Zeeland PZC Jeroen van der Boom op benefiet Ver weg BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 13 16 ZEELANDHALLEN Bekende zanger treedt op tijdens concert voor Haïti Leefbaar Reimerswaal blij met komst Tour Weinig belangstelling verkiezingsmarkt Treinverkeer uren plat na aanrijding almanak Maandag 25 januari 2010 Straks wellicht met bootje aanmeren in de Zuidvlietpolder A Luctor et Emergo ontmoet grootmeester op eufonium Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - De populaire zanger Jeroen van der Boom, onder meer be kend van De Toppers, treedt vrij dag op tijdens het benefietconcert voor Haïti in de Zeelandhallen in Goes. Ad Visser (Toppop) is ge strikt voor de presentatie. Het benefietconcert is een initia tief van Stichting Jarikin uit De Lier, die al jarenlang ontwikke lingshulp biedt op het door een aardbeving verwoeste land. De fa milie Stolk uit Kats is ook bij de stichting betrokken en aangezien zij de buren zijn van bassist/- zanger Tim Alexander van de band Fragment, was het idee voor een benefietconcert gauw geboren. Alexander is bijna dag en nacht in touw geweest om artiesten te strik ken voor het concert. Dat ging vrij moeizaam, omdat er overal in Ne derland benefietshows worden ge organiseerd. Alexander is dan ook erg blij dat Jeroen van der Boom heeft toegezegd te zullen komen. Verder treden vrijdag in elk geval op Amir Vahidi, die hoge ogen gooide in het Avro-programma 'Op zoek naar Joseph', Jovink, De Heinoos en de Zeeuwse bands Nuff Said, Fragment, The Old Firm, Mamilla, Juke Joints, Surren der, Kick the Bucket en het Zeeuws Kamerorkest Ty. Om zoveel mogelijk mensen warm te maken voor het concert, gingen muzikanten en promotie teams afgelopen zaterdag in Goes, Middelburg, Vlissingen, Zierikzee en Terneuzen de straat op om re clame te maken. In Goes werden op de Grote Markt onder leiding van Alexander bekende nummers ten gehore gebracht door een gele genheidsformatie, bestaande'uit le den van The Old" Firm, Soulism en Sinedu. Veel mensen bleven on danks de regen even luisteren of gaven geld. In de andere steden gingen onder anderen Erik van den Berge, The Outback en Going Dutch de straat op. Ondanks een lichte vrees voor 'benêfietmoeheid' hoopt Alexan der dat het geboden programma genoeg aanspreekt om veel pu bliek naar de Zeelandhallen te trek ken. Kaarten a 25 euro zijn te koop bij de Zeelandhallen en Goese win kels, maar ook telefonisch of per e-mail te bestellen via 0113-601508 ofjarikin@live.nl. Q www.hulpvoorhaiti.nl zie www.pzc.nl voor een video. Een aantal Zeeuwse muzikanten maakte zaterdag onder meer in Goes reclame voor het benefietconcert in de Zeelandhallen. Rechts Tim Alexander. KRUININGEN De fractie van Leefbaar Reimers waal stoort zich aan het gekrakeel over de Tour de France, die op zon dag 4 juli Zeeland aandoet. In te genstelling tot de SGP, die daar hoogst ongelukkig mee is, juicht Leefbaar Reimerswaal het juist toe dat de Tour die dag door Zeeland rijdt. 'Zo heeft ook de andere bevol kingsgroep van onze gemeente een prettige zondag. Er is veel werk ver richt door diverse mensen om de Tour naar Nederland te halen'. GOES De gemeenteraadsverkiezingen lij ken nog niet echt te leven in Goes. Zaterdag trapten de Goese fracties hun campagnes gezamenlijk af met een verkiezingsmarkt in het voormalige postkantoor op de Gro te Markt, maar heel veel aanloop was er niet. Ook presentator Eric Holm vond de opkomst wat tegen vallen, al viel dat wellicht ook deels te wijten aan het regenachti ge weer. In het pand hadden alle partijen een eigen kraampje. KLOETINGE Het treinverkeer tussen Goes en Kruiningen-Yerseke is zaterdag avond urenlang gestremd geweest vanwege een aanrijding met een persoon. Dat gebeurde rond kwart over acht ter hoogte van Kloetinge. Reizigers op het traject Roosendaal-Vlissin- gen hadden meer dan zestig minu ten vertraging. Het treinverkeer was recent ook uren ontregeld door een aanrijding bij Lewedorp. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Menno, vijfjaar oud, uit Kapelle heeft van Sinterklaas een fraaie ver lichte wereldbol gekregen. Menno vindt het heerlijk om landen op te zoeken op die globe. En op een dag, als zijn tante lngrid op visite is, speurt Menno samen met tante op de wereldbol naar 'Opiedo- pie'... Zo noemt Menno het land waar het nieuwe jongetje is geboren dat sinds kort in Menno's klas zit. Het blijkt om Ethiopië te gaan, ont dekt tante lngrid al spoedig. En zij vertelt haar vijfjarig neefje dat dat Afrikaanse land wel héél erg ver van Nederland afligt. Menno is het roerend met zijn tante eens. Dan kijkt het ventje haar plotseling triomfantelijk aan. En zegt: „Maar hij komt wel elke dag op de fiets hoor, tante!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83