3 o Doelpuntloos duel krijgt een Vlissingen sterk uit winterstop CPC Vlissingen houdt gemengde Luctor'88 sleept gevoelens over aan 3-1 -nederlaag punt uit het vuur EERSTE KLASSE C Kloetinge speelt doelpuntloos gelijk tegen Nieuw-Lekker land. Samen met Rijsoord en Heerjansdam heeft Kloe- Kioetmge-doeiman jaco van der tinge de minste verliespunten in de eerste klasse C. eif competitiewedstrijden de nui. maandag 25 januari 2010 door Ron de Waal VLISSINGEN - De voetballers van Vlissingen lijken de winterstop goed verteerd te hebben. Gister middag werd op eigen veld Best Vooruit met 2-1 verslagen, waar door de ploeg van trainer Ruud Pennings in het spoor blijft van koploper De Valk. De thuisploeg was irt de openings fase duidelijk zoekende en daar maakte een sterk openend Best Vooruit gretig gebruik van. Ver diend namen de bezoekers een 1-o-voorsprong, maar na een kwar tier spelen kreeg Vlissingen steeds meer grip op de wedstrijd. Vooral het middenveld was in de openingsfase stevig in handen van Best Vooruit, dat via Thijs Engels al in de negende minuut op voor sprong kwam. Vlissingen herpakte zich echter snel en probeerde voor al via de snelheid van Davy van Geersdaele en Jonathan Constan- cia gevaarlijk te worden. In de twintigste minuut kon Van Geers daele goed doorkomen, maar lie pen Sinan Coban en Jonathan Constancia elkaar in de weg om diens voorzet tot de 1-1 te promo veren. Tien minuten later ont stond er een identieke situatie. Op nieuw gaf Van Geersdaele de bal strak voor, maar ditmaal was Jona than Constancia met een lage schuiver veel daadkrachtiger: 1-1. Vlissingen drukte door, en stond twee minuten na de gelijkmaker al op voorsprong. Randy de Dreu teisterde vanaf de rand van het strafschopgebied de paal, maar uit de rebound schoot Sinan Coban de bal kiezelhard tegen de touwen: 2-1. In de tweede helft bleef het op letten geblazen voor Vlissingen, maar kansen werden er nauwelijks meer weggegeven. Vlissingen - Best Vooruit 2-1 (2-1). 9. Thijs Engels 0-1, 30. Jonathan Con stancia 1-1, 32. Sinan Coban 2-1. Scheidsrechter: R.A.H.J. Souwen (Es- beek). Gele kaart: Jochem Fleuren (Best Vooruit) en Randy de Dreu (Vlis singen). Aantal toeschouwers: 150. Schee hield voor de zevende keer in Kloetinge-aanvaller Daan Esser (rechts) probeert aan de zijlijn langs Jay Luciano van Nieuw-Lekkerland te komen. foto Willem Mieras VEEN - Eersteklasser GPC Vlissin gen hield zaterdag een tweeslach tig gevoel over aan de ontmoeting met Achilles Veen. De Vlissingse voetballers kregen voldoende kan sen, maar leden toch een neder laag: 3-1. „We hebben verzuimd de 2-0 te maken", zei oefenmeester André Maas na afloop. De kans daarop deed zich meteen na rust voor. GPC leidde op dat moment met o-i via een kopbal van Remon van Geersdaele (17e mfnuut) en Björn Ronde kreeg een uitgelezen mogelijkheid op de 0-2. De spits ging alleen op de keeper af, maar werd vervolgens uit balans gebracht en kon de trek ker niet meer overhalen. De scheidsrechter zag er geen penalty in. Drie minuten later kreeg GPC de rekening gepresenteerd. Arco van Oord schoot Achilles Veen langs zij. Danny Bomer was hierna dicht bij de 1-2, maar hij schoot ra kelings naast. De thuisclub deelde vervolgens in de slotfase van de wedstrijd de genadeklap uit. Nabil Bouchlal zorgde voor 2-1 en vijf minuten voor het einde forceerde Rob Vermeulen de beslissing. „We hebben in de slotfase alles-of-niets gespeeld", zei oefenmeester Maas. „Het is zuur zo'n nederlaag, maar we hebben voor ons doen een goe de wedstrijd gespeeld. Veen was wel veel in balbezit, maar we heb ben genoeg kansen gehad." Nivo Sparta-Terneuzense boys: 1-1: Met een punt in de knip (1-1) keerde Terneuzense Boys zaterdag terug van de verre uitwedstrijd bij Nivo Sparta. De oranjehemden trokken daarmee in de eerste klas se C de voor de winterstop ingezet te lijn door. Beide ploegen gingen voor de winst. Toch leidde dat am per tot uitgespeelde kansen, om dat beide defensies sterk speelden. „De enige twee honderd procent kansen werden eigenlijk benut", zei trainer Karl Vergouwen. De thuisploeg deed dat als eerste, toen Kevin Paijmans een van de paal kaatsende vrije trap alsnog achter Rick Wiegmans werkte: 1-0. Na ruim een half uur kwamen de Zeeuws-Vlamingen langszij. Gokhan Ersahin behield het over zicht en stelde Ruud Hoogesteger in staat de gelijkmaker binnen te tikken: 1-1. In hoog tempo vermaakten beide teams in het restant van het duel het publiek, zonder nog tot scoren te komen. „Er had misschien wel iets meer ingezeten", aldus Ver gouwen. „Aan de andere kant had Rick Wiegmans een goede red ding, toen hij een bal pakte in een één-tegen-één-situatie." MIDDELBURG - Jong Ambon haalde in de vierde klas A van het zondag voetbal flink uit tegen Koewacht. Via onder meer een hattrick van Martin Waisapy eindigde de wed strijd in 6-0. Walcheren, de num mer twee op de ranglijst, kwam op eigen veld niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Luctor'88 en zag hierdoor Hontenisse, dat met 3-1 won bij Clinge, naderen tot op één punt. De voetballers van Patrij zen waren thuis te sterk voor Oost burg. Het werd 2-0. Walcheren-Luctor'88 2-2: Een technisch sterker Walcheren kwam tegen de hardwerkende be zoekers na een halfuur op voor sprong door een kopbal van Bob Maranus: 1-0. Een minuut later voorkwam de lat nog de gelijkma ker, maar weer een minuut daarna was het wél raak via Johnny Raas: 1-1. Na rust kwamen de Vlissingers opnieuw op voorsprong, ditmaal via Vincent de Rijke: 2-1. Een met name in de slotfase sterk aandrin gend Luctor'88 kwam opnieuw langszij, weer uit een hoekschop, ditmaal binnen gekopt door Juul Back: 2-2. Patrijzen-Oostburg 2-0: Na ruim een halfuur spelen opende Gabriël Sapulete op aangeven van Mario Mulder de score namens de thuis ploeg: 1-0. Oostburg kreeg enkele mogelijkheden via met name Peter van de Linde, maar hij kwam echter niet tot scoren. Dat deed Mario Mulder halverwege de tweede helft wel namens Patrij zen: 2-0, uit een voorzet van Edwin Capello. In de slotfase werd invaller Joren Lammers gevloerd, maar de toegekende strafschop werd door Edwin Capello naast het doel geschoten, zodat het bij 2-0 bleef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90