Straks wellicht met bootje aanmeren Rijkskorting op gemeenten baart Noord-Bevelands Belang zorgen ZOA T A I J[ /I ld 1 i Kaders recreatiezone Wolphaartsdijk maandag 25 januari 2010 1131 De gemeente Goes heeft de kaders geschetst voor de ontwikkeling van de recreatiezone Wolphaartsdijk. De Zuidvlietpolder aan het Veerse Meer, nu nog een uitgestrekt akkerlandschap, is in beeld om te worden omgevormd tot een grootschalig verblijfsrecreatief gebied inclusief insteekhaven. In de plannen voor de re creatiezone Wolphaartsdijk is een grootschalige ontwik keling van de Zuidvlietpol der mogelijk. Van kale vlak te naar Goese Meer II. door Luc Oggel Het is nog maar een plaat je, meer niet. Maar wel een fascinerend plaatje. In het kaderdocument Recreatiezone Wolphaartsdijk, een werkstukje van de gemeente Goes en stedebouwkundigen Rot huizen van Doorn 't Hooft, wordt voor het eerst een soort sneak pre view gegeven van de mogelijkhe den die de Zuidvlietpolder biedt op recreatief gebied. De polder aan het Veerse Meer, ten oosten van de jachthavens, is nu een slechts vanaf de dijken zichtbaar uitgestrekt agrarisch ge bied, met een boerderijcomplex en twee losstaande woningen als enige bebouwing. Maar als het aan de gemeente ligt, wordt dat anders. De stedebouw kundigen zien ruimte voor een re- •creatieve insteekhaven, botenstal- lingen en hoogwaardige verblijfsre- creatie in de vorm van huisjes en appartementen en een natuurge bied. „Het is een eerste stap", zegt wet houder Rinus Dieleman. „Met dit document hebben we in elk geval een beleidsstuk in handen om ideeën van ondernemers aan te toetsen." Dat kader ontbrak tot voor kort. De mogelijke ontwikkeling van de polder is eigenlijk een 'moetje' om de recreatiezone Wolphaartsdijk te laten uitgroeien tot datgene wat het al jaren heet te zijn, namelijk één van de recreatieve 'hotspots' aan het Veerse Meer. Want hoewel de doelstelling van de plannen dui delijk is, ('verblijven in een land schappelijk aantrekkelijke omge ving met een sterke verbinding met het open water van het veerse Meer'), is nog niet echt helder waar die verbinding wordt gelegd. Dat kan dus door bevaarbaar wa ter in de Zuidvlietpolder te creë ren. Dat water, een soort mini-ont- polderinkje, in combinatie met wo ningen doet wel een beetje Goese Meer-achtig aan. Voorlopig zal de Zuidvlietpolder echter nog jaren gewoon een pol der blijven. Niet alleen is een even tuele ontwikkeling ervan pas voor zien in de tweede fase van het zo'n vijftien jaar lopende recreatie- zoneplan, er zijn ook nog tal van andere factoren waarmee rekening moet worden gehouden. „Er moeten tal van procedures doorlopen worden, hoe zit het- met Natura-2000 en wat moet je doen aan verevening", zegt wet houder Dieleman. „We moeten eerst in samenwerking met onder nemers of initiatiefnemers bekij ken hoe we die polder precies wil len invullen." door Luc Oggel WISSENKERKE - De fractie van Noord-Bevelands Belang (NBB) maakt zich ernstig zorgen over de aangekondigde Rijkskorting op ge meenten. Die heeft volgens NBB tot gevolg dat belastingen en tarie ven fors verhoogd zullen worden. Dat wil de partij voorkomen, staat in het verkiezingsprogramma. NBB noemt de korting op de uitke ring uit het gemeentefonds 'on voorstelbaar'. 'Voor Noord-Beve land betekent het vanaf 2012 een korting van 1,6 miljoen per jaar, de uitkering bedraagt dan 6,4 miljoen in plaats van acht miljoen'. Het voeren van een kerntakendiscussie en investeren in de toekomst zijn wat NBB betreft mogelijkheden om de malaise te bestrijden. NBB wijst erop dat Noord-Beve land 'in de gelukkige positie ver keert' dat er plannen liggen die de gemeente inkomsten en werkgele genheid zullen opleveren, zoals on der meer de bouw van hotels, ont wikkeling van de havens in Kam perland en Kats en de plannen Rondom Wissenkerke, Kortgene en Colijnsplaat. Ook de zorgsector kan mogelijk worden uitgebreid. 'Het gaat om investeringen van meer dan 100 miljoen euro', aldus NBB. De partij kiest er 'nadrukke lijk' voor om burgemeester Henny van Kooten in te zetten voor de projecten. 'Hij beschikt over een zeer breed, provincieoverstijgend netwerk. Daar moeten we als ge meente van profiteren'. Volgens NBB is het 'tijd voor een nieuwe politiek'. 'We moeten zelf op de regisseursstoel gaan zitten, in plaats van af te wachten wat Den Haag gaat doen.' Om dat kracht bij te zetten, is 'niet kake len, maar eieren leggen' het motto waarmee de partij de verkiezingen ingaat. Het complete programma is te vin den op de website www.noord-be- velandsbelang.nl. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCH1£UMG£N20RG ^1 www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84