weer op 31 r 1 s Jack Wijnands stelt doelstelling van Mevo bij na verlies bij koploper SPS DFS verliest de aansluiting na verlies tegen De Noormannen Vier op een rij Thoolse nederlagen maandag 25 januari 2010 Maarten Brasser voelt zich in zijn element te gen Bruse Boys. De aanvaller van Arnemuiden scoorde zaterdag opnieuw tegen Bru. In de af gelopen vier onderlinge duels maakte hij er tel kens minimaal één. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Na zeven zeges op rij vond Bruse Boys tegen Arnemui- den op een druilerige middag zijn Waterloo. De ploeg van Ronald van Oeveren ging op eigen veld met 2-3 onderuit en daarmee werd een mooie reeks doorbroken. De Bruse ploeg zakte door de vier de seizoensnederlaag van de eerste naar de derde plaats in de tweede klasse E, en moet Zaamslag en Dauwendaele nu voor zich dul den. Zonder de geschorste Emiel Dorst en George Geluk mocht Bru se Boys zich niet echt gelukkig prij zen met het inconsequente optre den van scheidsrechter Bart Wat- tel, wat indirect leidde tot twee ro de kaarten. „Ik ga het niet op de scheidsrechter steken. Hij had wat vreemde beslissingen. Mijn ploeg deed het verder goed, maar de ro de kaart van Mats Willemse -was cruciaal", keek Van Oeveren terug op hét moment in de blessuretijd van de eerste helft. De gevaarlijkste Bruenaar had kort daarvoor na een onbesuisde actie terecht geel gekregen. De tweede had hem bespaard kunnen blijven als Wattel luttele tellen eerder een overtreding op Olaf Willemse had bestraft. In plaats daarvan toonde hij Mats Willemse na wat bedenk tijd zijn tweede geel. „Hij floot aan beide kanten een beetje warrig", vond ook Arnemuiden-aanvoer- der Leon van Belzen. Arnemuiden was in de veertiende minuut via Corné van Belzen (trai ner Henk Ottens: „Een gelukkige goal, want het schot werd nog van richting veranderd.") op 0-1 geko men. De bezoekers lieten een kans op 0-2 onbenut en langzamer hand kreeg Bru, dat net als de te genstander met een hartverwar mende inzet speelde, meer vat op het duel. Via Johan Vroegindeweij (schot op lat) en Mats Willemse (tweemaal) was Bruse Boys al ge vaarlijk voordat Marco Ketting na een combinatie met Mats Willem se voor 1-1 zorgde. Het tiental Bruenaren kreeg kort na rust weer een tegenslag te ver werken. Wattel floot voor een overtreding van Rudi van der Bijl. De vrije trap verdween via de muur tot corner. Wattel besloot echter om de vrije trap over te la ten nemen en Maarten Brasser schoot bij de tweede poging wel raak: 1-2. In de 56e minuut schatte Hooftman een voorzet van Arjen Reijnhoudt verkeerd in, waarna Thijs Rovers simpel 1-3 scoorde. In de 85e minuut kwam Bruse Boys via Gerard Vogel, die na een actie van Ketting attent reageerde, terug tot 2-3. In de 89e minuut ver zuimde Wattel te fluiten na een fout op Olaf Willemse. Een fractie later beging Willemse zelf een overtreding op Corné van Belzen, wat hem zijn tweede gele kaart op leverde. Arnemuiden vergat om in de acht minuten extra tijd nog maals te scoren, mede omdat Hooftman een inzet van de doel lijn haalde. Volgende week keren Dorst en Ge luk terug van een schorsing, maar zit OlafWillemse wegens zijn vier de gele kaart op het strafbankje. En met een smalle selectie kan de kaartenlast Bruse Boys in de loop van het seizoen nog wel eens op gaan breken. Bruse Boys-Arnemuiden 2-3 (1-1). 14. Corné van Belzen 0-1, 32. Marco Ketting 1-1, 49. Maarten Brasser 1-2. 56. Thijs Rovers 1-3, 85. Gerard Vogel 2-3. Rode kaart (2x geel): 45+2. Mats Willemse (Bruse Boys) en 89. OlafWil lemse (Bruse Boys). Gele kaart: Gerard Vogel (Bruse Boys) en Corné van Bel zen (Arnemuiden). Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Aantal toeschou wers: 145. Mevo's A-junior Dellal Aiashkar (links) gaat er aan de zijlijn met de bal vandoor. Zijn trainer Jack Wijnands (uiterst rechts) kijkt hoe de rest van zijn team staat. foto Leo Adriaansen door Klaas Verspoor POORTVLIET - Na de 5-1-nederlaag bij SPS bij de hervatting van de competitie trok Mevo-trainer Jack Wijnands zijn conclusie. „Ik moet mijn doelstellingen gaan bijstel len", aldus de trainer. In de vierde klasse B bezet Mevo door de vijfde nederlaag van het seizoen nu de derde plaats. De achterstand op SPS is opgelopen tot zeven punten en die op de nummer Smerdiek tot vijf Daarnaast heeft Mevo ook nog eens een duel meer afgewerkt dan de twee Thoolse ploegen. „Ik mag al blij zijn als we bij de eerste vier of vijf ploegen eindi gen", ging Wijnands verder. De trainer onderbouwde zijn uit spraak, want Mevo moet het de rest van het seizoen stellen zonder Ricky Janse, Jan-Thijs Berrevoets en Erwin Fonteine. Daarnaast ont braken tegen de koploper Robin van Welt en de geblesseerden Pa trick Ommering en doelman Ruud van der Linde. De eerste helft was voor de neutra le toeschouwer leuk om te zien. SPS was duidelijk de betere ploeg en kwam in de 23e minuut via Ra mon Voshol, die uit de kluts scoor de, op een i-o-voorsprong. Mevo, dat met vier A-junioren en de keeper van het vierde elftal aan de wedstrijd begon, liep zes minuten later tegen de 2-0 op. Een afgesla gen hoekschop kwam voor de voe ten van Jorn Elenbaas die verwoes tend uithaalde. Vlak na de hervatting hielp Mevo SPS verder in het zadel. Een voor zet van Jorn Elenbaas werd door verdediger John Verkamman tot doelpunt gepromoveerd. Na de 3-0 zakte SPS wat terug en daar door kreeg Mevo wat meer kans jes. Via A-junior Sander de Vries kwam Mevo in de 61e minuut te rug tot 3-1. Een kwartier voor tijd leek Mevo de 3-2 te maken, maar de goal van Wouter Blommaert werd afgekeurd. In de slotfase kreeg de score nog een vervélend aanzien voor de Zie- rikzeese zaterdag-vierdeklasser. In de 90e en 99e minuut scoorde Stefan Bogers nog voor de Thoolse koploper. Mevo eindigde het duel met tien man, omdat John Ver kamman tegen twee gele kaarten opliep. Mevo verloor zaterdag voor de tweede keer dit seizoen van SPS. Op de openingsdag werd het in Zierikzee 1-2 voor de club uit Poortvliet. Mevo leed vier van zijn vijf nederla gen tegen Thoolse clubs. Behalve van SPS verloor Mevo ook al twee keer van Vosmeer. De vijfde neder laag kwam op het conto van Halste ren. Komende zaterdag wacht een thuis duel met ZPR'84. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A moet het DFS van trainer Nico Schoute na de tweede thuisneder laag op rij in de achtervolging. De Noormannen won in Burgh- Haamstede met 3-2. SKNWK ging op eigen veld onderuit tegen kop loper VCK, maar pas nadat het elf tal vlak voor rust werd geredu ceerd tot een tiental omdat Rob bert Padmos uit het veld werd ge stuurd. DFS-De Noormannen 2-3: DFS kreeg na twee minuten een cor ner, maar in plaats van zelf gevaar lijk te worden leidde de razend snelle counter van de bezoekers tot de 0-1 van Mark Minderhoud. De Noormannen was daarna nog even sterker, maar daarna nam DFS het heft in handen. Kansen voor Pieter de Munnik (2x), Leo nard van Floresteijn en Jarno Ver meulen leverden geen treffers op. In de tweede minuut na rust hielp De Munnik, die een voorzet van Jeroen Grefkens binnenwerkte, DFS toch aan de 1-1. In de 50e mi nuut kopte Kevin Veerhoek DFS, op aangeven van De Munnik, naar de 2-1. De thuisploeg verzuimde door te drukken en zakte steeds verder in. De Noormannen profi teerde dankbaar van laconiek ver dedigen bij de thuisploeg. Via Bart Dekkers, die attent was na een vrije trap, werd het 2-2. In de 74e minuut leidde een van richting veranderd schot van Erwin Pou- welse tot de 2-3. DFS zakte door de nederlaag af naar de achtste plaats. SKNWK-VCK 0-3: Voor rust was SKNWK sterker en via Emiel Kuij- ten had de ploeg van Gerjo Prins al na een kwartier op 1-0 moeten komen. In de 44e minuut kantel de het duel toen SKNWK-speler Robbert Padmos met een directe rode kaart uit het veld werd ge stuurd. Met tien tegen elf hield de thuisploeg in de tweede helft een kwartier lang stand. De koploper kreeg bij de 0-1, gescoord in de 60e minuut door Erik Goudt, wel de hulp van SKNWK-speler Leon Pollemans, die over de bal heen maaide. Zes minuten later had VCK met goals van Sander Goe- dee en Michel Meulmeester het duel definitief naar zich toegetrok ken. SKNWK zag de concurrenten Spui en Kapelle punten pakken, waardoor de situatie voor de ge plaagde Nieuwerkerkse ploeg er niet beter op wordt. Kapelle-AZW 2-1 (1-1). Robin Boog aard 1-0, Michael Peeters 1-1, Robin Boogaard 2-1 DFS-speler Kevin Veerhoek kopt op het doel van De Noormannen. foto Dirk-Jan Gjeltema Spui-Nieuwdorp 2-2 (1-0). Ludwig Ka lisvaart 1-0, Turan Dogan 1-1,Turan Do- gan 1-2, Remco Hamelink 2-2. Yerseke-Colijnsplaatse Boys 2-0 (1-0). Rody Bakker 1-0, Bart van Steve- ninck 2-0. De Meeuwen-Kruiningen 2-0 (1-0). Kevin Janse 1-0, Vincenzo Lorello 2-0. Rode kaart: Jordan van Langevelde (Kruiningen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77