381 S I "KZ; 2 De Block hecht niet te veel Bart Maas: De regen is je vriend Vijf Zeeuwen naar NK judo junioren Maarten Rademakers prolongeert titel Pasveer dertiende op NK supersprint Overtuigende zege voor Groene Ster maandag 25 januari 2010 GILZE/DENHAAG Tijdens de districtskampioenschap pen voor junioren plaatsten vijf ju doka's zich voor het NK. Tijdens de Zuid-Hollandse kam pioenschappen kwalificeerden Sam (-73 kilo) en Tess (-57 kilo) van 't Westende zich. Ze werden met overmacht kampioen. In Gilze waren Iris Catsburg (Frans de Boevere), Tessa van Meerkerk (Judo Goes) en Jan-Jaap de Nood (Judo Ryu van Schaik) succesvol. GOES BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal- lers van FM Sranang 2 zullen de uitwedstrijd tegen Troy/IDEAL Car Rent niet snel vergeten. Het duel met de nummer tien van de ranglijst ontspoorde kort voor tijd. Nadat FM Sranang 2 voor de rust een o-2-voorsprong had genomen begon het publiek zich steeds meer te roeren. Bleef het eerst nog bij verwensingen aan het adres van de scheidsrechter, later wer den ook lege blikjes het veld inge worpen. In dat grimmige decor hield FM Sranang 2 lange tijd het hoofd koel. Via 1-2 en 1-3 liep de score in de tweede helft verder op naar 3-5. In de laatste minuut ech ter vergreep de keeper van Troy zich aan een tegenstander, terwijl de bal aan de andere kant van het veld was. Het gevolg was dat een aantal toeschouwers het veld in kwam en de scheidsrechter zich ge noodzaakt zag de wedstrijd te sta ken. In onderling overleg werd la ter besloten het duel. alsnog uit te spelen. Troy zag kans om nog twee keer te scoren en de eind stand op 5-5 te bepalen. Toen de spelers van Sranang 2 na afloop de sporthal wilden verlaten, bleek bui ten een groep van zo'n 80 man hen op te staan wachten. Pas na dat politiehulp was ingeroepen konden zij de weg naar huis aan vaarden. Voor FM Sranang scoor den overigens Ibi El-Uarichi (2x), Pito Bernardino (2x) en Virgil De- meza lx. door Sjaak Sinke WESTDORPE - Dynamica-atlete San dra de Block boekte zaterdag in de Finlandcross (5400 meter) van Westdorpe haar vijfde zege in de Zeeuwse crosscompetitie. Het was voldoende om haar Zeeuwse titel te prolongeren. Jesper Francke gaf zijn vorige week behaalde titel nog meer glans met een ruime over winning bij de mannen. Sandra de Block was in het regen achtige Westdorpe blij met haar tweede crosstitel, maar ze relati veerde haar zege ook. „Door ge brek aan concurrentie stelt het wei nig voor, maar als voorbereiding op de weg is het ideaal", liet de leerkracht in het Goese basisonder wijs weten. Na haar verhuizing van Hulst naar Wolphaartsdijk traint De Block vijf keer per week bij de groep van Anjolie Engels: „Het voordeel daar van is dat ik nu kan trainen met at leten van mijn niveau en dat was bij RKHAV minder." Op de langste afstand stonden in totaal slechts 36 atleten aan de start die op gang werden getrok ken door A-junior Job de Brouwer (RKHAV), gevolgd door het Dyna- mica-trio Martijn de Kok, Jesper Francke en Erwin Harmes. Na drie ronden finishte De Brou wer bij de A-junioren en nam Francke resoluut de leiding met de goed lopende Martijn de Kok in zijn spoor. „Ik was er op gebrand om goed te presteren, omdat vori ge week in de PZC stond dat ik in de Deltacross ver was teruggeval len en dat werd me door mijn col lega's van de gemeente Borssele flink aangewreven." Met de handjes in de lucht finish te Francke na ruim tien kilometer in een tijd van 37 minuten en 34 seconden. De Kok beperkte de schade tot negentien seconden. Hierdoor staat hij nu tweede in het tussenklassement, ook al door dat Hermes dit keer veel moest toe gegeven en zelfs nog achter master Cappon finishte. Toch is crossen niet favoriete atle- tiekonderdeel van Jesper Francke: „Ik loop veel liever op asfalt een tien kilometer dan hier in de blub- De start van de laatste wedstrijd om de ATB Cup. Met nummer 399 de latere winnaar Bart Maas. foto Willem Mieras door Koen de Vries HEINKENSZAND - Mountainbiken of niet mountainbiken? Die vraag stelden zich vele Zeeuwse wegwiel- renners de afgelopen maanden. Is het een goede voorbereiding om in de winter aan wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup mee te doen, of juist niet? Velen lieten zich deze winter niet zien, sommi gen wel. Bart Maas behoorde zaterdag tot die laatste groep. De 20-jarige Hansweertenaar was amper een dag terug van trainingskamp op Mallorca en deed mee aan de af sluitende wedstrijd op camping Stelleplas in Heinkenszand. Maas kwam, zag en overwon. Bart Maas grijpt deze winter alles aan om in vorm te komen voor een zomerseizoen waarin hij hoge ambities heeft. De talentvolle ren ner wil voor zijn ploeg Beebikes veel belangrijke mountainbikewed strijden rijden én voor zijn club Theo Middelkamp aan vele klassie kers op de weg meedoen. In de be- loftencompetitie én de clubcompe titie. De Wim Hendrikstrofee heeft hij met grote letters in zijn agenda genoteerd. Omdat er door het winterweer op de Zeeuwse wegen nauwelijks te trainen viel, besloot hij begin deze maand samen met Marco Min- naard uit Wemeldinge naar Mallor ca af te reizen voor een trainings kamp. Donderdag reed hij er nog 220 kilometers, vrijdag keerde hij terug naar Nederland en zaterdag deed hij mee in Heinkenszand bij de tiende en afsluitende wedstrijd om de ATB Cup. „Ik werd wakker en had wel zin om te rijden. Eerst heb ik nog een uurtje op de roller- bank gereden, daarna ben ik hier naar toe gekomen", vertelde de wielrenner na een verfrissende warme douche. Dat het regende, kon hem niet verontrusten. „De re gen is je vriend, zeg ik altijd maar. Iedereen heeft er last van. Wie op de regen scheldt, wint zeker niet." Maas leidde op zijn veldrijfiets van begin tot eind. Na één uur ploe gen door de modder had hij één minuut en veertig seconden voor sprong op Luc van Eek uit Kapelle, die net als de meeste anderen op een mountainbike reed. Edzard van Ewijk uit Wolphaartsdijk, de winnaar van het eindklassement van de ATB Cup, werd na een in haalrace uiteindelijk toch nog der de. Zijn achterstand op Maas be droeg desondanks bijna vier minu ten. Van Ewijk, die zaterdag zijn 29e verjaardag vierde, won de ATB Cup voor de vierde keer. Bij de vrouwen was Chantal Jans sen een klasse apart. De negentien jarige inwoonster van Biggekerke - net als Van Ewijk vooraf al zeker van de eindzege - had gehoopt op wat meer tegenstand. „Dit is een overwinning met weinig glans", sprak ze met een rode blos op de wangen. Maarten Rademakers van schaak vereniging HWP uit Sas van Gent heeft met succes zijn titel verde digd bij het ZK schaken voor de jeugd. Met 5,5 punten uit zes duels werd hij winnaar. In de vijfde ron de trad de Zeeuws kampioen aan tegen Nick Wegman. Wegman had materiaal kunnen winnen en waar schijnlijk de winst kunnen grijpen. Die mogelijkheid werd echter over het hoofd gezien en Rademakers lcwam ongeschonden uit de strijd. HOORN Schaatsster Annemarie Pasveer uit Arnemuiden heeft op het NK su persprint in Hoorn beslag gelegd op een dertiende plaats. De 100 meters raffelde ze afin 11.66 en 11.69 seconden. Op de eerste 300 meter klokte ze met 27,69 secon den een pr en een nieuw Zeeuws record. Het was een tijd die ze in de twee de omloop van 300 meter exact eve naarde. VELDHOVEN De zaalvoetballers van Groene Ster boekten ook tegen KW 2 een over tuigende zege: 9-1. Na een vlot be gin opende Salim Ben Sellam de score, waarna Etienne Mallie en Said Bouzambou voor 0-2 en 0-3 zorgden. Na rust nam Groene Ster steeds meer afstand. Via Said Bou zambou, Etienne Mallie, Khalid El Hattach, Abdoe Abdenbi, Salim Ben Sellam en André Siereveld werd het 0-9. KW 2 kon in de slotfa se de eer redden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 98