, niet meer zou kunnen beschikken over de sporthal. De sporthal is een sportieve en sociale voorziening waarop inwoners het hele jaar door moeten kunnen rekenen. Hil Bos Prinsestraat 30, Cadzand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25