li'dllfd PZC 7 Veerse kampeerboeren in onzekerheid Cake WALCHEREf 18 en 19 20 en 21 TOERISME Vekabo wil snel oplossing van gemeente Veere na verloren rechtszaak over minicampingbeleid Lintje tussen straat en spoor Goes vraagt subsidie aan voor ecobuurtje Drietal poogt scooter Man krijgt huisverbod van meisje te stelen na mishandelen vrouw almanak Leerlingen zijn enthousiast over dagje kunst en cultuur Dinsdag 26 januari 2010 Rijkswaterstaat neemt taken over van de waterpolitie Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep DOMBURG - Zo'n veertig minicam- pings in de gemeente Veere vre zen in de problemen te komen nu de rechter het minicampingbeleid van de gemeente op een belang rijk punt van tafel heeft geveegd. „De grondslag onder de uitbrei ding van 15 naar 25 kampeerplaat sen is weggeblazen", concludeert Adrie Boogaard van de Vekabo. „Daar zij we van geschrokken." In een zaak die is aangespannen door minicamping De Heksenke tel heeft de rechter vastgesteld dat de uitbreiding van de minicam- pings met tien plaatsen onvoldoen de is onderbouwd. „Dat heeft di recte gevolgen voor veertig cam pings. Maal tien plaatsen. Die voor sommige periodes zoals Pasen en de zomer al zijn volgeboekt. Dat treft dus ook duizenden vakantie gangers", berekent Boogaard. Bovendien hebben de betrokken kampeerboeren de afgelopen twee jaar voor miljoenen euro's geïnves teerd in hun campings, merkt Boogaard op. Sanitair is verbeterd en uitgebreid, er is extra groen aan geplant, de indeling van de terrei nen is gewijzigd. De Veka- bo-woordvoerder wil nu nog niet praten over schadeclaims richting de gemeente als die extra plaatsen dit seizoen niet verhuurd mogen worden en er dus geen geld terug verdiend kan worden. „We willen wel zo snel mogelijk overleg met de gemeente, want die is nu aan zet." De eerste zet is de uitspraak van de rechter goed bestuderen en in het college van B en W bespre ken, laat een woordvoerster weten. Daarna volgt een reactie. De Vekabo wil zich niet mengen in het conflict tussen De Heksen ketel en de gemeente. Boogaard wijst er wel op dat behalve De Heksenketel ook de Vekabo steeds tegen de gemeente heeft gezegd dat de term 'reëel agrarisch be drijf te vaag is als onderbouwing voor uitbreiding met tien kampeer plaatsen. „Maar de gemeente wil de een eigen beleid ontwikkelen en dat niet via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten doen." Op 1 maart begint het kampeersei- zoen. De Vekabo wil dat de ge meente dan een oplossing heeft. Boogaard: „Wij hebben ons aan de regels gehouden, dus wij mogen hiervan niet de dupe worden." ARNEMUIDEN - De Burgemeester Lantsheer- weg is een rustig doodlopend-zijstraatje in Ar- nemuiden. Nauwelijks verkeer, een ideale speelstraat voor kinderen, ware het niet dat aan het einde van de straat vier keer per uur de trein voorbijkomt. Tussen de weg en het spoor stond tot midden vorige week een laag hek. Te laag naar de zin van de bewoners. Volgens Diana de Ridder, moeder van drie kin deren, is de straat vanaf begin vorig jaar met ProRail in gesprek over een hoger hek, zodat kinderen niet bij het spoor kunnen. Vorige week werd het lage hek weggehaald. Er kwam geen hoger hek voor in de plaats, maar een rood-wit lint. Een overbuurvrouw zegt dat ze haar kinderen helemaal niet op straat laat spelen en weer een ander schrijft per e-mail haar hart vast te houden. ProRail laat weten dat het nieuwe hek donderdag wordt geplaatst. Dat wordt 1,43 meter hoog. Voor de veiligheid wordt het lint vandaag vervangen door een net. foto Lex de Meester GOES Goes heeft subsidie aangevraagd voor de bouw van een ecobuurt in de nieuwe wijk Mannee. In het zuidoostelijk deel is plaats gereser veerd voor de bouw van vijftien passiefhuizen ofwel energieneutra- Ie woningen die klimaatvriende- lijk zijn. Goes heeft subsidie aange vraagd bij Agentschap NL, waar het duurzaamheidsplatform Sen- terNovem van het ministerie van Economische Zaken sinds kort toe behoort. VLISSINGEN VLISSINGEN Tip? redactie@pzc.nl Drie mannen hebben gisteravond geprobeerd de scooter van een 17-ja- rig Vlissings meisje afhandig te ma ken. Dat gebeurde rond half zeven op de kruising Bloemenlaan Presi dent Rooseveltlaan in Vlissingen. Het drietal kwam op het meisje af toen ze even wachtte om over te steken. De Vlissingse werd verteld haar scooter af te staan waarbij ze een klap in haar gezicht kreeg. Toen er auto's stopten bij het op stootje, gingen de drie ervandoor. Een 43-jarige Vlissinger is in de nacht van zondag op maandag aan gehouden voor het mishandelen van zijn 38-jarige vrouw. Ook zou hij haar met de dood hebben be dreigd. De man zit vast. Hij heeft voor de komende tien dagen een huisverbod gekregen. Sinds vorig jaar kan een burgemeester daders van huiselijk geweld een huisver bod opleggen. In Zeeland is dat in 2009 19 keer gebeurd. In 2010 wer den al 8 huisverboden uitgedeeld. Wie jarig is, trakteert zijn gasten op gebak. Zo wordt ook de 8-jarige Ryan uit Oost-Souburg opgevoed. En dan is het natuurlijk wel erg ge makkelijk om taartjes te halen bij de bakker in de buurt, maar het is veel leuker om ze zelf te bakken. Zo dook Ryan met zijn moeder jessica een middagje de keuken in om lekkere cakejes te bakken. Bij de koffie wer den ze vol trots geserveerd en alle verjaardagsgasten smulden van Ryans gebakjes. Aan het einde van de dag waren er toch nog heel wat cakejes over. Gul als Ryan is, verdeel de hij ze over verschillende zakjes en ging op pad om ze in de buurt uit te delen. De eerste stop was bij de bu ren, kaasboer De Vriend, waar ze in dank werden aanvaard. Ook bij de overburen vielen de zelfgebakken cakejes in de smaak. Want ja, bij bakkerij Bliek weten ze goed gebak natuurlijk te waarderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19