361 sport Tjoba bewijst zichzelf goede dienst Dammers PWG kansloos onderuit Einde aan zegereeks van BC Vlissingen KORFBAL Overgangsklasser Tjoba heeft de thuiswed strijd tegen Avanti in winst omgezet. De Goe- senaren wonnen met 21-16. Jacob Provoost damkampioen Zeeuwse sjoelers in de prijzen Adrie Capelle blijft Vosmeer trouw Driebanders Hoondert buigen voor koploper maandag 25 januari 2010 Sander Harinck was zaterdag top scorer bij Tjoba met zes treffers. Door de overwinning op Avanti heb ben de korfballers van Tjoba weer wat meer lucht. ■eS door JaapJan Ritsema door Daaf Kasse MIDDELBURG - De kans is groot dat het damtiental van PWG 's-Gra- venpolder de competitie afsluit zonder punten. Er wachten nog drie loodzware wedstrijden en het duel van zaterdag tegen Cema/De Vaste Zet, voorlaatste in de ereklas se, ging met 12-8 verloren. De Zeeuwen kwamen goed uit de startblokken, met een supersnelle zege van topscorer Martijn Rent meester en een keurige winstpartij van Johnny de Leeuw. Daarna kwam de ploeg niet meer in het spel voor. Eerst verloor Daaf Kasse na een onverantwoorde winstpo ging en daarna moest Pavel Iljin zich gewonnen geven. Na een se rie remises velden twee Afrikaanse spelers het vonnis. Jan van de We- teringh verloor van de Senegalese grootmeester Macodou Ndiaye en Arjo Kousemaker ging onderuit te gen de Ivoriaan Adiatu Ibrahim. De Middelburgse damclub moest zaterdag winnen van Raes Dam club Maastricht om weer wat lucht te krijgen in de eerste klasse. Na een spectaculair duel werd het 11-9. Slechts twee winstpartijen waren er nodig om de Limburgers op de knieën te krijgen. Wim Kop- pejan opende de score met een combinatieve winst. Daarna werd het weer gelijk toen Piet Nieuwen- huijzen zich gewonnen moest ge ven. Bij 9-9 werd Bram Goedhart matchwinnaar. Het tweede team van PWG is op weg naar de titel in de tweede klas se E. Zaterdag won het team van Cema/De Vaste Zet 2 met 13-7. Danny de Jager, Martin van Dijk, Arie den Hollander, René Duse- bout en KoLouwerse tekenden voor de winstpartijen. 'S-GRAVENPOLDER Jacob Provoost is zaterdag Zeeuws damkampioen bij de pupillen ge worden. De speler uit 's-Gravenpolder won zes partijen en speelde één keer ge lijk. Zijn broer Adriaan werd twee de en Geert Jan de Witte eindigde op de derde plaats. Stefan Hoogesteger werd kam pioen bij de welpen. ANTWERPEN Bij de vijfde wedstrijd om de Zuid-Bokaal vielen in Antwerpen verschillende Zeeuwse sjoelers in de prijzen. Tweede in de C-klasse werd Ivo Hoskens (De Goese Schui vers). Nelly Mes (EMSV) werd twee de in de G-kiasse, haar clubgenote Diny de Man werd hier derde. Lies- beth de Jager (De Goese Schuivers) won de H-klasse, voor Jan Geldhof (EMSV). GOES - Eén gelijkspel en vier overwinningen'voor de vijf hoogst spelende Zeeuwse korfbalploegen. Dat is de positieve balans van afge lopen weekeinde. Overgangsklas ser Tjoba speelde zich in een veili ge positie, in de eerste klasse pakte Fortis een onverwacht punt af van IJsselvogels en won TOP afgete kend. Ook tweedeklassers Swift en All Ready wonnen hun partijen. Tjoba-Avanti 21-16: Tjoba speelde twee mindere weken van zich af te gen een stug Avanti. Na een straffe trainingsweek dwongen de condi tioneel sterkere Bevelanders het verschil af Met Sander Harinck te rug in de basis had Tjoba voor rust (10-8) met iets meer geluk al meer afstand kunnen nemen. Nu sloeg het de beslissende kloof pas tien minuten voor tijd. Een verdiende overwinning die de nodige lucht geeft. Scores Tjoba: Sander Harinck 6, Mar cel de Dreu 4, Gerben van Boven, Niels Westmaas, Esther van Boven en Johanneke Vleugel 2, Esmee Walra ven, Iris van de Velde en Dennis Broer- se 1 Fortis-IJsselvogels 11-11: Op wils kracht snoepte Fortis een punt af van titelkandidaat IJsselvogels. Na een gedegen eerste kwartier stond het 4-1, daarna slonk de voor sprong naar één punt. In de span nende slotfase heersten de verdedi gingen, waarna Fortis een zucht van verlichting slaakte toen het punt binnen was. Scores Fortis: Remco Crucq en Joyce Schoonaard 3; Jessica de Boer 2, Leo- nie Hoogesteeger, Chalana Janisse en Jordy Sleijpen 1. Merwede-TOP 4-15: De vier tegen treffers duidden op de verdedigen de suprematie. Vooral na rust (2-5) was het éénrichtingsverkeer en OUD VOSSEMEER Adrie Capelle is ook volgend sei zoen trainer van Vosmeer. De oefenmeester verlengde zijn contract bij de zondagvijfdeklasser met een jaar. Vosmeer staat op dit moment op de elfde plaats. De jeugdige ploeg behaalde tot nu toe vijf punten. Alleen Ouwerkerk staat nog lager op de ranglijst. SPRUNDEL De koploper van poule vier van de derde divisie driebanden liet zich dit keer niet verrassen door een Zeeuws team. Na De Stene Brug en De Heerenstraat werd Hoondert wel teruggewezen: 5-3. De leiders waren net een fractie te sterk voor de Bevelandse bezoe kers. Richard de Bruin speelde ge lijk en Frans de Koek won na een sterke match (0.833). bleek Merwede geen partij voor de Arnemuidenaars. Een lekkere op warmer voor de derby TOP-Fortis van zaterdag. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 3, Leon van Belzen, Peter van Belzen en Wilma de Ridder 2, Cor- né Bezemer 1. Swift-Olympia 20-14: De Middel burgers speelden een prima partij. Technisch beter en vol werklust werd Olympia in het tweede kwart weggespeeld. Door onacht zaamheid en een dosis pech kwa men de bezoekers terug tot 14-13, maar Swift was op tijd bij de les. Scores Swift: Richard Geldof 6, Roel Klootwijk en Vera Kuijper 3, Matthijs Pagé, Matthijs Pouwer, Eefje van de Berg en Elvera Wattel 2. Seolto-TOGO 11-11: De verdedigin gen maakten een solide indruk. Tot de slotminuten stond Seolto steeds een puntje voor, maar Togo kwam goed terug en nam zelfs de leiding. Met nog vier minuten te gaan verkwanselde de Goesenaren hun 8-io-voorsprong, kwamen nog wel op 10-11, maar riepen door slordigheden de 11-11 over zich af Scores Togo: Janneke de Wit 3, Cor- né van Rooijen en Anouk Hazelaar 2, André Goossens, Mijke Tahapary, Mar scha van Belzen en Marten Postema 1. All Ready-Vriendenschaar 7-6: De thuisclub won de wedstrijd door een ijzersterke verdediging. All Ready-coach Jan Voshart had flink gestoeid met de opstelling. Nieuwelingen Jacco de Loof en Martijn Peeren begonnen in de ba sis en ook de vrouwen kwamen op andere plekken terecht. „We hebben dan wel wat ingeboet aan scorend vermogen, verdedigend zijn we nog sterker geworden." Scores All Ready: Jacco de Loof 2 en Anouk van Tiggelhoven 2, Remy Quist, Jan Willem van Nieuwenhuijze en Esther Snoek 1. VLiSSINGEN - Na een serie van zes overwinningen moesten de basket ballers van BC Vlissingen gisteren hun tegenstanders weer eens felici teren. Rotterdam 2 ging er in de Vlissingse sporthal Baskensburg met een 66-80-zege vandoor. Eerstedivisionist BC Vlissingen keek tegen de Rotterdammers een groot deel van de wedstrijd tegen een achterstand aan. Na de eerste periode was het 13-19, bij rust Jj| stond er 29-34 op het scorebord. In de derde periode leek de omme keer te komen. BC Vlissingen, kwam op voorsprong, sloeg een gaatje van vijf punten en ging met 55-52 het laatste kwart in. Daarin kon de ploeg van coach Victor Ver- mue echter niet doordrukken. „We waren deze wedstrijd net niet scherp genoeg", had Vermue gezien. „De afvallende bal was te vaak voor Rotterdam. Die jongens kregen te vaak een tweede kans." V Een speler van Tjoba (I) is een korfballer van Avanti te snel af. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 96