321 sport Zierikzee opent nieuwe jaar GPC Vlissingen houdt gemengde Ouwerkerk afgeschoten gevoelens over aan 3-1-nederlaag in de tweede helft: 0-11 DERDE KLASSE ZONDAG Zierikzee beleeft een regelrechte afgang bij de herstart O van de competitie. De ploeg verliest met 6-1 bij het be- De laatste keer dat Zierikzee zes scheiden FC Bergen. seizoen op eigen veld tegen Roosen Gelijkspel Baronie wordt niet benut Terneuzens tweetal maakt het verschil Groene Ster blijft er op los scoren maandag 25 januari 2010 treffers moest incasseren, was vorig daal (0-6). ECHT Mathijs Hage speelde gisteren in Echt met Baronie met o-o gelijk te gen EW. Het puntenverlies had nauwelijks consequenties voor de stand. Koploper Gemert speelde immers ook gelijk (tegen Schijn- del) en heeft één punt meer dan Ba ronie én twee wedstrijden meer ge speeld. Nummer drie Dijkse Boys verloor zelfs (van UDI'19) en staat één punt achter op Baronie. Oud-Zierikzee-speler Mathijs Hage rook met afstandsschoten aan een doelpunt, maar ook hij trof geen doel. Na tachtig minuten werd hij gewisseld. Nieuweling Frits Paap uit Serooskerke kwam niet in actie voor Baronie. VLISSINGEN Vlissingen heeft de winterstop goed verteerd. De ploeg won giste ren op eigen veld met 2-1 van Best Vooruit. Daardoor blijft de ploeg van trainer Ruud Pennings in de eerste klasse in het spoor van kop loper De Valk en blijft op promotie- koers. Vlissingen leek een lastige middag tegemoet te gaan toen na negen mi nuten Thijs Engels 0-1 maakte. Bin nen een tijdsbestek van enkele mi nuten draaide de Terneuzense con nectie bij Vlissingen - Jonathan Constancia en Sinan Coban - de achterstand om in een winnende voorsprong. VELDHOVEN De zaalvoetballers van Groene Ster boekten ook in hun tweede wed strijd na de jaarwisseling een over tuigende zege. Uit tegen KW 2 werd het 9-1 voor de koploper, die bij de rust al een beslissende 3-0-voorspong had genomen. Na een vlot begin opende Salim Ben Sellam de score, waarna Etiënne Mallie en Said Bouzambou voor 0-2 en 0-3 zorgden. Na de rust ver grootten Said Bouzambou, Mallie, Khalid El Hattach, Abdoe Abdenbi, Ben Sellam en André Siereveld de score voorsprong tot 0-9. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Normaal gesproken zit Zierikzee-trainer Marco Groene- veld niet zo verlegen om woorden. Maar gisteren viel hij toch even stil. Hoe verklaar je ook een ont luisterende 6-1-nederlaag? Nota be ne tegen de nummer negen van de ranglijst. „Waardeloos", zei Groeneveld uiteindelijk. „Dat woord komt nog het dichtst bij de waarheid." Voor de tweede keer dit seizoen werd Zierikzee wegge vaagd door FC Bergen, toch geen hoogvlieger in de derde klasse. Eer der dit seizoen werd het in Zierik zee al 1-4. Het Bergense spelletje ligt Zierikzee blijkbaar niet. Het heeft geen afdoend antwoord op het gegroepeerde spel van FC Ber gen. „En zeker als je op achter stand komt, wordt het heel lastig", wist Groeneveld. Zierikzee-verdediger Freek Torensma glijdt de bal met een sliding voor de voeten weg van Niels de Haan van FC Bergen. foto Niels Krebbekx VEEN - Eersteklasser GPC Vlissin gen hield zaterdag een tweeslach tig gevoel over aan de ontmoeting met Achilles Veen. De Vlissingse voetballers kregen voldoende kan sen, maar leden toch een neder laag: 3-1. „We hebben verzuimd de 2-o te maken", zei oefenmeester André Maas na afloop. De kans daarop deed zich meteen na rust voor. GPC leidde op dat moment met o-i via een kopbal van Remon van Geersdaele (17e minuut) en Björn Ronde kreeg een uitgelezen mogelijkheid op de 0-2. De spits ging alleen op de keeper af, maar werd vervolgens uit balans gebracht en kon de trek ker niet meer overhalen. De scheidsrechter zag er geen penalty in. Drie minuten later kreeg GPC de rekening gepresenteerd. Arco van Oord' schoot Achilles Veen langs zij. Danny Bomer was hierna dicht bij de 1-2, maar hij schoot ra kelings naast. De thuisclub deelde vervolgens in de slotfase van de wedstrijd de genadeklap uit. Nabil Bouchlal zorgde voor 2-1 en vijf minuten voor het einde'forceerde Rob Vermeulen de beslissing. „We hebben in de slotfase alles-of-niets gespeeld", zei oefenmeester Maas. „Het is zuur zo'n nederlaag, maar we hebben voor ons doen een goe de wedstrijd gespeeld. Veen was wel veel in balbezit, maar we heb ben genoeg kansen gehad." Nivo Sparta-Terneuzense boys: 1-1: Met een punt in de knip (1-1) keerde Terneuzense Boys zaterdag terug van de verre uitwedstrijd bij Nivo Sparta. De oranjehemden trokken daarmee in de eerste klas se C de voor de winterstop ingezet te lijn door. Beide ploegen gingen voor de winst. Toch leidde dat am per tot uitgespeelde kansen, om dat beide defensies sterk speelden. „De enige twee honderd procent kansen werden eigenlijk benut", zei trainer Karl Vergouwen. De thuisploeg deed dat als eerste, toen Kevin Paijmans een van de paal kaatsende vrije trap alsnog achter Rick Wiegmans werkte: 1-0. Na ruim een half uur kwamen de Zeeuws-Vlamingen langszij. Gokhan Ersahin behield het over zicht en stelde Ruud Hoogesteger in staat de gelijkmaker binnen te tikken: 1-1. In hoog tempo vermaakten beide teams in het restant van het duel het publiek, zonder nog tot scoren te komen. „Er had misschien wel iets meer ingezeten", aldus Ver gouwen. „Aan de andere kant had Rick Wiegmans een goede red ding, toen hij een bal pakte in een één-tegen-één-situatie." door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vijfde klasse B hervatte Kwadendamme de com petitie met een monsteroverwin ning in Ouwerkerk; na 0-2 halver wege eindigde de wedstrijd in maar liefst o-ni DZC'09 verloor op eigen veld met 0-2 van Lepel- straatse Boys en Vosmeer en Vol harding deelden de punten via een 1-1-gelijkspel. De topper tussen Lewedorpse Boys en Renesse werd afgelast. Ook koploper Robur kwam giste ren niet in actie door een afgelas ting. DZC'09-Lepelstraatse Boys 0-2: Het hobbelige veld maakte goed voetbal vrijwel onmogelijk. Beide ploegen schiepen zich dan ook nauwelijks kansen via combina ties. De bezoekers trokken uiteindelijk aan het langste eind via twee tref fers, beiden gescoord uit vrije trap pen: 0-2 de eindstand na 0-1 hal verwege. Ouwerkerk-Kwadendamme 0-11: Ondanks een 2-o-voorsprong waar schuwde trainer Kees Goeman van de bezoekers zijn ploeg in de rust toch dat zij toch vooral scherp moesten blijven en de tegenstan der niet terug in de wedstrijd moesten laten komen. Met succes, want na de 0-3 van Rob Landa leverde bijna iedere aanval een treffer op. Topschutter was Mariusz Mosiej met vier tref fers, op de voet gevolgd door Serge Beulens met drie. De overige doelpunten kwamen op vaam van Arjan Franse, Rob Landa, Erik de Groene en doel man Berry Simonse. Vosmeer-Volharding 1-1 (0-1Ralf de Meij 0-1, Rick de Klerk 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78