zeeland 115 Herstelplan Pieter Zeeman in de Zuidvlietpolder Safaritruck klaar voor Tanzania BEZUINIGEN School krijgt minder leerlingen Automobiliste belandt in de sloot SGP-CU Borsele boycot opening expo Groen Bloei houdt lezing over wintertuin Hoge opbrengst actie voor Sophia Veel dode vissen in vijver Goes-Noord Executieverkoop maandag 25 januari 2010 foto Willem Mieras Afgezien van de Zuidvlietpolder is het project Recreatiezone Wol- phaartsdijk al een eind op stoom. Wat er sowieso gebeurt of gaat ge beuren, is een opwaardering van de Aardebolleweg, de aanleg van een inlaagdijk, een fietsroute Mui- denweg-Zandkreekweg, een wan delboulevard, herinrichting van het openbaar toegankelijk gebied, opknappen van de veersteiger, uit breiding van campings 't Veerse Meer en De Haas, de bouw van een wellnesscenter bij camping De Veerhoeve, uitbreiding van de jachthavens en aanleg van een bo- tenhelling nabij De Schelphoek. De gemeenteraad is vorige week akkoord gegaan met het bestem mingsplan Aardebolleweg en fiets pad Kwistenburg. De opwaarde ring van de Aardebolleweg is be doeld om (toekomstig) recreatie- verkeer langs de noordkant van Wolphaartsdijk te leiden, zodat het dorp wordt ontlast. Volgens het college van burgemees ter en wethouders heeft de - ver trouwelijke - exploitatie van het plan Recreatiezone Wolphaarts dijk, die tot en met 2017 loopt, een batig saldo. Ook de exploitatie van de Zuid vlietpolder laat een positief eindre sultaat zien, maar is wel sterk af hankelijk van de verdere uitwer king van het plan en eventuele sa menwerking met ondernemers. Tot nu toe is ruim 1,6 miljoen euro geïnvesteerd door de gemeente, die de uitgaven van het plan wil dekken door de grondverkopen. De verwachting is wel dat Goes dit jaar nog zo'n 4,3 miljoen zal moe ten voorfinancieren. B en W hebben de raad toegezegd de exploitatieopzet ten minste twee keer per jaar te zullen her zien en eventuele bijstellingen, zo wel in positieve als negatieve zin, direct te melden. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Onder grote belangstelling heeft de kers verse Stichting Marafiki Ya Tanza nia (Vrienden van Tanzania) van Chris Murk en Marit Nieuwenhuy se uit Heinkenszand hun speciale safaritruck gepresenteerd. Dat ge beurde tijdens een inloop-informa tiemiddag in eetcafé De Vier sprong in 's-Heer Hendrikskinde ren. Het aangepaste voertuig wordt volgende maand naar Tanza nia verscheept om daar ingezet te worden voor de safarireizen die de stichting gaat organiseren. Dankzij de steun van donateurs, sponsors, vrienden en familie kan dat. De opbrengsten zijn voor diverse ont wikkelingsprojecten in het Afri kaanse land. www.fairsafari-tanzania.nl Marit Nieuwenhuyse en Chris Murk bij hun zelfgebouwde safaritruck. foto Willem Mieras door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het voortgezet onder wijs Pontes Pieter Zeeman in Zie- rikzee moet bezuinigen. Reden hiervan is het dalend aantal leerlin gen. Rector Sjef Lommen heeft een driejarenplan opgesteld dat tot herstel moet leiden. Het leerlingental daalde de afgelo pen jaren van 1019 in 2008, via 972 vorig schooljaar tot 934 nu. Deze daling zorgt voor een negatief re sultaat van 159.000 euro op de be groting voor dit kalenderjaar. De school moet daarom twee ar beidsplaatsen schrappen, het ener gieverbruik terugdringen en zor gen voor een medegebruiker van het schoolgebouw. De bezuiniging op arbeidskracht heeft de school volgens Lommen al gerealiseerd. „We zijn dit schooljaar met min der leerlingen gestart en hadden dus minder mensen nodig." Lommen heeft zich ten doel ge steld binnen drie jaar het aantal leerlingen op te voeren tot 1100, de benodigde 'kritische massa' voor het voortbestaan van de school. „We gaan heel erg hard werken om het tij te keren", aldus YERSEKE Een 23-jarige automobiliste uit Yer- seke is gisterochtend rond 11.30 met haar auto te water geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Post weg in haar woonplaats. In een bocht raakte zij de macht over het stuur kwijt en kwam in een naast gelegen vaart tot stilstand. Zowel de bestuurster als haar 17-jarige Heinkenszandse passagiere kwam doorweekt, maar ongedeerd uit de auto. GOES De Borselse combinatiefractie SGP-CU heeft gisteren verstek la ten gaan bij de officiële opening van de tentoonstelling 'De Ramp van '53 in kruissteek' in Historisch Museum De Bevelanden in Goes. De partij vond het ongepast dat een bevolkingsgroep vanwege de zondagsrust de mogelijkheid is ont nomen om bij de opening aanwe zig te zijn, terwijl zij dat wellicht wel hadden gewild. 'S-GRAVENPOLDER De vereniging Groei 8c Bloei houdt donderdag een lezing in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol- der. Het thema van de avond is 'wintertuin'. Spreker is Cor van Gelderen van kwekerij Esveld in Boskoop. Hij vertelt hoe de tuin er door uitgekiende beplanting ook in de wintermaanden aantrekke lijk uit kan zien. De avond begint om 19.30 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Entree vijf euro. Lommen. 'Rust, orde en regel maat' is het motto van Lommens herstelplan. „We hebben onrust in de organisatie gehad. Die is voor bij. De rust is terug. De organisatie is met vier onderwijsteams klein schalig met korte lijntjes en goed onderling overleg." Goed onder wijs dicht bij huis is de kracht van Pieter Zeeman, volgens Lommen „Met als pareltjes het technasium en de combinatie sport, kunst en cultuur." Volgens de rector zijn de eerste te kenen van herstel al zichtbaar. „De sfeer is verbeterd. Op de open dag vorige week was te merken dat ie dereen weer enthousiasme uit straalt. En in het primair onder wijs hoorde ik dat meer ouders hebben besloten dat hun kind voor het voortgezet onderwijs niet het eiland af hoeft." Volgens plan moet Pieter Zeeman nog dit jaar een huurder krijgen, mogelijk in de vorm van biblio theek of muziekschool. Lommen: „Over Cultuurhuis hebben we het niet meer. Het heet nu de Pon- tes-campusvariant. Er zijn drie sce nario's: alle culturele organisaties hier, enkele organisaties of geen." BURGH-HAAMSTEDE De actie 'Zeeland sport voor Sop hia' heeft zaterdagavond 66.475 eu ro opgeleverd. In het sportcentrum van Burgh-Haamstede deden zater dag zo'n 450 Zeeuwse sporters mee aan een spinningmarathon. Vorig jaar leverde het fietsevene- ment 55.000 euro op. Het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam besteedt het geld aan onderzoek naar zeldzame kinder ziekten. GOES In de vijver achter de Golda Meir- straat in Goes-Noord is sprake van een mysterieuze vissterfte. Dat meldden omwonenden afgelopen weekeinde. Er zouden volgens bewoner Ron Verheul veertig tot vijftig veelal grote vissen levenloos in het water drijven. Verheul heeft de vissterfte gemeld bij de gemeente Goes. De oorzaak is vooralsnog onduidelijk. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85