sport 37 Orion/CSC haalt flink uit Tafeltennissers TTCM krijgen te weinig Tovaal zet Bassets eenvoudig opzij Mytilus nipt onderuit tegen koploper Hoogedeure kampioen bandstoten Goossen sterkste in Dowloop maandag 25 januari 2010 TERNEUZEN - Het leek wel of Erik Coossen (r) liep te genieten. De eerste Dowloop van dit seizoen werd geteisterd door enkele behoorlijke regen buien, maar de Terneuzense atleet liep met zijn ranke lichaam als ware tus sen de druppels dóór. De voorbereiding van Goossen op de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen op zaterdag 17 april van Hulst naar Terneuzen werd er blijkbaar niet door verstoord. Hij won in zijn woonplaats afgetekend de 15600 meter lange wedstrijd. archieffoto Peter Nicolai door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg pakten vier punten bij hun rentree in de eer ste divisie. In het treffen met SKF waren er echter kansen op meer. In Veenendaal was John Scott goed voor twee overwinningen. Zijn wedstrijd tegen kopman Rou- ke Bosma ging jammerlijk met 14-12 in de vijfde game verloren. Samen met Wouter van der Mark werd wel het dubbelspel binnenge sleept. Van der Mark kwam in zijn enkel spelen éénmaal tot scoren. Hij ver sloeg Pim Mosterd. Sören de Wit te had ook een winstpartij op zijn bat, maar kon drie matchpoints niet benutten. Van der Mark was blij met de vier punten, maar be sefte dat er meer in had gezeten. Arnemuiden deed in de tweede di visie goede zaken door Renata in eigen huis met 6-4 klop te geven. Tegen de Eindhovenaren was Jan-Henk Bomhof het best op dreef met driemaal winst. Mare Hackenberg versloeg Tinus van Dongen. Samen wonnen Hacken berg en Bomhof het dubbelspel. Riny Kasse had weinig kans op een overwinning en bleef op de nul steken. Het eerste mannenteam van SAR leed in diezelfde poule een 7-3-ne- derlaag bij Pecos 2 in Oegstgeest. Binnen anderhalf uur stond er een 5-0-achterstand op het bord, maar de Kloosterzandenaren richtten zich op en wisten nog drie punten weg te kapen. Simone de Klerk en Dennis Verdurmen versloegen Paul Kruyt. Johan 't Hooft boekte een knappe overwinning op Milan Stephanovski. In Heerlen won het eerste vrou wenteam van SAR met maar liefst 1-9 van Li Ning 2. Lindsey Boer- dam en Anja van de Vijver won nen driemaal. Liselotte Fassaert won tweemaal. In de hoofdklasse B behaalde TTC Middelburg 2 een keurige 2-8-over- winning op Never Despair 3. In Den Bosch wonnen Thomas Groe- newoud en Kim 't Hooft driemaal. Jelle Rhee moest alleen Barry Schraven de hand schudden. door Hans Markusse MIDDELBURG - De Goese rugbyclub Tovaal kwam op sportpark Het Schenge moeizaam op gang tegen het laaggeklasseerde Bassets 2 uit Sassenheim, maar won uiteinde lijk toch afgetekend met 56-5. Dankzij de zege rukten de Goese- naren op naar de vierde plaats in de derde klasse Zuid-West. Oe- moemenoe verloor op eigen veld met 13-20 van concurrent Alk maar. Tovaal kwam op sportpark Het Schenge slecht uit de startblokken. Niels van Harn zette zijn ploeg uit een penalty-kick weliswaar snel op een 3-5-voorsprong, maar de eerste aanval van de gasten leverde meteen een try op: 3-5. Vervol gens creëerde de thuisclub wel een enorm veldoverwicht, maar echte kansen leverde dat niet op en bij door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van Orion/GSC boekten een mon sterzege op Dongen 2. Ook de mannen van EMM wonnen. HMC werd met 27-21 opzijgezet. De vrouwen van de Middelburgse ploeg verloren. Orion/ GSC-Dongen 2 41-18: De deur naar de tweede klasse staat niet meer op een kiertje. Dat is nu wel duidelijk. Na elf duels zijn de pupillen van John Jansen nog niet één keer verrast. De kans dat dit gaat gebeuren lijkt ook niet erg groot, want er zit veel individuele klasse in de ploeg. Gisteren werd de hoogste score van dit seizoen bereikt: 41-18. De score had nog hoger kunnen oplopen. In de eer ste zeven minuten werden er vijf open kansen om zeep geholpen. „Juist die dingen moeten eruit", benadrukte John Jansen na afloop. „In de tweede klasse kun je je dit soort slordigheden niet permitte ren." Tegen de reserves van Don gen kon dat wel al was de eerste helft beneden de maat. De snoei harde treffers van Ron van Dalen (6 voor de pauze) fleurden het middagje eenrichtingsverkeer op. Na de pauze was er geen houden meer aan. De lijstaanvoerder trok alle registers open om er een mon sterscore uit te persen. Ron van Da len maakte tien treffers. Arno Rie- mens was maar liefst twaalf keer succesvol. Verder is Jansen er in ge slaagd routinier Francois Verrijzer te strikken voor de rest van het sei zoen. De Goesenaar kwam eerder uit voor onder meer Delta Sport, Saturnus, EMM en GSC. „Met zijn komst hoop ik een stukje rust te creëren in de ploeg. Daarnaast heeft hij een brok ervaring." Mannen. Groene Ster-Delta Sport 24-26: De wijze waarop de reserves van Groene Ster een week geleden Witte Ster 2 naar de slacht bank leidden (35-18) baarde op zien. Koploper De Graaf/Delta Sport was niet onder de indruk van de prestatie. Logisch, want de Zierikzeese handballers staan niet voor niks bovenaan in de eerste klasse.Toch is het maar goed dat de equipe van trainer Rob de Vos voldoende individuele klasse in de gelederen heeft. Bijna liep Delta Sport een blauwtje: 24-26. Het scheelde niet veel of de blauw-wit- te brigade was gisteren het haasje geweest. „Typisch een gevalletje van onderschatting", gooide De Vos er meteen na afloop uit. EMM-HMC 27-21: Een grote ver rassing. De equipe van trainer/ coach Hans Dierickx verraste vriend en vijand door koploper HMC zonder punten naar huis te sturen. In sporthal de Nassaulaan in Middelburg heerste de thuis ploeg op veel fronten. Niet alleen werd de aanval van de bezoekers stevig ontwricht, ook deed de sterk acterende sluitpost Thim Ze venbergen een stevige duit in het zakje. Dierickx was enorm trots op de verrichtingen van zijn ploeg. „De afspraken die zijn gemaakt werden perfect uitgevoerd. Het moet gewoon klikken. Vandaag hadden we zo'n dag." Vrouwen. EMM-Dongen 15-21: Een stunt tegen de koploper zat er net niet in. Daarvoor hadden de bezoekers te veel klasse in huis. Al werd de break als voornaamste wa pen redelijk ingedamd. Dat was duidelijk een winstpuntje want in de heenwedstrijd maakten de snel le uitvallen van Dongen juist het verschil. De absentie van de gebles seerde Marieke Riemens was dui delijk een gemis in de Middelburg se gelederen. illlWIWIIIIIIlllllllllllllllllliiHllil door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalman nen van Mytilus snoepten koplo per Alfa/Next Volley Dordrecht 2 twee punten af: 2-3. WS'92 ver loor met dezelfde cijfers van de derde Dordrechtse keus. De volley- balsters van WS'92 wezen in een rechtstreekse confrontatie Forza met 3-1 terug en nestelden zich weer in het spoor van de titelkan didaten in de promotieklasse B. Mannen. Mytilus-Alfa/Next Vol ley Dordrecht 3 2-3 (25-23, 21-25, 19-25» 25-22, 9-15): De koploper ontsnapte aan groter puntverlies, omdat een moegestreden Mytilus in de vijfde set onder een lastige opslag bezweek. De thuisploeg gaf in de eerste set een vroeg opge bouwde voorsprong niet meer weg. Na twee setnederlagen op rij hield Mytilus in de vierde set gelij ke tred tot het tweeëntwintigste punt. Drie goede acties op rij leid den tot de gelijkmakende setzege. Uiteindelijk trokken de bezoekers in de vijfde set toch aan het lang ste eind.. WS'92-Alfa/Next Volley Dord recht 3 2-3 (25-19, 22-25, 25-23, 18-25,7-15): Tegen een directe con current in de onderste regionen ga ven de mannen van WS'92 de winst uit handen. WS'92 speelde de eerste set meer dan verdienste lijk. Daarna vertaalde concentratie gebrek zich in verdedigende chaos. Na winst in de derde set en een 16-12-voorsprong in het vierde be drijf tekende zich een Vlissingse overwinning af Zo ver kwam niet. Vrouwen. WS'92-Forza 3-1 de weinige uitvallen van Bassets 2 moest full-back Remi van Oosten alert zijn. Toch kwam Tovaal ver diend op voorsprong. Eerst bogen Giel Edam en Niels van Harn de achterstand om in een 10-5-voor- sprong en Koen Spaas bepaalde de ruststand op 15-5. Na rust was Tovaal heer en mees ter. Binnen twee minuten zorgde bart Mulder met zijn eerste try voor het bonuspunt en de mooiste try van de middag viel drie minu ten later te bewonderen. Sjoerd van Benthem roofde een bal in de line-out, waarna Marijn Riemens en Tonnis van der Tuin doordron gen tot vlak voor de trylijn van Bassets 2, waarna Koen Spaas sim pel wist te scoren: 25-5. Geert Heestermans en Michiel Sinke voerden de score op tot 39-5. In de slotfase maakten Remi van Oos ten, Bram Bruijnes en Maarten Een speler van Tovaal gaat er met de bal vandoor. foto Willem Mieras Buijs helemaal gehakt van de gas ten. Peter van Stee bepaalde de eindstand met een conversion op 56-5. Oemoemenoe had met een zege de laatste plaats over kunnen doen aan USRS en dichter naar concur rent Alkmaar kunnen kruipen. Zo ongeveer de laatste kans om een langer verblijf in de eerste klasse veilig te stellen, maar de Middel burgers hadden het geluk niet aan hun zijde. In de slotfase drukten de gasten door en ging Oemoeme noe toch nog onderuit. Eindstand: 13-20. (22-25, 25-17, 25-16, 25-22): Een hoogstaand duel tussen twee teams die weinig voor elkaar on derdeden. De betere Vlissingse ver dediging gaf de doorslag. Volgens Maaike Besselink, die in verwachting is en de wedstrijd vanaf de bank bekeek, steeg WS'92 geregeld boven zichzelf uit. „We hebben heel goed verde digd", keek ze tevreden terug. „Toen we in de eerste set bij het tiende punt waren, dacht ik: als we zó blijven spelen, wordt dit een makkie." Forza kroop echter steeds dichterbij en bekroonde de inhaalrace met setwinst. Daarna ontspon zich een enerverend ge vecht, waarin reclame voor volley bal werd gemaakt. WS had vooral succes met een sterke middenaan- val. WISSENKERKE - Jacky Hoogedeure van LBV uit Lewedorp werd in HCR De Kroon kampioen band stoten vierde klasse poule midden. Hij deed dat met overmacht, want op vier punten volgde pas clubge noot Hans van de Plasse en op zes Ellen Riemens van ALM. Grootste spektakel was de 'ontvoering' van de latere kampioen. Vrijdagavond werd hij door enkele vrienden uit het toernooi gehaald en 'ontvoerd' naar zijn eigen feestje waar zo'n tachtig man hem opwachtte. De Lewedorpse caféhouder werd 50 jaar. Zaterdagmorgen haalde hij zijn partij in. Zijn prestaties leden er niet onder. In poule noord werd Toon Klaassen van Delta derde. In het regionaal kampioenschap libre tweede klasse werd Boy Vader van De Herberg zesde. Wim Walraven van VEGABV werd vijfde, ook met zes punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97