sport 131 Mahieu is goud waard voor Hoek rood slot Bruins neemt SSV'65 bij de hand 'iïrjr *r ^jnmSlqetwg^ Al drie duels droog maandag 25 januari 2010 Kloetinge heeft al drie competitieduels op rij niet gescoord. Voor de winterstop bleef de aan val droog staan tegen Rijsoord (4-0) en Schel- luinen (0-0). Zaterdag bleef de teller ook tegen Nieuw-Lekkerland op nul staan. door Rudy Boogert KLOETINGE - Het tumult in blessu retijd, maakte nog de meeste ton gen los na afloop van het doelpunt loze duel tussen Kloetinge en Nieuw-Lekkerland. Na een op stootje moesten Corné Schilper- oort (Kloetinge) en Raymon Slag boom (Nieuw-Lekkerland) met een rode kaart vertrekken. En dat was niet voor het eerst dat Kloetin ge met tien man eindigde tegen Nieuw-Lekkerland. Vorig seizoen troffen de ploegen el kaar twee keer in Kloetinge. In de reguliere competitie en in de na- competitie. In het eerste treffen kon Mervin Niemantsverdriet na 88 minuten inrukken en in het na- competitieduel overkwam dat Jaap Esser na evenzoveel minuten. Bei de wedstrijden kon Kloetinge niet winnen. En ook zaterdag lukte dat dus niet. Dat had niet zoveel met de rode kaarten te maken. In blessuretijd beging Schilperoort een overtre ding op Ruben Munoz en gaf hem nog een tikje na. Munoz' ploegge noot Raymon Slagboom kon dat niet hebben en duwde Schilper oort met twee handen naar de grond. Scheidsrechter Kreté vond beide 'misdrijven' rood waard. Kloetinge protesteerde, Nieuw-Lek- kerland-trainer Theo de Boon vond de beslissingen terecht. Hij had eveneens vrede met het punt dat Nieuw-Lekkerland mee naar huis nam. Collega Cees Houtepen uiteindelijk ook wel. „Maar als je kansen gaat tellen, valt de balans in ons voordeel uit." Zijn beste periode beleefde Kloe tinge halverwege de eerste helft. Als een heet mes door de boter sneed Kloetinge een aantal malen door de Lekkerlandse defensie. Een schot van Niemantsverdriet werd gekeerd door keeper Edward de Groot, de rebound van Niels Ko- le ging via een been naast. Doel man De Groot stompte even later een schot van Mark Schuit stijlvol uit de benedenhoek en was Schuit ook in een één-tegen-éénduel de baas. Ook Nieuw-Lekkerland kreeg kan sen. De bonkige spits Jelle Baan (hij kreeg in de heenwedstrijd rood) werkte de eerste kans alleen voor doelman ]aco van der Schee naast, in de tweede helft over kwam de mee op gestoomde Ard Hartman hetzelfde. In de laatste twintig minuten kon Kloetinge de bal maar moeilijk in de ploeg hou den. Nieuw-Lekkerland zocht de aanval, kreeg bijvoorbeeld corner op corner, maar kon Van der Schee alleen met een vrije trap een beetje verontrusten. Kloetinge werd na rust gevaarlijk door een vrije trap van Niemants verdriet op de paal en in de slotfa se een schot van diezelfde Nieman tsverdriet. „In het middenstuk van de eerste helft hebben we het goed gedaan", vond Houtepen. „Maar daarna werd het chao tisch."' In trainersjargon: „We had den weinig tweede ballen en ons schakelend vermogen was onvol doende." In gewone mensentaal: het middenveld schoot tekort als scharnier van aanval en verdedi ging- In de strijd om een plaats bij de eerste vier, goed voor promotie, liep Kloetinge geen averij op. Dat stelde Houtepen gerust. „Maar het betekent ook dat we bij winst wa ren uitgelopen." Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 0-0. Scheidsrechter: F.M. Kreté (Hen- drik-ldo-Ambacht). Rode kaart: 90+2. Corné Schilperoort (Kloetinge) en Ray mon Slagboom (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Maarten van Rosevelt (Kloe tinge), Ruud Ouweneel (Nieuw-Lekker land). Aantal toeschouwers: 250. door Barry van der Hooft HOEK - Het eerste moment waar mee hij zijn klasse weer eens dui delijk maakte, viel na iets meer dan een kwartier voetballen te no teren. Een slechte uittrap van Niels Willemse, keeper van GVW, belandde net over de mid denlijn voor de voet van Hoek-spe- ler Stijn Mahieu. In één beweging bestookte de Belg het vijandige doel met een technisch knappe - lob, maar Willemse liet zich niet verrassen. Het bleek uitstel van executie, want de doelman moest zowel voor als na rust het ant woord schuldig blijven op de lin ker van Mahieu. De middenvelder benutte na 25 minuten een strafschop en schoot een kwartier na rust de tweede Hoek-treffer binnen. Het waren niet zijn enige wapenfeiten. Bij lan ge na niet zelfs. Mahieu nam zijn ploeg op sleeptouw. Hij ging voor op in de strijd, maar maakte voor al voetballend het verschil. „Het waren pas mijn derde en vier de doelpunt van dit seizoen", zei Mahieu. „Vorig seizoen stond ik na vijf wedstrijden al op dat aan tal. Het werd dus weer eens tijd." Hij was echter nog meer tevreden over het spel van Hoek. „In de eer ste helft hadden we al drie, vier goals moeten maken. Omdat dat niet gebeurt, maken we het ons zelf eigenlijk moeilijk." Dat is dit seizoen al vaker gebeurd. Ondanks de klassering hoog in het linkerrijtje blijft Hoek qua produc tiviteit achter bij de concurrentie. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser scoorde tot nu toe 'slechts' twintig keer in dertien duels. Toch heeft Hoek de top drie nog steeds stevig in het vizier. Mahieu: „We hebben pas twaalf goals tegen. Dan weet je dat één doelpunt al genoeg kan zijn om te winnen." In organisatorische zin is Hoek in derdaad al maanden een sterk team. Tegen GVW gaf Hoek vrij wel niets weg. In aanvallende zin was het vooral voor rust een paar keer levensge vaarlijk. Hoessein Bouzambou draaide zijn tegenstander Rik van Leeuwen enkele keren dol, Josi- mar Pattinama stuitte twee keer op doelman Willemse en Regilio Een geconcentreerde Stijn Mahieu schiet Hoek uit een strafschop naar een 1-0-voorsprong. foto Peter Nicolai Pinas werkte zich een slag in de rondte. De rechtsbuiten stond aan de basis van de openingstreffer. Pinas wil de de bal in het strafschopgebied controleren, maar werd onderste boven gelopen door Michiel van der Valk. Strafschop, oordeelde de sterk acterende scheidsrechter Den Haan. „Belachelijk", vond GVW-trainer Frans Koenen op zijn beurt. De arbiter wachtte keer op keer af of één van beide ploegen voordeel uit een situatie kon halen en floot dan vaak alsnog als dat niet het ge val was. Zo deed hij het ook dertien minu ten na rust, toen Bouzambou niet scoorde nadat Pattinama net daar voor een tik in het gezicht had ge kregen. Den Haan gaf alsnog een vrije trap, die door Mahieu werd binnen gedraaid (2-0). Het bleek de beslissing, omdat de bezoekers daarna geen moment aanspraak konden maken op een aanslui tingstreffer. Dat was geen toeval, zei Jan Verdegem. „We zijn nog sterker uit de winterstop geko men", meende de trainer. Hij voer de na afloop het woord, waar zijn 'assistent' Paul Telussa dat voor heen deed. „Paul en ik werken prima samen, maar krijgen nu veel tegenwind. Volgens mij is er niets mis met de situatie hier. Ik ben de hoofdtrai ner, maar ik hoef niet in de pictu re te staan. Wij doen het op onze manier. En volgens mij gaat dat best goed", besloot hij met een knipoog. Hoek-GVVV 2-0 (1-0). 25. Stijn Ma hieu 1-0 (strafschop), 59. Stijn Ma hieu 2-0. Scheidsrechter: S.B. den Haan (Oud-Beijerland). Rode kaart (2x geel): 87. Rik van Leeuwen (GVW). Gele kaart: Jurgen Landuyt (Hoek), Michiel van der Valk en Simon Brou wer (beiden GVW). Aantal toeschou wers: 700. door Jan Oagevos MIDDELBURG - SSV'65 blijft mee doen in de top van de tweede klas se van het zaterdagvoetbal. De Goese formatie won bij de hervat ting van de tweede competitie helft met 4-2 bij Veere. Grote man was Pim Bruins. Hij maakt drie van de vier doelpunten. Bruse Boys ging in eigen huis ver rassend onderuit tegen Arnemui- den. Zaamslag en FC Dauwendae- le profiteerden van deze misstap. Zaamslag versloeg Duiveland met 2-1 en mag zich koploper noemen. FC Dauwendaele was met met 2-1 te sterk voor Wieldrecht. Veere-SSV'65 2-4: SSV'65 was op alle fronten beter en boekte een te rechte zege. De uitblinker aan Goe se zijde was Pim Bruins. Hij open de de score uit een vrije trap en was ook verantwoordelijk voor de 0-3 en 0-4. Tussendoor had Mitchel van Belzen ook nog doel getroffen. Veere, dat de nieuwe kleedkamers in gebruik nam, kon pas in de slotfase iets terugdoen. Eerst schoot Giovanni Wattel uit een vrije trap raak, waarna René Michel Gerritsen twee minuten voor tijd de eindstand op 4-2 be paalde. Oostkapelle-Zwaluwe 0-2: De wilskracht en bezieling waren er wel bij Oostkapelle. De ploeg creëerde ook kansen, maar Ri chard Louws, Arjen Pattenier en Turgut Kizilarslan konden de mo gelijkheden niet in doelpunten omzetten. Tegenstander Zwaluwe ging effectiever met de kansen om. WC'68-Serooskerke 0-1: In een slechte wedstrijd pakte Seroosker- ke terecht de zege. Het doelpunt viel op slag van rust. Jeffrey Poppe kon het beslissende tikje geven. WC beëindigde het duel met ne gen man. Piet de Graaff kreeg tweemaal geel, terwijl Dany Wit hagen direct rood zag. Hij maakte een natrappende beweging. FC Dauwendaele-Wieldrecht 2-1: Voor de pauze domineerde Wield recht en kwam terecht op voor sprong via Vincent Bijl. Na rust nam Dauwendaele het heft in han den. De Middelburgse ploeg raakte vier keer de lat. De gelijkmaker viel in de 70e minuut. Peter van Gorsel zorgde voor de 1-1. Joran Moes hielp zijn ploeg acht minu ten voor tijd aan de winst. Zaamslag - Duiveland 2-1 (1-0). De thuisploeg kreeg de meeste kansen, maar had moeite met het verzilveren hiervan. Joris Radema kers bracht zijn ploeg voor de rust op voorsprong. Ronald Zwager bracht ruim tien minuten voor tijd Duiveland langzij. Radema kers, die eerder een strafschop mis te, bepaalde een minuut na de ge lijkmaker de eindstand op 2-1. Bruse Boys - Arnemuiden 2-3: Arnemuiden boektede vierde sei zoenszege. Corné van Belzen hielp Arnemuiden aan de 0-1, maar via Marco Ketting kwam Bruse Boys Veere-spits René-Michel Gerritsen (links) schermt de bal af in het duel met SSV'65. foto Lex de Meester aan de gelijkmaker. Twee minuten in blessuretijd deelde leidsman Bart Wattel een tweede gele kaart uit aan Bruse Boys-speler Mats Willemse. Na rust schoot Maarten Brasser een vrije trap achter doel man Mark Giljam. Zeven minuten later hielp Thijs Rovers Arnemui den aan de 1-3. Bruse Boys kwam via Gerard Vogel nog wel terug tot 2-3. Bru-speler Olaf Willemse werd in de slotfase ook nog met een tweede gele kaart van het veld gestuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91