33 hard onderuit Nieuwdorp verliest de aansluiting Gevoelige nederlaag Hoedekenskerke Denise Gunst pakt weer nationale titel O'iüuéatiQi'i c Vrouwen Oostkapelle missen te veel kansen Monsterzege vrouwen Oemoemenoe Weer zege voor amazone Raz Nitzani Smerdiek grijpt de zege bij RCL 2 - DERDE KLASSE A Yerseke te sterk voor Colijnsplaatse Boys maandag 25 januari 2010 mmmmammmmm Een duel om de bal tijdens Heinkenszand tegen Wolfaartsdijk (oranje shirt). foto Willem Mieras GOUDA De voetbalsters van Oostkapelle speelden een goede wedstrijd bij Jodan Boys, maar verloren: 3-1. De Walcherse eersteklasser liet in Gou da te veel kansen onbenut. Jodan Boys kwam op 2-0, waarna Shami- la Hamers iets terugdeed namens Oostkapelle. Tien minuten voor tijd bepaalde Jodan Boys de eind stand op 3-1. MIDDELBURG De vrouwen rugbyers van Oemoe menoe behaalden in Middelburg een monsteroverwinning op hek kensluiter Alkmaar. Na een 58-o-voorsprong bij rust, liepen de Middelburgse vrouwen hun tegen standers in de tweede helft hele maal onder de voet. Het werd maar liefst 132-0. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal moest Nieuwdorp op Zeeuws- Vlaamse bodem Spui een 2-2-gelijkspel toe staan, waardoor de Bevelandse for matie VCK en De Noormannen zag weglopen op de ranglijst. Winst was er verder voor Kapelle en Yerseke. Kapelle - AZW 2-1: Kapelle pakte in een matig duel drie belangrijke punten. In de 37e minuut leidde balverlies van AZW-speler Kana da Rosa Bernardo tot de 1-0 van Robin Boogaard. Eén minuut voor rust schoot Michael Peeters AZW uit een vrije trap naar de 1-1. In de 62e minuut werd een voorzet van Maikel Nieuwenhuize door keeper Joeri Bakker gelost, maar via een verdediger kwam de bal alsnog bij de doelman en scheidsrechter Van Hoogdalem floot voor een terugs peelbal. Marco den Deurwaarder overwicht, dat echter weinig kan sen opleverde waardoor het bij 1-0 bleef RIA W-Steenbergen 3-0: De ploeg uit Westdorpe boekte, zijn eerste zege van het seizoen. Steen bergen was het kind van de reke ning. Vlak voor rust opende Jor- den Takiddine de score. Ludovico Cantorra en Salim Hamidi schoten RIA in veilige haven. FC Bergen-Zierikzee 6-1: Voor de tweede keer dit seizoen werd Zie- rikzee weggevaagd door FC Ber gen, toch geen hoogvlieger in de derde klasse. Eerder dit seizoen werd het in Zierikzee al 1-4. Zierikzee had weer geen antwoord op het gegroepeerde spel van FC Bergen. In de beginfase miste de MIDDELBURG Dressuuramazone Raz Nitzani zet haar opmars met haar paard Hexa gons Wellnetta voort. In Oudkar spel won de inwoonster van Scho- re de eerste kwalificatiewedstrijd van het NK in de klasse ZZ Zwaar. Met de Louisville-nakomeling scoorde ze 67,10%. In dezelfde wed strijd werd ze met Hexagons Tru man in de lichte tour derde. LEIDERDORP De voetbalsters van Smerdiek de den in de eerste klasse goede za ken. De ploeg won in Leiderdorp met 2-1 van RCL 2. Smerdiek kwam via Debbie Doornen op 1-0. In de 43e minuut kreeg Smerdiek een een strafschop die door Mandy Roels werd benut. Na rust deed RCL 2 nog iets terug. miste de vrije trap, maar die mocht worden overgenomen. In tweede instantie schoot Boogaard Kapelle alsnog naar de zege. Spui - Nieuwdorp 2-2: Door een omhaal van Ludwig Kalisvaart kwam Spui halverwege de eerste helft op 1-0. In de zesde minuut na rust zorgde Turan Dogan uit een voorzet van Niels Mulder voor de gelijkmaker. Na ruim een uur verraste Dogan met 'een vrije trap Spui-doelman Jeroen Bottinga. Nieuwdorp leek op weg naar de ze ge maar in de 71e minuut bezorg de Remco Hamelink met zijn tref fer Spui een belangrijk punt in de strijd tegen degradatie. Yerseke - Colij'nsplaatse Boys 2-0: Yerseke was voor rust sterker en kwam na 19 minuten via Rody Bakker op een ï-o-voorsprong. Daarna miste Bakker een enorme kans op de 2-0. Colijn was voor rust een paar keer gevaarlijk, maar in de tweede helft waren de bezoe kers lange tijd de bovenliggende Schouwse ploeg kans op kans, en toen FC Bergen in de 22e minuut op 1-0 kwam, was het meteen ge daan. Zierikzee stortte helemaal in elkaar. Bij rust was het al 3-0. Bij 4-0 redde Ben Verwest uit een strafschop de eer voor Zierikzee. „Waardeloos", zei Zierikzee-trai- ner Marco Groeneveld. „Dat woord komt nog het dichtst bij de waarheid." „Er werd dramatisch verdedigd", vond de trainer. „Ook de keeper (Stefan Smalheer) ging niet vrijuit." Komende zondag wacht in Zierik zee het treffen met de virtuele kop loper Aardenburg. Ook tegen die ploeg ging Zierikzee in de heen ronde onderuit (4-3). MIDDELBURG - Denise Gunst uit Yerseke is gisteren in het Brabant se Lieshout Nederlands kampioe ne veldrijden geworden in de klas se meisjes tot 13 jaar. Gunst had een goede start. Ze draaide als tweede het veld in en had niet veel tijd nodig om de lei- ding over te nemen. Enkele ron den was de voorsprong op haar eerste achtervolger niet groter dan tien seconden, maar toen de wed strijd over de helft was, werd het verschil steeds groter. Met een veili ge marge ging ze de laatste ronde in. Daarin nam de Bevelandse geen risico's meer. Met 25 secon den voorsprong op de nummer twee kon ze zich tot Nederlands kampioene laten huldigen. Afgelopen zomer werd Denise Gunst ook al Nederlands kampioe ne op de weg. partij. Nigel Holmes raakte de paal, maar in de 77e minuut beslis te Bart van Stevenmck van afstand op schitterende wijze de wed strijd. De Meeuwen - Kruiningen 2-0: Na zeventien minuten moest Krui- ningen-doelman Edgar Verhage het antwoord schuldig blijven op een schot van Kevin Janse. In de 53e minuut scoorde De Meeuwen opnieuw. Na een vloeiende aanval, waarbij Janse en Timme Kwast be trokken waren, tekende Vincenzo Lorello voor de 2-0. Kruinin- gen-speler Jordan van Langeveld werd daarna wegens natrappen nog met een rode kaart van het veld gestuurd. DFS - De Noormannen 2-3 (0-1). Mark Minderhoud 0-1, Pieter de Munnik 1-1, Kevin Veerhoek 2-1, Bart Dekkers 2-2, Erwin Pouwelse 2-3- SKNWK - VCK 0-3 (0-0). Erik Goudt 0-1, Sander Goedee 0-2, Mi chel-Meulmeester 0-3. door Jan Dagevos MIDDELBURG - De spanning is te snijden in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Koploper Hoe dekenskerke leed een gevoelige ne derlaag bij Nieuwland (3-1). Hein kenszand profiteerde van die mis stap. De ploeg won van Wolfaarts dijk: 4-0. Volgende week is de top per Hoedekenskerke-Heinkens- zand. Nieuwland-Hoedekenskerke 3-1: Hoedekenskerke had niets te ver tellen in Nieuwland. Het enige doelpunt kwam voort uit een straf schop. Jermo Stoel benutte de penalty. Daarvoor had Michel Ca rol de score voor de thuisploeg geo pend. In de tweede helft hielpen Carsten Feleus en Ronnie Mesu de thuisclub aan een verdiende zege. Heinkenszand-Wolfaartsdijk 4-0: Wolfaartsdijk trad na lange tijd weer op volle oorlogssterkte aan, maar was kansloos tegen Heinkenszand. Bij rust was het al 2-0 via Leon Bek en Stefan Wester weel, die zijn eigen doelman met een kopbal verschalkte. Na de pauze zorgde Maarten Griep uit een counter voor 3-0. Jeroen Verschiere schoot in de 77e minuut uit een vrije trap prachtig raak. Bevelanders-Cadzand 4-1: In een matige wedstrijd maakte Bevelan ders na rust het verschil. Sander van de Kreeke liet de 1-0 noteren. Mathijs Klaasse hielp Cadzand hierna aan de 1-1 door in eigen doel te schieten. Na de pauze waren Michel Ver burg, Arie Jongejan en Jimmy van Goudswaard trefzeker. ZSC'62-SVD 1-0: Barry Dorreman hielp de thuisclub aan de zege, maar kon na afloop de winst niet vieren. Nadat hij had gescoord kwam hij ongelukkig in botsing met een tegenstander en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Hij liep een blessure aan de schouder op. Domburg-Wemeldinge 5-3: Na vijf minuten was het al 2-0 via Martijn Minderhoud (kopbal) en Sander Willemse. De laatste speler was ook verantwoordelijk voor de 3-0 en 4-0. Pieter Bolle deed voor en na rust iets terug namens We- meldinge, maar toen Chiel Mara- nus de 5-2 maakte, was de wed strijd gespeeld. Roy Jeremiasse be paalde de eindstand op 5-3. Borssele-'s-Heer Arendskerke 2-5: In een rommelig duel was 's-Heer Arendskerke de betere ploeg. Danny Nieuwenhuijze en Avner van der Westen hielpen de gasten aan een 2-o-voorsprong. Mark van Haneghem zette de za ken na rust recht (2-2). Hierna nam Arendskerke het heft weer in handen en liep via Wouter de Kant, Frank Davidse en Henry van Gilst uit naar 2-5. Apollo'69-MZVC 2-0: Een ver diende overwinning op basis van vechtlust. Sander Nagelkerke zorg de na drie minuten uit een straf schop al voor 1-0 en vijf minuten later werd het zelfs 2-0, toen Kevin van der Velde scoorde. Doelman Michael Korsuize groeide bij Apol lo uit tot de absolute uitblinker. «F, ■-£! Zierikzee-verdediger Freek Torensma glijdt de bal met een sliding voor de voeten weg van Niels de Haan van FC Bergen. foto Niels Krebbekx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93