Ondernemers vragen ander parkeerregime Rijkswaterstaat is straks 201 Beeld Olympisch Vuur nu eigendom Terneuzen Doorstappen langs littekens van de Ramp TERNEUZEN Betaald parkeren van 9 tot 24 uur Trots op school in Gapinge Pleidooi voor snelle bouwprocedure HANDHAVING Door de nieuwe Binnenvaartwet neemt Rijkswaterstaat veel handhavingstaken op het water over van de politie. dinsdag 26 januari 2010 w TERNEUZEN - Ondernemers in de Nieuwstraat en omgeving in Ter- neuzen zijn in actie gekomen te gen het parkeerbeleid van de ge meente. Zij hebben er vooral geen goed woord voor over dat op de Scheldedijk van 9.00 tot 24.00 uur, alle dagen van de week, voor parke ren betaald moet worden. Vier horeca-ondernemers, een ho teleigenaar, de directie van View Bioscoop en Scheldetheater-direc- teur Frans Lievens hebben wethou der Co van Schaik (PvdA, parke ren) een brief geschreven. Zij roe pen hem op tot een gesprek over het parkeerbeleid. Met name de horeca in de Nieuwstraat is vol gens de briefschrijvers 'extra bena deeld' door het parkeerregime op de Scheldedijk.„Want", stellen zij, „nergens in Zeeland treffen wij een vergelijkbare situatie aan. We hopen dan ook dat u op de Schel dedijk het vrij parkeren na 18.00 uur wilt toestaan, zoals op andere bovengrondse parkeerterreinen in Terneuzen." Raadslid Pim Broekhuysen steunt de ondernemers van de Nieuw straat. „In Terneuzen gelden te veel verschillende parkeerregels. Dat geeft maar verwarring." SGP-ffactievoorzitter Piet Hame link is minder uitgesproken. Hij vindt dat er moet worden geluis terd naar de klachten van de on dernemers, maar wijst er ook op dat bij de Scheldedijk een parkeer garage is voor het Scheldetheater. Voor parkeren in die garage moet ook van negen uur 's ochtends tot middernacht worden betaald. Wethouder Van Schaik zegt 'altijd' bereid te zijn tot een gesprek. Hij is verrast door de kritiek van raads leden. „In december zijn de par keertarieven vastgesteld. Toen is er niks over gezegd." Vrij parkeren op de Scheldedijk na 18.00 uur scheelt 50.000 euro per jaar aan in komsten, aldus Van Schaik. „Als de gemeenteraad vrij parkeren na 18.00 uur wil, voer ik dat uit, maar die 50.000 euro moet ergens van daan komen." CAPINCE - 'Gapinge heeft wel een school!' Gijs Stavast (10 jaar) las vorige week in een artikel over voorzieningen in de Veerse dorpen dat het aan on derwijs ontbreekt in zijn dorp. De leerling van basisschool De Schutte klom in de pen. „Gapinge heeft een school die al honderd en één jaar bestaat. Het is een knusse en gezellige school. Je leert er goed schrijven, rekenen en Engels", schreef Gijs, die er nog een tekening bijmaakte van een bord 'Wel kom in Gapinge'. foto Lex de Meester WISSENKERKE - De partijen Noord-Bevelands Belang en de SGP willen dat grote bouwontwik- kelingen op Noord-Beveland met een versnelde procedure eerder uit voerbaar worden. Zij dienen daar toe donderdag tijdens de raadsver gadering een motie in. De motie is voornamelijk een har- tekreet naar Den Haag: stel een 'flitsprocedure' in die bestem mingsplannen en bouwplannen in gemeenten sneller uitvoerbaar maakt, zonder afbreuk te doen aan inspraak- en bezwaarrechten en overleg met andere overheden. De fractievoorzitters van NBB en SGP wijzen er op dat de overheid heeft beloofd zo veel mogelijk bouwplannen naar voren te halen om de crisis in de bouwsector te helpen tegengaan. „Daar komt niets van terecht als de procedure tijden zo lang blijven als nu." door Luc Oggel Vaarbewijzen die niet in orde zijn, een niet goed bijgehouden vaartijden- boek of ondeugdelijke certificaten. Voor zulk soort over tredingen zal vanaf 2011 niet lan ger de waterpolitie, maar Rijkswa terstaat het bonnenboekje trek ken. Die 'verschuiving' is het gevolg van de nieuwe Binnenvaartwet, die sinds dit jaar van kracht is. Daarnaast is het een manier om ef ficiënter te werken. Door een flink deel van het (handhavings)pakket over te doen naar Rijkswaterstaat, toch de feitelijke beheerder van de vaarweg, maakt de politie handen vrij om achter 'de echte boeven' aan te gaan. Het zal voor met name Rijkswater staat en de scheepvaart even wen nen zijn en daarom wordt dit jaar onder het motto 'Geel en blauw sa men in touw' eerst nog gezamen lijk opgetrokken. Eens per maand zullen agenten op de boot van Rijkswaterstaat stappen en omge keerd, zodat de 'Rijkswaterstaters' de kneepjes van het vak leren en om de nieuwe werkwijze kenbaar te maken aan de schippers. Gisteren gebeurde dat voor het eerst. De schepen RWS84 van Rijkswaterstaat en de P58 van de politie voeren deze maandag een gezamenlijke controle uit op de Oosterschelde, waarbij twee KLPD'ers op de 'gele' boot opstap ten en twee waterstaters op de 'blauwe' boot. Ron Peters, toezichthouder en bui tengewoon opsporingsambtenaar (boa) bij Rijkswaterstaat en politie man Rinus van Tilburg zitten op de RWS84. Peters heeft zelf 26 jaar gevaren, dus weet wat er allemaal bij komt kijken. Ex-collega's op de bon slingeren is echter wat anders. „We doen vandaag een simpele controle", stelt Van Tilburg hem gerust. „We moeten niet alles tege lijk willen, dus we kijken nu voor al naar vaarbewijzen en het vaartij- Ron Peters (links) van Rijkswaterstaat stelt zich voor aan Rinus van Tilburg van denboek. Dat zijn de dingen die het vaakst niet in orde zijn." De mannen besluiten richting Krammer te varen, in de hoop daar wat binnenvaartschepen te treffen. Het is deze maandagoch tend namelijk redelijk rustig op de - Oosterschelde. Even later komt de 'Unicum' uit Terneuzen in beeld en Peters en Van Tilburg besluiten tot een controle. De schipper voelt nattigheid, want hij is zijn papieren al aan het zoeken. „Het is vooral belangrijk hoe je iemand benadert", zegt Van Tilburg. „Die schippers hebben over het alge meen een heel andere mentaliteit dan automobilisten, die over het OUWERKERK - Onder leiding van een natuurgids kunnen belangstel lenden komende zaterdag deelne men aan de stevige doorstapexcur- sie met het thema Littekens van de Ramp door het krekengebied van Ouwerkerk. In dat gebied zijn nog veel dingen te zien die herin neren aan de ramp van 1953, maar de natuur krijgt de meeste aan dacht. De voormalige stroomgeu- len zijn onder bos verborgen en zorgen nu voor een aantrekkelijke wandelroute. De tocht duurt ruim 2,5 uur en honden mogen aange lijnd mee. Vertrokken wordt vanaf de parkeerplaats bij het Waters noodmuseum. Aanmelden vooraf kan via de VW: 0900-2020233. TERNEUZEN - Het bijna tien meter hoge roestvrij stalen kunstwerk Olympisch Vuur aan de ingang van het sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen is nu officieel eigendom van de gemeente. Het beeld van kunstenaar Ronald A. Westerhuis uit Zwolle was al sinds 2006 in bruikleen. Het werd tijdens de officiële opening van de Vliegende Vaart onthuld door olympisch zwemkampioene Inge de Bruijn en burgemeester Jan Lo- nink. Het beeld kost 80.000 euro. De gemeente betaalt 41.500 euro, de rest is gesponsord door de bou wers van de Vliegende Vaart. De gemeente had het eerste recht op koop van het beeld. Volgens wethouder Jaap Bos zijn er op de plaatsing van het beeld veel positie ve reacties gekomen. „We zijn bij zonder trots dat we dit prachtige kunstwerk nu officieel mogen toe voegen aan ons kunstareaal." De creatie staat symbool voor de olympische fakkel. Het is een ko pie van het zeven meter hoge werk waarmee Westerhuis in de race was voor het kunstwerk met het olympisch vuur voor de Olym pische spelen in Beijng in 2008. Hij kreeg wereldwijde publiciteit bij de onthulling ervan in het Hol land Huis door Erica Terpstra in Athene in 2004.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22